Klawiatury

GMailowa klawiatura? Poznajcie Gboard!

przeczytasz w 1 min.

Google jak do tej pory, pomijając liczne pogłoski i niezrealizowane projekty, kojarzyło się głównie z przedsięwzięciami o niematerialnym charakterze. Póki co ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie, niemniej okazję dostrzegli zewnętrzni producenci.

W gronie takich pomysłowych przedsiębiorców znalazł się producent filmowy, Charlie Mason, twórcy witryny Gboard.com. Gboard to autorska klawiatura, przygotowana na potrzeby niezwykle popularnej poczty GMail. Składające się z dziewiętnastu różnych przycisków urządzenie łączy się z komputerem przy użyciu kabla USB, a następnie umożliwia szybkie i sprawne obsługiwanie w zasadzie wszystkich elementarnych opcjii wirtualnej poczty elektronicznej Google, m.in. szybką odpowiedź wielu nadawcom czy wyrzucenie niechcianego e-maila do kosza.

Twórcy projektu przygotowali także krótki filmik pokazujący możliwości Gboard, można go znaleźć na łamach serwisu YouTube. Samo urządzenie waży niecałe 150 gram, zaś jego wymiary są zbliżone do popularnego iPhone'a - 130 x 88 x 9 mm. Kolejnym atutem jest spora kompatybilność - zarówno z systemami Microsoftu, jak i Apple. Nieco może przeszkadzać tylko jedna, czarna wersja obudowy, choć niewątpliwie największe kontrowersje w tej kwestii wzbudza proste pytanie - czy tego typu gadżet naprawdę jest niezbędny? Zaawansowany użytkownik poczty GMail równie szybko poradzi sobie za pomocą myszki lub tradycyjnej klawiatury.

Gdyby jednak ktoś okazał się zainteresowany, produkt ten można nabyć na oficjalnej stronie internetowej Gboard, którą znajdziecie pod adresem http://www.gboard.com/. Jego cena to 19,99$ za sztukę + dodatkowe opłaty związane z transportem.

Źródło: Cnet.com, Gboard.com


    

Masz swój ulubiony sprzęt, program lub grę? Zapraszamy do udziału w Plebiscycie Roku 2010. Zgłoś swój Produkt Roku 2010!


Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Przegięcie. Jeden z tych chorych pomysłów.
  • avatar
   kowdipapo
   0
   Zapraszam Jakuba Kralkę do tego tematu na forum:
   http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=1755&start=20

   Tam mozna zauwazyc, ze niektore newsy sa rezerwowane przez zwyklych userów :) M.in. ten temat byl zarezerwowany. Na przyszłość proszę, abyś zaglądał tam przed pisaniem newsów, dzięki czemu bedzie mozna zaoszczedzic czas na pisaniu czegos, co juz jest napisane przez kogos innego.
   • avatar
    Huntcold99
    0
    Tylko pytam się ja po co komu takie coś ?? Nie znam takich ludzi którym spieszy się tak, że tych dosłownie paru sekund nie mogą dołożyć w posługiwaniu się myszką niż kupować coś takiego.. Bez przesady, chyba że będą to mistrzostwa świata w usuwaniu wiadomości z gmaila :P
    • avatar
     miedzianek
     0
     Hmmm...albo odrywam reke od klawiatury albo od myszki,wiec raczej szybko nie bedzie.Kolejny pomysl dla dzianych ludzi ktorych stac na kazdy bajer;]