Internet

Elon Musk podał kwotę - tyle będzie kosztował lepszy Twitter

przeczytasz w 2 min.

Elon Musk bardzo szybko wprowadza swoje porządki na Twitterze. Za niektóre rachunek wystawi jednak użytkownikom.

Twitter Blue za 8 dolarów miesięcznie

Informacje o tym, iż Twitter Blue będzie droższy odbiły się sporym echem. Dość szybko zareagował na nie nowy właściciel platformy. I tak, potwierdził, że zainteresowani muszą przygotować się na wyższe opłaty.

Aktualnie abonament Twitter Blue zapewniający kilka korzyści kosztuje 4,99 dolarów miesięcznie. Po nadciągających zmianach (raczej nie trzeba będzie długo czekać) opłata wzrośnie natomiast do 8 dolarów miesięcznie. Jak drobne pocieszenie brzmi wzmianka, iż zostanie to „skorygowane według kraju, proporcjonalnie do parytetu siły nabywczej”.

Trzeba będzie płacić za zweryfikowane konto

Potwierdziło się też, że Twitter Blue będzie wymagany w przypadku chęci posiadania zweryfikowanego konta (z niebieskim znaczkiem obok nazwiska).

Wydaje się, że to nie tylko szukanie pieniędzy u tych, którzy już z tej opcji korzystają (bo nie potwierdzono oficjalnie, czy w przypadku braku opłaty znaczki zostaną wycofane tym, którzy już je mają), ale też jeden ze sposobów na poszczenie atrakcyjności Twitter Blue względem nowych osób.

Cieszcie się, miało być drożej

Mówiło się o wyższej kwocie, raport The Verge wspominał o aż 20 dolarach miesięcznie. Nic dziwnego, że pojawiło się wiele komentarzy, także od osób, dla których nawet taka kwota nie byłaby dużym wydatkiem. Dość jasno wyraził się między innymi Stephen King, który w imię zasad zadeklarował gotowość do szybkiego opuszczenia nowego serwisu Elona Muska. I akurat on doczekał się odpowiedzi.

Można zastanawiać się, czy faktycznie planowano tak wysoką opłatę i zrobiono krok wstecz po dużym i negatywnym odzewie. Wbrew pozorom wchodzenie ludziom w głowę nie jest trudne, co często pokazują nie tylko biznesmeni, ale też politycy. Rzucenie zaporowej nowej opłaty, a później oficjalne ogłoszenie niższej (ale też sporo wyższej od aktualnej) powoduje u niektórych pewną ulgę i machnięcie ręką, bo przecież mogło być gorzej.

Elon Musk, skoro już stał się właścicielem Twittera, będzie chciał na kolejnym dziecku zarobić. Twitter Blue nie musi i pewnie nie będzie decydujący, ale może być istotny. O ile faktycznie za podwyżkami pójdą dodatkowe, znaczące korzyści z jego posiadania, a takie są obietnice.

Źródło: @elonmusk, variety

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bankaigoku
  4
  Chyba lepiej żeby ludzie sprawiedliwie płacili za wersję premium, niżeli Twitter był tylko pod butem reklamodawców. Nie widzę problemu w tym, iż taki Morawiecki lub Sasin zapłacą za swoje zweryfikowane konta, na których mogą uprawiać propagandę wśród tysięcy ludzi.
  • avatar
   _Ciekawski_
   4
   Jeśli dotrzyma słowa o braku cenzury, to chętnych znajdą się miliony.
   Mało kto zdaje sobie sprawę jak przełomowa jest to transakcja. Myślicie, że przejęcie tuż przed wyborami to przypadek? Kasa to akurat w tym przypadku sprawa drugorzędna.
   Już jest pierwszy dowód politycznego tła tego przejęcia. W USA tematem nr 1 jest sprawa "naćpanej półnagiej męskiej prostytutki", który rozwalił głowę mężowi Nancy Pelosi na oczach wezwanych policjantów. Liderki Demokratów w obecnych wyborach. Media próbowały wyciszyć sprawę, ale Musk i jego Twitter na to nie pozwolił.
   To jest transakcja polityczna. Kasa wcale nie musi się tutaj zgadzać. Dzięki kontaktom które zyska, zarobi więcej gdzie indziej. Np na zleceniach od wojska na usługi Starlink, wynoszenie satelitów przez SpaceX itp.
   • avatar
    asnex
    3
    Nowy szef to hajs z inwestycji musi się zgadzać aby się zwróciło co zapłacił. Nie bez powodu bogaci są bogaci :)
    • avatar
     kalkulatorek
     0
     Nie korzystam, olewam (sorry) także może być i po 100$
     • avatar
      zack24
      0
      Jak dobrze, że jestem z daleka od tego gó...a
      Ale polityka Elona mi się podoba. Ma swoje narzędzie, za któe chce kasę i proszę - bogatemu wolno. Choćby nawet 5mln ludzi korzystało płacąc subskrypcję, to jak szybko się ta kasa będzie zwracać za zakup. Sprytne
      • avatar
       FunkyKoval
       -1
       Ciakwe czy zweryfikują taki "sok z buraka" czy innych "czarodziejów" nasyłanych przez KO do robienia antypolskiej propagandy.
       • avatar
        cjs48
        -2
        "We need to pay the bills somehow! Twitter cannot rely entirely on adverts. How about $8?". Skoro nie mogą opierać się na reklamach, niech płaci te rachunki. Z tyloma miliardami jest go stać na jednoosobowy sponsoring Twittera. Teraz w końcu to jego własność - niech się pokaże z tej lepszej strony.
        • avatar
         Witalis
         -2
         Za trzy lata nikt nie będzie pamiętał co to Twitter i do czego służy...
         • avatar
          Teodor
          -7
          Trochę ten tekst jedzie dezinformacją. Z drugiej strony, każdy płacący będzie oznaczony i z miejsca dostanie bana.
          Elon będzie się głowił jak odzyskać kasę. Żeby się nie zdziwił, bo może jeszcze więcej stracić.