Karty graficzne

GeForce RTX 3090 - obok tego modelu nie można przejść obojętnie. Karta jak z klocków LEGO

przeczytasz w 1 min.

Galax GeForce RTX 3090 Gamer to jedna z topowych propozycji producenta. Klientów powinien jednak przyciągnąć wygląd karty - nowy model nawiązuje do klocków LEGO i konsoli Nintendo Switch.

Karta GeForce RTX 3090 występuje w wielu niereferencyjnych wersjach, które imponują projektem chłodzenia i designem. Pewną ciekawostką jest tutaj model od firmy Galax, który… nawiązuje do klocków LEGO.

GeForce RTX 3090 jak z klocków LEGO

Mowa o modelu GeForce RTX 3090 Gamer, który zalicza się do topowych propozycji firmy Galax. Karta korzysta z autorskiego projektu chłodzenia – producent zastosował masywny radiator, kilka ciepłowodów oraz trzy 90-milimetrowe wentylatory. Całość dodatkowo przyozdobiono programowalnym podświetleniem RGB LED.

Galax GeForce RTX 3090 Gamer
Galax GeForce RTX 3090 Gamer to ogromna konstrukcja - karta zajmuje trzy sloty i ma 340 mm długości

Galax GeForce RTX 3090 Gamer

Głównym wyróżnikiem jest kolorowa obudowa z okrągłymi wypustkami – taki motyw od razu kojarzy się z klockami LEGO. Nie wiadomo jednak czy można ją zmodyfikować standardowymi klockami :-).

Galax GeForce RTX 3090 Gamer

Galax GeForce RTX 3090 Gamer

Nie jest to jednak jedyne skojarzenie z kartą Galax Gamer. Niebieskie i czerwone zakończenie obudowy niektórym może przypominać konsolę Nintendo Switch.

Na pokładzie znalazł się rdzeń Nvidia Ampere GA102 z 10496 jednostkami CUDA oraz 24 GB pamięci GDDR6X 384-bit. Producent zdecydował się na fabryczne podniesienie zegarów, ale dokładne taktowania jeszcze nie są znane.

Galax GeForce RTX 3090 Gamer to z pewnością jedna z najdziwniejszych kart graficznych dostępnych na rynku. Nie mamy jednak dobrych wieści dla zainteresowanych zakupem – model ten będzie dostępny wyłącznie na chińskim rynku.

Źródło: Expreview

Zobacz więcej o kartach graficznych:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  15
  do takiej grafiki podpórki w zestawie powinni dawać, przecież ona będzie zwisać na bank, przy okazji może uszkodzić piny pcie w gnieździe
  • avatar
   danieloslaw1
   2
   Wszystko robią żeby usprawiedliwić taką absurdalną cene
   • avatar
    fonzie
    1
    Taka karta to chyba raczej tylko do obudowy w stylu coolermaster HAF Evo
    • avatar
     Andrettoni
     0
     Tylko na chiński rynek... Jeszcze niedawno uznano by to za "zubożony badziew", a teraz to tam trafia topowy sprzęt.
     • avatar
      brettsinclairdannywilde
      0
      O ironio .... gdyby usunąć te wstawki czerwone i niebiskie byłby to zdecydowanie najładniejszy jak dotąd RTX3*** z chłodzeniem autorskim. Swoim wyglądem przypomina mi solidne 'kanciaki' Gainwarda z serii GTX2**