Gry komputerowe

GTA V jednak ukaże się na PC? - profil gry znowu w sterownikach AMD

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
60 komentarzy Dyskutuj z nami

To może oznaczać zapowiedź. A może nie oznaczać nic.

GTA V PC

Przed kilkoma dniami w sieci opublikowany został filmik rzekomo prezentujący grę Grand Theft Auto V w wersji przeznaczonej na komputery osobiste. Studio Rockstar North odmówiło komentarza w tej sprawie, jednak wideo szybko zostało usunięte z serwisu YouTube. Czy to dobrze, czy też źle – nie da się jednoznacznie stwierdzić. Chętni na ten tytuł pecetowcy tłumaczą jednak usunięcie tym, że materiał rzeczywiście przedstawiał treść zgodną z nazwą. I… faktycznie coś może w tym być. Mamy bowiem kolejne przecieki sugerujące, że piąta odsłona Grand Theft Auto pojawi się jednak w wersji przeznaczonej na PC.

Pamiętacie sytuację z października ubiegłego roku, kiedy to w sterownikach AMD Catalyst pojawił się profil Grand Theft Auto V, co sugerowało, że w przeciągu kilku kolejnych miesięcy gra pojawi się na komputerach osobistych? Wówczas sprawa szybko ucichła, jako że w kolejnych wersjach driverów wzmianka o najnowszym dziele studia Rockstar North została usunięta. Teraz gdy światło dzienne ujrzała wersja Beta sterowników AMD Catalyst 13.30 okazało się, że ona także zawiera profil gry GTA V. 

Czy powinniśmy zatem spodziewać się szybkiej zapowiedzi gry Grand Theft Auto V w wersji przeznaczonej na komputery osobiste? Cóż, być może tak. Nie powinniśmy jednak brać tego za pewnik. Po pierwsze – to nie pierwsza taka sytuacja w przypadku ubiegłorocznego hitu studia Rockstar, a po drugie – firmie AMD zdarzały się już wpadki podobnego rodzaju. Jakiś czas temu w sterownikach Catalyst pojawiła się wzmianka o Halo 3 – grze, która była i wciąż pozostaje ekskluzywnym tytułem na konsolę Xbox 360.

Niemniej jednak taka zapowiedź nie jest czymś, co nie stanie się na pewno. Firma Rockstar Games jest pod ogromnym naciskiem ze strony pecetowych graczy, którzy z miłą chęcią pograliby w najnowsze dzieło studia na swoich komputerach. O tym, jak dużym zainteresowaniem cieszy się ta wersja może świadczyć petycja w sprawie wydania Grand Theft Auto V na PC, pod którą swoje podpisy złożyło już 650 tysięcy internautów. Pozostaje więc tylko czekać na ruch ze strony studia Rockstar. Przypomnijmy, że gra ukazała się w ubiegłym roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Źródło: INCGamers, FacePunch, MyGarage

marketplace

Komentarze

60
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bicie piany.
  Nawet najbardziej nierozgarnięte lemingi i gimbusy wiedzą iż ten tytuł się ukaże na PC - jak zawsze

  Kwestia sporna to data...

  Czasami lepiej nic nie pisać niż napisać coś mądrego inaczej ;P
  61
 • avatar
  GTA V pc będzie na pewno, a pierwsza zapowiedz pokażą gdy skończy się termin umowy "exclusive only for consoles", taka umowa została podpisana pomiędzy R*, M$ i SONY między innymi po to aby sprzedać stare konsole
  20
 • avatar
  Uwaga uwaga, strzelam datę premiery: 27 marca 2014 roku
  10
 • avatar
  Miejmy nadzieję że zapowiedzą najpóźniej w następnym tygodniu
 • avatar
  Nie rozumiem, czemu Cię zminusowali, dobrze prawisz. GTA IV na modach osiągało już niemal fororealizm, to, co zrobią z piątką, urwie dupę przy samej szyi. https://www.youtube.com/watch?v=1o-ojTM6tCE
 • avatar
  Może ta umowa kończy się dzisiaj bo mija 4 miesiąc od premiery GTA V
 • avatar
  Droga redakcjo łapcie źródło do kolejnego newsa:
  http://www.pcgamer.com/2014/01/17/gta-5-bug-log-lists-pc-version-and-directx-11-effects/

  Lista bugów,efektów DX11 itp. itd. :)
 • avatar
  Ciekawe jaka bedzie sprzedaz na PC
 • avatar
  to teraz trzeba czekać na datę premiery
 • avatar
  Wierzbak skąd można te mody pobrać ,żeby ta gra tak wyglądała?
 • avatar
  Ok znalazłem
  http://www.gta4-mods.com/misc/simple-enb-for-natural-and-realistic-lighting-f20765
 • avatar
  Pozytywnie. Jeden z 2 tytułów na które czekam w tym roku (drugi W3, wiadomo.)
 • avatar
  i to jest właśnie największa bolączka peceta, wiele firm po prostu ma w d**** pecety i gry robią z wielkimi opóźnieniami albo wcale, ale GTA5 wiadomo że na pc będzie wcześniej czy później
 • avatar
  Pamiętajcie że tzw "konsole nowej generacji" są na kartach AMD. I myślę że sterowniki aż tak bardzo się nie różnią od tych na PC. Stąd możliwy przeciek.
  Konsole te, to przecież PCty bez możliwości wymiany podzespołów i przez to przestarzałe już w momencie projektowania.
  Zresztą była jakaś wpadka przy demonstrowaniu jakiejś tam gry na konsole XBOX, a w skrzynce pod stołem stał pecet o wydajności odpowiadającej konsoli, jakiś czas temu.
  -11
 • avatar
  Gta v wyjdzie najprawdopodobniej jak inne części tej gry a filmik ktury został usuniety pewnie był prawdziwy bo usuwanie filmików przez yt na to wskazuje
  -16
 • avatar
  a podobno pecetowcy nie czekają na GTA V a na Watch Dogs, to jak to z wami w końcu jest?
  -27
 • avatar
  W GTA pobawić się można było w singlu potem poszaleć tak 4 fun i w sumie na tym się kończyło, nie wiem jak multi wygląda w 5'tce bo nie grałem ale jak będzie jak poprzednio to walnie się pare modów i gra trafi tam gdzie reszta na półkę oblegać kurzem.
 • avatar
  GFWL na zdjęciu
 • avatar
  No i wszyscy podsmażają atmosferę że aż skwierczy a każdy normalny wie że GTA V i tak wyjdzie i tak, to jest polityka Rockstara, mało jeszcze ugryźli.

  Chcą jak najwięcej sprzedać na konsole, aby pecetowcy zwątpili i kupili na konsole, a później "bum" GTA V na PC i ci co już pokupowali na konsole bo zwątpili znowu lecą do sklepu i kupują bo wolą grać na kompie.

  I tyle w tym filozofii, a biorą pod uwagę premierę na konsole, spodziewał bym się wyjścia w ciągu pół roku...
 • avatar
  Mam nadzieje że nie skopią optymalizacji jak to miało miejsce w przypadku GTA IV oraz poprawią model zniszczeń.