Płyty główne

EVGA Z77 FTW: funkcjonalna płyta dla Intel Ivy Bridge

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
29 komentarzy Dyskutuj z nami

Wyposażona w ciekawe rozwiązania.

EVGA wprowadzi do swojej oferty płytę główną Z77 FTW, która zostanie wyposażona w kilka ciekawych rozwiązań i będzie przeznaczona dla procesorów Intel Ivy Bridge.

Premiera nowych chipsetów Intel z serii 7 coraz bliżej, a więc coraz to kolejni producenci demonstrują swoje płyty główne w nie EVGA logowyposażone. Tym razem przyszła pora na amerykańską firmę EVGA, która głównie skupia się na produktach z wyższej półki.

EVGA Z77 FTW bazuje na standardowym laminacie formatu ATX, a umieszczono na nim elementy w charakterystycznej dla producenta czarno-czerwonej kolorystyce. Pomiędzy tylnym panelem a podstawką LGA1155 znalazła się 10-fazową sekcję zasilania z chłodzącym ją radiatorem, natomiast obok niej dwa 8-pinowe gniazda zasilające. Pamięci DDR3 można montować w czterech slotach obsługujących tryb dwukanałowy. Poniżej nich zamontowano wyświetlacz kodów POST oraz przyciski do włączania/restartowania komputera i przywracania domyślnych ustawień BIOS-u. Warto również wspomnieć o kątowym gnieździe 24-pin.

EVGA Z77 FTW płyta główna zdjęcie

Po lewej stronie płytki drukowanej umieszczono pięć złącz PCI-Express x16 i jedno PCI-Express x1, które zostały podłączone do mostka PLX zwiększającego ilość linii transmisyjnych. W przypadku zastosowania większej liczby kart graficznych, wymagane jest podłączenie dodatkowych dwóch 6-pinowych wtyczek zasilających – ich gniazda zamontowano w pobliżu złącz PCI-Express. Dla dysków i napędów udostępniono cztery gniazda SATA II 3 Gb/s i cztery SATA 6 Gb/s. Nie wiadomo jeszcze jaki radiator chłodzić będzie chipset Z77.

 

Więcej o płytach dla procesorów Intel Ivy Bridge:

Źródło: TechPowerUp

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ta kątowa wtyczka zasilania x6 pod pci-ex napawa mnie optymizmem przy podłączaniu -.-
  3
 • avatar
  Greg-M6
  A cóż to za problem w dzisiejszych czasach, zamówić coś przez internet? Zamawiałem części z wielu krajów i jeszcze nigdy nie miałem z niczym problemów. Ceny są niższe (jak się poświeci 5 minut na szukanie) a w najgorszym przypadku (wraz z przesyłką -są równe cenie którą byś zapłacił w polskim sklepie. Więc nie ma co narzekać :]
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Piekielna moc procesora i do tego najszybsze chipsety i wbudowane najnowoczesniejsze kontrolery, nie ma lipy kto sie szanuje jako gracz i nie skapi na rozrywke to tylko Intel.
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Bzdury
 • avatar
  magutowski
  FTW to WTF do tyłu. Jkaś wadliwa ta płyta że nosi nazwę what the fuck?
  -2
 • avatar
  mutissj
  i co z tego jak w Polsce nie dostępna =/
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  emmmm...
  1. wtyczka 6-pinowa doskonałe miejsce, tuż nad grafiką.(zawiera sarkazm)
  2. brak chłodzenia chipsetu? WTF??
 • avatar
  Konto usunięte
  Co ciekawa ta płyta daje możliwość 3 way sli/crossfire kart z 3slotowym chłodzeniem np. Asus DC 2
 • avatar
  Konto usunięte
  Ciekawe po co 2 8-pinowe wtyczki zasilania procesora, jedna 4-pinowa by wystarczyła
 • avatar
  Konto usunięte
  EVGA robi najlepsze płyty główne i karty graficzne jakie kiedykolwiek spotkałem. Skoro wy jesteście mądrzejsi od inżynierów, to zróbcie coś lepszego.
 • avatar
  Konto usunięte
  Na co tej płycie 2x6pin + 2x8pin? Chyba lekko przesadzili. No ale FTW zawsze miało power :)
 • avatar
  Konto usunięte
  mmmm miodzio
 • avatar
  Konto usunięte
  @Autor

  Gdzie jest w źródle informacja, że na 100% jest to chipset Z77? Z czego wróżysz, czy może masz tak dobre konrakty z EVGA, ale gdybyś je miał, nie podawałbyś źródła jako TechPowerUp;)