Telefony

Era wkrótce niemiecka - będzie T-Mobile

przeczytasz w 1 min.

Co się odwlecze to nie uciecze. Znana na polskim rynku marka, sieć telefonii komórkowej Era, już niebawem będzie w pełni niemiecka.

 Warto przeczytać:
 

Co się stanie z Plusem?

To była kwestia czasu, zaś Deutsche Telekom posiadała 70% udziałów w firmie już od dłuższego czasu. Wszystkie ewentualne reformy blokowali jednak pozostali udziałowcy z Vivendi, spory sądowe i wewnętrzny chaos. Wygląda na to, że trwająca od niemal dziesięciu lat epopeja wreszcie dobiegnie końca.

Deutsche Telekom w myśl porozumienia z francuskim Vivendi (drugi z udziałowców Polskiej Telefonii Cyfrowej) za kwotę ponad 1 miliarda euro odkupi resztę udziałów w firmie. Pierwszą z decyzji strategicznych ma być planowana i zapowiadana od naprawdę długiego czasu zmiana nazwy. T-Mobile na polskim rynku stanie się wreszcie faktem.

W Rankingu Marek polskich Era zajmuje obecnie piąte miejsce pod względem najbardziej wartościowych spółek, w swojej branży ustępując miejsca jedynie Telekomunikacji Polskiej. Do PTC ponadto należą takie marki jak Tak Tak i Heyah.
 

Źródło: DGP

Polecamy artykuły:  
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

 

Komentarze

50
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Era najsłabsza - Play najlepszy
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Co za różnica jak się będzie nazywać. Zmurszali starsi panowie mogą tylko narzekać bo po to są. Ważna jest tylko jakość i cena usług a nie jak się one nazywają. Sentymenty to nie w interesach. ATI nie ma jest AMD i coś się zmieniło? Ważne aby konkurencja była.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Era to najgorszy operator.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Takie rzeczy tylko w T-Mobile ? W sumie średnio to pasuje :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Witam,

      Moim zdaniem cuchnące draństwo tkwi u samych korzeni tego dealu... Poczytajcie sobie na innych portalach o argumentach Vivendi - w tym o jednym, powalającym: "... państwo polskie złamało umowę z rządem francuskim zawartą w 1989-tym roku...".
      Dlaczego o treści tej umowy, w której zdecydowano także o sprzedaży Telekomunikacji Polskiej najgorszemu wówczas oferentowi nadal NIC nie wiemy?

      Czy w Polsce jest demokracja, czy może coś innego nam zafundowano?

      A może potrzebne jest nam takie telekomunikacyjne WikiLeaks?

      Btw. Przypomnę zlikwidowany już portal telefon.pl który jako pierwszy opublikował kserokopie tajnego aneksu no umowy sprzedaży Telekomunikacji Polskiej France Telekom... wraz z abonentami, o iile pamiętam - na minimum trzy lata.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Również uważam że ERA to najgorszy operator. Byłem abonentem tej sieci 3 lata, aż powiedziałem dość. Reklamy które dało się wyłączyć jedynie poprzez jakąś stronę, strasznie wysokie ceny, beznadziejne telefony w horrendalnych cenach. Kiedy usłyszałem podczas próby przedłużenia umowy(abonament miałem za 80zł) że aby dostać nowy telefon muszę wziąść abonament min. za 100zł, automatycznie się pożegnałem z tą siecią i przeszedłem do PLAY. Całkowicie inaczej jest. Aha, co do zasięgu...
       W erze w większości miejsc miałem mniej niż połowę zasięgu, i miałem tylko 3g
       W Play mam wszędzie pełny zasięg i do tego 3.5g.

       Jak dla mnie bomba z Playem :)
       • avatar
        chrisu75
        0
        Play porażka żeby się dodzwonić do kogoś z tej sieci to trzeba bardzo dużo płacić. Niestety połączenia są bardzo drogie. Na szczęście moi znajomi mają telefony w Erze :)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Dodam jeszcze tylko, że ten ruch dotyczy nadal niszowej [b]sieci telefonii komórkowej[/b], czyli takiej bez której spokojnie da się żyć. Trzy czwarte swego życia przeżyłem znakomicie bez komórek... To nie chleb :).

         Rozwiązujemy wszelkie umowy z tele-naciągaczami, wyjmujemy z komórki baterie i chowamy ją głęboko do szuflady - niech czeka aż ceny spadną. Jeśli ktoś nie może tak uczynić, znaczy że jest chory psychicznie - uzależniony od telefonni komórkowej :P
         • avatar
          Boban79
          0
          Era to dla mnie najlepszy operator. Dlaczego? Od początku mają najtańsze abonamenty do wszystkich sieci. Mnie nie obchodzi, że ma u jednego czy drugiego operatora milion minut w ich sieci. Nie patrzę w jakiej sieci mają telefon znajomi.
          • avatar
           1wilq
           0
           a ja mam 2 telefony na firme i nie narzekam.. :D :D ostatnio przedłużyłem...nie.. miałem przedłużyć umowe.. ale nie proponowali nic korzystnego.. pomarudzilem pomarudziłem.. i przelączyli mnie do jakiegoś działu nie wiem jak dokładnie się nazywa ale ma na celu zatrzymać klienta w sieci proponując mu coś w zamian.. wiec dali mi samsunga galaxy S za 99 zł w abonamencie za 80 zł i dodatkowo upust na ten abonament 40% wiec wykorzystuje 80 zł pakietu płacąc tylko za 60% ja tam jestem zadowolonym klientem.. no ale.. każdy ma własne zdanie..
           • avatar
            MekPrzemasMek
            0
            Nie ma nad czym debatować.
            Jestem abonentem Ery już od jakichś ośmiu lat. To co mam w abonamencie w Polsce mi wystarcza, ale patrząc na ceny połączeń zagranicznych to w każdej sieci jest tragicznie! Przebywając w Norwegii używam Chess (siec norweska) połączenia do Polski i sms'y są śmiesznie tanie. jakby tego było mało to chyba dwa lata temu przez trzy miesiące można było dzwonić do woli-bez żadnych opłat na komórki do Polski i przez pięć miesięcy na stacjonarne, no i co chwile są promocje typu "Freaky Friday" gdzie doładowując konto za 100NOK dostaje 20, 30 lub nawet 50NOK gratis.
            A Ery używam tylko dlatego, że sms'y wysyłane z polski (też Era) są liczone z puli abonamentowej i to chyba jedyny plus bycia ich klientem.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Cholera. To co nie podoba mi się w tym dilu to to, że T-Mobile "branduje" telefony.
             • avatar
              Dwd89
              0
              Orange sporadycznie, ale jak już wgra te swoje śmieci to telefon działa jak 10 letni sprzęt ;/ ! przykład: N70 które z orange softem nie chodzi tylko obrazki wyświetla co minutę ...
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               Ja byłem w erze dobrych parę lat. Teraz już się nie opłaca. To prawda zasięg mają super jednak jest ale. Era zaczęła przeliczać wszystko 1:1. Oznacza to, że 1 min to 1 sms. Mając 80 min napiszę 80 sms i już po abonamencie. Dodatkowo za połączenia do PLAY trzeba dopłacać poza abonamentem. Nie wiem czy to jest takie wspaniałe.
               Jeśli się mylę poprawcie mnie