Systemy operacyjne

Firefox OS systematycznie rośnie w siłę

przeczytasz w 1 min.

Producent poinformował, iż Firefox OS lada chwila pojawi się w kolejnych krajach.

Firefox OS system

Mówienie o tym, że Firefox OS odgrywa na rynku mobilnym większą rolę byłoby co najmniej nie na miejscu. Nie można jednak zaprzeczać, iż system ten systematycznie się rozwija.

Około rok po premierze pierwszych urządzeń, Firefox OS jest już dostępny na siedmiu smartfonach, które oferowane są przez pięciu głównych operatorów w 15 krajach. Pokazuje to, iż platforma, którą rozwija Mozilla przyjęta została przez branżę dość ciepło. Wkrótce jeszcze bardziej zwiększy swoją popularność.

Producent poinformował, iż Firefox OS lada chwila pojawi się w kolejnych krajach. W Europie będą to Niemcy, Francja, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy oraz Macedonia, w Ameryce między innymi Argentyna i Ekwador, a w Azji rynek też nie byle jaki, bo indyjski, który budzi coraz większe zainteresowanie producentów sprzętu mobilnego.

„Firefox OS wyłonił się z kategorii „inne” i stał się jedną z głównych platform na globalnym rynku smartfonów. Duże zainteresowanie ze strony głównych operatorów oraz producentów sprzętu umożliwiło Firefox OS rozwój w kluczowych regionach i rzucenie wyzwania graczom posiadającym już mocną pozycję rynkową." – Neil Mawston, Executive Director, Global Wireless Practice (GWP) w Strategy Analytics

FFxOS_Markets_Animated_2_560k

Źródło: blog.mozilla, rappler

Komentarze

41
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Miło słyszeć o OpenSource OS na rynku mobilnym.
  Patrząc na ten rynek, aż prosi się o rozwiązania na otwartym kodzie.

  Kibicuję FireFoxOS, osobiście mam też nadzieję na udany debiut UbuntuPhone i na niego czekam.
  • avatar
   Konto usunięte
   9
   Konkurencja dla chrome OS i to nie mała
   • avatar
    Kenjiro
    1
    Trzymam kciuki, chociaż ciekawi mnie czy FirefoxOS daje możliwość aktualizacji systemu bez pośrednictwa producentów sprzętu i operatorów? Czy nadal trzeba będzie liczyć na łaskę lub niełaskę?
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Ahh jak mi się spodobał projekt Ubuntu, gdzie był smartphone+ stacja dokująca. Jak wkładało się w stacje robił się Ubuntu desktop z kompletem danych wersji mobilnej. Cudo. Ale najwyraźniej inni myśleli inaczej.

     Takie coś chętnie bym przygarnął również w wersji win phone 8.1 + Windows 9.
     Kto wie, może się doczekam ;)
     • avatar
      patryk78
      1
      Aby nowe systemy operacyjne na telefony się przebiły musiałoby się chyba coś stać z samym androidem, już chyba jest zbyt mocno zakorzeniony aby ktokolwiek mu zagroził. Chyba żeby nastąpiła jakaś prawdziwa rewolucja i wyszedł system, który z powodzeniem mógłby zastąpić androida z telefonu i jednocześnie windowsa z peceta. Tutaj właśnie mi brakuje linuxa z prawdziwego zdarzenia na telefon, jak ktoś wcześniej napisał, wkładasz telefon do stacji dokującej i masz pełnoprawny laptop (komputer), z solidnymi aplikacjami działającymi natywnie w systemie, a nie aplety javy.

      Co do iOS'a fakt ma dwie zalety, jedna naprawdę poważna to taka, że jest napisany i zoptymalizowany pod jeden konkretny procesor i jedną grafikę, a druga to taka, że jest idiotoodporny jak młotek, producent nie daje możliwości czegokolwiek popsuć w nim, fakt dla ludzi lubiących się bawić swoją własnością to wada ale ten system (sprzęt) nie jest adresowany do takich osób, on jest adresowany do grona ludzi, dla których ważniejsze od czegokolwiek innego jest logo na tyle obudowy.
      • avatar
       Climer26
       1
       Około dwa lata temu rozważałem który z nowo rozwijanych systemów się przebije, obstawiałem że będzie to tylko Firefox OS i się sprawdziło.
       • avatar
        Dragonik
        0
        Kenijro na jakim smartfonie wyciąga ci aż 10 dni?
        • avatar
         edziu
         0
         To już rok Firefox OS czy jeszcze nie?