Internet

Mierzenie odległości w Google Maps nie jest już ograniczone do dróg

przeczytasz w 1 min.

Niewielka, ale bardzo pozytywna aktualizacja. Mierzenie odległości od punktu A do B jeszcze nigdy nie było takie dokładne.

Google Maps dystans

Firma Google udostępniła małą, ale naprawdę przydatną aktualizację do swoich Map. Od teraz możliwe jest zmierzenie dokładnej odległości między dwoma lub większa liczbą punków na mapie – nie jesteśmy już ograniczeni do dróg.

Przypomnijmy, że do tej pory mogliśmy zmierzyć odległość pomiędzy punktami, ale wyłącznie wzdłuż planowanej trasy. Teraz firma Google postanowiła to zmienić. Czy rzeczywiście jest to aż tak istotna funkcja?

Cóż, zależy dla kogo. Zwróćmy jednak uwagę na to, że Mapy Google umożliwiają teraz dokładne zmierzenie nie tylko trasy przejazdu samochodem czy środkiem komunikacji miejskiej, ale też pieszego spaceru oraz terenowej jazdy rowerem.

Co należy zrobić, aby skorzystać z tej funkcji? Kliknąć w wybranym przez siebie miejscu prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „zmierz odległość”, a następnie – w miejscu docelowym kliknąć „odległość do tego miejsca”. Nic skomplikowanego. Całkowity dystans wyświetli się w lewym górnym rogu.

Źródło: Mashable, Google Maps

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  14
  SUPER! Zawsze mi tego brakowało. SERIO! Działa mam 1,27 km z domu do pracy :)
  • avatar
   Myfos
   6
   Fajna sprawa. Na pewno znajdą się ludzie którym będzie to potrzebne.
   • avatar
    eros86
    6
    Przecież na starych mapach google (przed aktualizacją) taka funkcjonalność była i nazywała się linijka dostępna była w lewym dolnym rogu w laboratorium google, później ją wyłączyli i dodali teraz ulepszoną
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Myślałem, że jadę na skróty, a okazuje się, że nadrabiałem 100m xD
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Geodeci będą się obijać.
      • avatar
       Bartusiak69
       0
       Mi to nie działa jak jadę przez las z wioski do wioski :/