Gry komputerowe

Frostpunk do pogrania na WGW 2017

przeczytasz w 1 min.

Podczas T-Mobile Warsaw Games Week 2017 będzie można sprawdzić w akcji Frostpunk, czyli kolejną ambitną grę 11 bit studios.

Do długiej listy gier, jakie firma Cenega zamierza zaprezentować podczas zbliżającej się imprezy T-Mobile Warsaw Games Week 2017 dołączyła kolejna i to naprawdę godna uwagi.

Jest to mianowicie Frostpunk, czyli niezwykle intrygująca produkcja ekipy 11 bit studios, która wcześniej dała nam między innymi wyśmienite This War of Mine. Dlaczego tytuł ten pojawi się akurat na stanowisku firmy Cenega? Ponieważ ta oficjalnie wprowadziła go do swojego planu wydawniczego.

Przy okazji firma Cenega zapowiedziała, że gra Frostpunk zostanie wydana w wersji pudełkowej (z angielskim audio i polskimi napisami) już na początku przyszłego roku. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale od razu można dodać, że niezmiennie jedyną platformą docelową są pecety.

Frostpunk screen

Czym w ogóle jest Frostpunk? To reprezentant gatunku, który jest przez twórców nazywany „society survival”. Ogólnie rzecz biorąc mamy tu do czynienia z połączeniem strategii ekonomicznej i symulatora przetrwania.

W grze Frostpunk gracz wciela się bowiem w przywódcę ostatniej ludzkiej osady na świecie. Nie będzie musiał więc tylko dążyć do rozwoju miasta, ale przede wszystkim zadbać o to, by ludzkość przetrwała. To zaś wiąże się z szeregiem trudnych decyzji moralnych do podjęcia. 

„Frostpunk stawia pytanie o to, do czego może posunąć się człowiek, gdy jest popchnięty do granic wytrzymałości, pozostawiając odpowiedź Tobie” – zapowiadają twórcy. Niedawno publikowaliśmy fragment rozgrywki, a poniżej możecie zobaczyć zwiastun:

Impreza T-Mobile Warsaw Games Week 2017 odbędzie się w dniach 13 - 15 października.

Źródło: Cenega

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    vide cui fidas
    2
    Nie lubię tego typu gier ale trzymam za nich kciuki:)