Gry

10 minut z GreedFall - klimatycznym RPG akcji

przeczytasz w 1 min.

GreedFall to gra, która zabiera nas w podróż na przepełnioną magią i fantastycznymi stworami wyspę. Podczas wykonywania zadań umiejętne posługiwanie się umysłem może być nawet skuteczniejsze niż mistrzowskie operowanie mieczem.

Francuzi z ekipy Spiders mają na swoim koncie takie produkcje jak Of Orcs and Men, Bound by Flame czy, ostatnio, The Technomancer. Choć każda z nich miała intrygujący klimat i spory potencjał, to ostatecznie żadna nie osiągnęła średniej ocen powyżej siódemki. W przypadku GreedFall ma się to wreszcie udać: twórcy obiecują połączenie najlepszych pomysłów ze swoich poprzednich erpegów akcji i dopracowanie gry, która we wrześniu tego roku zostanie wydana w wersjach przeznaczonych na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

W GreedFall gracz trafia do świata, będącego fantastycznym odpowiednikiem XVII-wiecznej Ameryki, który jest pustoszony przez tajemniczą plagę i niszczony za sprawą brutalnej polityki i konkwistadorów. Cel, jakim jest odnalezienie bezpiecznego schronienia i antidotum, można osiągnąć na kilka różnych sposobów (walkę, dyplomację czy też oszustwo), a od tego, na co zdecyduje się gracz, zależeć będzie dalszy ciąg historii. Świat będzie się nieustannie zmieniać, podobnie jak panująca w nim sytuacja polityczna. 

GreedFall screen

„Przemierzaj nowe ziemie na odległej wyspie przepełnionej magią, bogactwami, zapomnianymi tajemnicami i fantastycznymi stworami. Ukształtuj los tego nowego świata, pielęgnując relacje z towarzyszami i całymi frakcjami lub zdradzając sojuszników. Korzystając z dyplomacji, podstępu i siły, zostań częścią dynamicznego świata i wpłyń na jego losy i historię” – czytamy w oficjalnym opisie.

Oprócz swobody w podejmowaniu decyzji, gracze będą mieli ją także w tworzeniu i rozwijaniu swoich postaci. Nie będzie klasycznego podziału na klasy, ale zdobywanie konkretnych umiejętności pozwoli dostosować bohatera do preferowanego stylu rozgrywki. A skoro już dotarliśmy do tej ostatniej, to nie pozostaje nam nic innego jak zostawić was ze świeżutkim, 10-minutowym gameplayem opublikowanym na kanale IGN. Oto on…

GreedFall – gameplay (10 minut):

Źródło: IGN, Dark Side of Gaming

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  figer
  0
  Graficznie przypomina mi trochę Wiedźmina 3. Może być fajna gra.
  • avatar
   diplodok
   0
   Plaga, RPG brzmi zacnie. Ale może ktoś wreszcie wpadnie na pomysł zrobienia gry na podstawie "Malowanego człowieka"
   • avatar
    adamgr
    -1
    Wygląda ciekawie.
    Dopisuje do listy zakupów.
    • avatar
     xxx.514
     -1
     Połączenie grafiki Wiedźmina 1 i mechaniki z niego oraz Assassyna, może być ciekawie.