Karty graficzne

GeForce GTX 1080 Ti ekstremalnie podkręcony do 3 GHz

przeczytasz w 1 min.

Topowa karta Nvidii ma jeszcze spory potencjał na podkręcanie, który można wykrzesać przy wykorzystaniu niekonwencjonalnych metod chłodzenia.

GeForce GTX 1080 Ti to obecnie najwydajniejsza karta graficzna, która już przy standardowych ustawieniach zaskakuje osiągami. W razie potrzeby można ją jeszcze przyspieszyć, a potencjał na przetaktowanie jest tutaj naprawdę spory – szczególnie przy zastosowaniu niekonwencjonalnych metod chłodzenia, co udowodnił Vince "k|ngp|n" Lucido.

Overclocker wykorzystał zmodyfikowaną wersję modelu GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition, a do schłodzenia rdzenia użył ciekłego azotu. W rezultacie udało mu się przyspieszyć procesor graficzny ze standardowych 1480 MHz aż do 3024 MHz. Nie wiadomo jednak czy przy takich ustawieniach karta jeszcze stabilnie pracowała.

EVGA GeForce GTX 1080 Ti - podkręcanie

Widać zatem, że nowa karta ma jeszcze spory potencjał na podkręcanie, ale tak wysokie wyniki można je uzyskać przy zmodyfikowaniu karty i wykorzystaniu niekonwencjonalnych metod chłodzenia. Na jakie wyniki możemy liczyć bez użycia „kosmicznej technologii”? Nam przy standardowym chłodzeniu udało się wycisnąć 1670 MHz (w trybie Boost zegar sięgał 1930-1947 MHz). Być może niereferencyjne wersje z wydajniejszą sekcją zasilania i bardziej rozbudowanym chłodzeniem będą przekraczać 2000 MHz na rdzeniu.

Źródło: Vince Lucido na portalu Facebook

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Filippo386
  4
  W sumie ciekawym pomysłem byłoby połączenie chłodzenia wodnego SLI GTX'a 1080ti z centralnym ogrzewaniem...grasz i do tego dom ogrzewasz :D
  • avatar
   kamil112234
   2
   pamiętam jeszcze jak przebijali barierę 1000MHz na GPU a tu już 3x tyle
   • avatar
    vonorlik
    1
    Panie Pawle Autorze, mój referacik:
    http://www.3dmark.com/3dm/18702674?
    Coś cieniutko u Was z tym podkręcaniem ;)
    • avatar
     darioz
     -29
     3 GHZ na kartach graficznych powinno być już dawno standardem na normalnym chłodzeniu! W CPU już ponad 10 lat temu taki wynik osiągnięto!
     Dodatkowo karty graficzne powinny być już wielordzeniowe jak CPU a nie dalej brnąć w ślepą uliczkę czyli SLI czy Crosfire!
     • avatar
      rob 25
      0
      Zastanawia tylko sens przyśpieszania tej karty ,bo kupują ją ludzie po to by cieszyć się bezkompromisową wydajnością i ciszą .A niestety po OC jest niekomfortowo głośna .
      • avatar
       Marucins
       0
       Fajne są takie artykuły. Od razu podnoszą ludzi na duchu w twierdzeniu że kupili świetną kartę bo kręci się na azocie ponad 3 GHz.