Laptopy

Elegancki netbook Toshiby z wydajną baterią

przeczytasz w 1 min.

Na sklepowych półkach już wkrótce pojawi się 10-calowy netbook Toshiby umożliwiający nie przerwaną pracę przez 8 godzin.

Netbook Toshiba NB250 posiadać będzie 1 gigabajt pamięci DDR3 oraz procesor Intel Atom N455 taktowany zegarem 1,6 GHz. Jest to układ jednordzeniowy, dwuwątkowy wykonany w procesie technologicznym 45 nm. Wskaźnik TPD tego układu wynosi zaledwie 6.5 W. Ponadto netbook posiadać będzie zintegrowany układ graficzny Intel GMA HD.

Atutem tej Toshiby ma być litowo-jonowy akumulator, który wystarczać ma nawet na 8 godzin nieprzerwanej pracy z dala od źródła zasilania. Przekładając to na praktyczny wymiar czasu - użytkownik podróżujący pociągiem z Poznania do Warszawy i z Warszawy do Poznania zdąży jeszcze pograć w pasjansa w taksówce nim dojedzie do domu. Brzmi optymistycznie.

Dodatkową funkcją netbooka jest USB Sleep-and-Charge. Dzięki niej netbooka można wykorzystać do ładowania urządzeń zasilanych z portu USB (np. telefonu, smartfona, odtwarzacza MP3 czy aparatu fotograficznego) - nawet, jeśli komputer jest wyłączony.

Opisaną powyżej konfigurację uzupełniają dysk twardy o pojemności 250 GB, kamera internetowa, 3 porty USB, moduł WiFi (obsługujący wszystkie popularne standardy - 802.11b, 802.11g oraz 802.11n), złącze Ethernet oraz czytnik kart pamięci. Komputer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Starter.

Cena Toshiby NB250 ma wynieść około 1399 zł.

Źródło: Informacja prasowa

Polecamy artykuły:  
Najlepszebezpłatne gry do pobraniaTestGPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI EvergreenChłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Grinch
  0
  "Atutem tej Toshiby ma być litowo-jonowy akumulator, który wystarczać ma nawet na 8 godzin nieprzerwanej pracy z dala od gniazdka elektrycznego. Przekładając to na praktyczny wymiar czasu, użytkownik podróżujący pociągiem z Poznania do Warszawy i z Warszawy do Poznania zdąży jeszcze pograć w pasjansa w taksówce nim dojedzie do domu. Brzmi optymistycznie."

  Taaa o ile nie będzie opóźnienia 6godzinnego na naszym pięknym PKP ;]
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   atom i w7 starter, lol.
   • avatar
    lordofpixel
    0
    "Ponadto netbook posiadać będzie zintegrowany układ graficzny Intel GMA HD." - w atomach jest GMA 3150 a nie GMA HD
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     zastanawiam sie czy pojecie "wydajnosc" uzyte w odniesieniu do baterii jest odpowiednie.