Drukarki i skanery

Epson poprawił system stałego zasilania w atrament - nowa seria drukarek

przeczytasz w 2 min.

W nowych drukarkach Epson z systemem EcoTank ITS wygodniej uzupełnimy tusz i skontrolujemy jego ilość.

Epson choć nie pierwszy wszedł na rynek z powszechnie dostępnymi drukarkami z fabrycznie instalowanym systemem stałego zasilania w atrament, to jako pierwszy spopularyzował tę technologię. Pierwsze generacje drukarek Epson z serii L (system EcoTank ITS) dysponowały pojemnikami na tusze, które stanowiły niemalże oddzielną część drukarki. W efekcie podczas przestawiania i instalacji drukarki trzeba było pilnować, by zawieszona obok drukarki kasetka z pojemnikami nie odpadła.

8 nowych drukarek Epson ITS

Teraz, można powiedzieć ucząc się na błędach i podglądając swoją konkurencję na C, Epson łączy pojemniki z obudową, tak by stanowiły one jej integralną całość. Nowa seria (oficjalnie ogłoszona już we wrześniu) to modele L3050, L3060, L3070, L4150, L4160, L6160, L6170, L6190, dostępne będą w sugerowanych cenach od 740 do 1700 złotych (w sklepach można spodziewać się jeszcze niższych cen). Oprócz modeli, które są kontynuacją dostępnych wcześniej drukarek Epson L, mamy nowe kompaktowe modele L3050, L3060 i L3070. Niektóre z drukarek są już do kupienia, na przykład przeznaczona do zastosowań domowych L3050 w cenie około 750 złotych, inne pojawią się w sklepach dopiero w najbliższych tygodniach.

Poniższe zdjęcia pokazują na czym polegają zmiany, które w konstrukcji pojemnika na tusze wprowadził Epson. Zmienił się też ogólny design drukarek.

Epson L6170

Epson L4160 napełnianie tuszem
Wariant z okienkami widocznymi od przodu drukarki

Epson L3060


Wariant z okienkami widocznymi z boku

Różne modele, różne możliwości

Seria nowych drukarek składa się z trzech modeli dedykowanych domowym zastosowaniom (L3050, L3060 i L3070), dwóch modeli uniwersalnych (L4150 i L4160) oraz drukarek dedykowanych biznesowi (L6160, L6170 i L6190). Te ostatnie wykorzystują do druku także tusze pigmentowe (konieczne w przypadku druku dokumentów, które mają być uznawane przez urzędy) i głowice PrecisionCore. Wyposażono je także w obsługę sieci Ethernet i technologii Scan-to-Cloud.

Wszystkie nowe drukarki dysponują wbudowanym Wi-Fi z obsługą Wi-Fi Direct i pełnym wsparciem dla drukowania z urządzeń mobilnym.

Źródło: Epson

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  1
  Ciekawe i fajnie, że wreszcie zamontowane na stałe, bo obecny wiszący boks już kilka razy mi się wypiął podczas przenoszenia drukarki i wisiał na rurkach stałego zasilania.

  Aczkolwiek to i tak jest mniej upierdliwe niż system pilnowania o dolaniu tuszu, gdy mimo dolewania system stwierdził, że nie ma tuszu, "bo nie" i trzeba było znaleźć na sieci magiczną kombinację resetu. Bo system chce, abyś dolewał dopiero jak powie, że już nie będzie drukować, a nie wcześniej, co jest głupie jak but.
  • avatar
   PawelQ
   0
   Mogli by zrobić funkcje auto-czyszczenia dysz bo ręczne uruchamianie jest upierdliwe.
   • avatar
    puchatek2
    0
    a można tankować zamiennikami?