Wydarzenia

Elon Musk: bankructwo Twittera w przyszłym roku to realny scenariusz. Są kolejne rezygnacje

przeczytasz w 1 min.

Łatwo przyszło, łatwo poszło? Elon Musk nie wyklucza takiego biegu zdarzeń, ostrzegając, że bankructwo Twittera w przyszłym roku jest jednym z możliwych scenariuszy.

Elon Musk: bankructwo Twittera w przyszłym roku niewykluczone 

Po dwóch tygodniach od dopięcia transakcji w sprawie zakupu Twittera, późniejszej fali zwolnień i propozycji pobierania opłat za weryfikację kont Elon Musk postanowił zwrócić się do pracowników serwisu, nie przebierając w słowach. Bankructwo Twittera to realna wizja, z jaką mierzy się nowy szef serwisu:

Przepraszam, że jest to mój pierwszy e-mail do całej firmy, ale nie ma możliwości, aby osłodzić to przesłanie [...]. Bez znaczących przychodów z subskrypcji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twitter nie przetrwa nadchodzącego spowolnienia gospodarczego.

Był to mało optymistyczny wstęp do obwieszczenia, że w zależności od czasu trwania i nasilenia recesji firma musi się liczyć z możliwością wystąpienia strat na poziomie kilku miliardów dolarów w nadchodzącym roku.

Przy okazji Musk ogłosił również, że praca zdalna w Twitterze to już definitywnie przeszłość, a 40 godzin w biurze to w skali tygodnia minimum, jakiego oczekuje od swoich podwładnych. 

Czy ten okręt tonie? Kolejne rezygnacje w Twitterze

Potencjalne bankructwo Twittera i kolejne zmiany organizacyjne z pewnością nie są w smak pracownikom serwisu. Na reakcję nie trzeba było zresztą długo czekać. Dwie godziny później na biurku Muska znalazły się rezygnacje m.in. szefa bezpieczeństwa Yoela Rotha, szefowej sprzedaży Robin Wheeler oraz dyrektora ds. inżynierii oprogramowania, Johna Debaya.

Cóż, załoga Twittera w ostatnim czasie z pewnością nie może narzekać na nudę. A Wy, co myślicie o posunięciach Elona w nowej roli? 

Źródło: Reuters, Win McNamee /Getty Images

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  paankracyki
  13
  Jeśli wszystkie jego zmiany wypalą może będzie wreszcie jakaś sieć społecznościowa, której warto używać. Jeśli się nie uda będzie o jedną niepotrzebną mniej. Dla mnie to win-win.
  • avatar
   PerfectDAY
   10
   W kilka tygodni pozbawił setki ludzi pracy, wywołał ogromne straty finansowe różnych firm i doprowadził na skraj upadku jeden z najpopularniejszych serwisów na świecie. Ma rozmach...
   • avatar
    duzers
    1
    No sory, ale jak tam nie można edytować wpisu, albo przynajmniej sortować komentarzy, to ja się wcale nie dziwię, że to coś zbankrutuje. Podobnie FB czy IG.
    • avatar
     gromzjasnegonieba
     1
     Bo chyba taki byl cel z tym bankructwem.
     Lewactwo przestalo placic za reklamy i zostal bez sponsorow. Twitter jest korupcyjna zaslona dymna. Ostatnio Musk powiedzial ze pracownicy maja pracowac 40 godzin w tygodniu w biurze. Wiec jest wielkie oburzenie.
     • avatar
      MokryN
      1
      Połowę ludzi wywalił a nadal Twitter mi działa tak samo.
      • avatar
       losiaczek1
       0
       Musk to bardzo kontrowersyjny człowiek trudno go rozgryźć czy to genius, czy kiepski showman.
       • avatar
        pawluto
        0
        Taaaa...Już widzę jak upadnie...Nie po to włożył miliardy by zaraz upaść...
        To medialne show by ścągnąć reklamodawców - Facet ma łeb do interesów.
        Zrobi porządek w tym lewackim Twiterze i wyjdzie na swoja a potem na plus - To pewne.
        • avatar
         Okonio
         -7
         Co za prymityw... albo tak to przynajmniej brzmi: wykorzystywanie ludzi.
         • avatar
          Kasuja Wpisy Automatem
          0
          Elon, świetna robota. Kup jeszcze fejs bóka i parę innych, i nastanie święty spokój :)