Chłodzenie

Gelid: zmieniaj kartę grafiki ale nie cooler

przeczytasz w 1 min.

W pogoni za jak najniższą temperaturą pracy kart graficznych użytkownicy coraz częściej decydują się na stosowanie niereferencyjnych rozwiązań. Dużą popularnością ciesza się coolery, które są niezależne od producenta grafiki.

 Warto przeczytać:
 

Firma GELID wyszła z założenia, że każdorazowa zmiana coolera przy zmianie karty graficznej, nie jest najsensowniejszym rozwiązaniem. Wprowadziła na rynek uniwersalny zestaw do chłodzenia tych podzespołów, który jest kompatybilny z kartami NVIDII począwszy od 9800GT do GTX580, oraz AMD od HD4850 aż po najnowsze Radeony HD6850HD6870.

W zestawie oprócz głównego modułu chłodzącego GPU otrzymujemy uniwersalny zestaw radiatorów i innych akcesoriów, który pomoże schłodzić pozostałe grzejące się komponenty karty graficznej.
 

VGA Cooler Rev. 2 ICY VISION ma wymiary 216 x 95  x 52 mm i waży 465 gramów. Wyposażony został w dwa 92 mm wentylatory składające się z 11 łopatek oraz łożyska kulkowego. Pracują one z głośnością 26 dBA przy prędkości 2000 obrotów na minutę. Radiator zbudowany jest z 85 aluminiowych finów oraz 5 miedzianych rurek cieplnych i miedzianej podstawki. Jak widać na załączonych poniżej rysunkach wentylatory nawiewają powietrze w kiedunku karty graficznej poprzez radiator.Chłodzenie zostało objęte 5-letnią gwarancją producenta i sprzedawane będzie w cenie około 45 euro. Szczegółowa specyfikacja techniczna oraz spis wszystkich kompatybilnych kart graficznych znajduje się na stronie producenta. I chyba wszystkim nasuwa się pytanie - czy cooler kompatybilny z 9800GT będzie wystarczająco wydajny dla GTX580?
 

Wydajność dla GTX 480 - porównanie temperatur z chłodzeniem referencyjnym, podczas braku obciążenia, przy pełnym obciążeniu i po przetaktowaniu karty do wartości podanych w tabelce.

Źródło: Gelid

Polecamy artykuły:  
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5
Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD
Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450

 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Fajnie byłoby, jakby zapewniali kompatybilność w przyszłości (tak, jak Noctua).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   No przecież 580 jest sporo chłodniejsza w porównaniu do tego czegoś co się zwie GTX 480...
   Skoro 480 nie stopiła tego chłodzenie przez pięć minut max stresu, to jest spora szansa, że z 580 sobie jakoś poradzi :)

   Generalnie jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wypasione niestety w polsce nie ma;/
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Łiiii :) znalazłem jednak http://www.angela.pl/p6908,gelid-icy-vision-rev-2.html
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Z tym obrazkiem z wydajnością to przegiąłeś. Po otwarciu go nie pozostaje nic innego jak wyjść w poszukiwaniu lupy. -.-'
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Zamówione :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Podobne do Accelero, które jest bardzo dobre, ale i dużo tańsze.
        • avatar
         wildthink
         0
         Z takim radiatorami to sobie poradzi jeszcze z kolejną generacją kart, albo i dłużej (bo jednak sprawność kart trochę rośnie).