• benchmark.pl
 • RTV
 • Wszystkie mecze Euro 2020 w 4K (i bez dodatkowych opłat)
RTV

Wszystkie mecze Euro 2020 w 4K (i bez dodatkowych opłat)

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Nie wiadomo jak poradzą sobie „Nasi”, ale wiadomo, że Euro 2020 przyniesie olbrzymie emocje. Wiemy już też, że wszystkie mecze będziemy mogli obejrzeć w rozdzielczości 4K, a to zupełnie inny wymiar kibicowania!

Euro 2020 w 4K – mecze obejrzymy w telewizji, w aplikacji i na komputerze

Na Euro 2020 złoży się 51 meczów. Wszystkie będą produkowane w UltraHD i transmitowane w TVP Sport, czyli każdy, kto ma dobry telewizor 4K do sportu, będzie mógł obejrzeć te spotkania w świetnej jakości. Poza abonamentem RTV nie będzie trzeba też ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Wystarczy antena do odbioru darmowej telewizji naziemnej.

Zresztą obejdzie się nawet bez telewizora i anteny. Wszystkie mecze Mistrzostw Europy 2020 będzie można obejrzeć też na dowolnym smartfonie, tablecie, laptopie czy komputerze stacjonarnym z dostępem do Internetu. Transmisje, jak i dodatkowe materiały będą bowiem dostępne zarówno w aplikacji mobilnej TVP Sport, jak i na oficjalnej stronie VOD sportowej stacji Telewizji Polskiej. W razie czego, oczywiście, jest też telewizja internetowa.

Kiedy startuje Euro 2020 i z kim zagrają Polacy?

Pierwszy z 51 meczów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Euro 2020 odbędzie się 12 czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie, gdzie zmierzą się ze sobą reprezentacje Turcji i Włoch. Trzy dni później Polska zagra pierwszy z trzech meczów fazy grupowej. To będą trudne spotkania – naszymi rywalami na pewno będą bowiem Hiszpanie i Szwedzi.

Faza pucharowa Euro 2020 rozpocznie się 29 czerwca, a wielki finał Mistrzostw odbędzie się 12 lipca na legendarnym stadionie Wembley w Londynie. Będziecie oglądać te zmagania i kibicować? Kto według was ma największe szanse na to, by zwyciężyć w stolicy Anglii?

Na koniec przypomnijmy, że w przyszłym roku czekają nas też Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Podczas tego wydarzenia odbędą się poważne testy technologii transmitowania wideo na żywo w rozdzielczości 8K. To przyszłość, która już nadciąga!

Źródło: Telewizja Polska, informacja własna

Warto zobaczyć również rankingi telewizorów 4K:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Adelar
  Uwaga "tryb złośliwy ON".
  Po co zamówili 51 transmisji, jak nam są 3 potrzebne ;-)
  8
 • avatar
  mw_1975
  Kupić TV na 51 mecze?! Popaprało was już na amen, przez ten Black Friday!? Przecież na razie nie ma kanałów 4K, chyba że w droższych pakietach. Nie wszystkie programy TV są nawet w HD, o FHD nie wspominając.
  3
 • avatar
  axelbest
  4k I bitrate 2048kbps......
  2
 • avatar
  levusek1992
  Ciekawe jak operatorzy telewizji naziemnych i kablowych sobie poradzą :)
  1
 • avatar
  Wreszcie telewizory 4K będę wykorzystane :P
 • avatar
  Haerse
  Jak to się ma do abonentów Vectry z dekoderem ?
  -1
 • avatar
  gotspoiler
  Dołączam się do pytania @Haerse
  Posiadam telewizję z UPC. Czy operator obsłuży 4K? Obecnie sygnał jest w HD.