Gry

Hellboy powraca w nowej odsłonie. Zapowiedź gry intryguje

przeczytasz w 1 min.

Nowy zwiastun nadchodzącej gry akcji „Hellboy: Web of Wyrd” pokazał to, czego możemy oczekiwać po tym tytule. Jak zapewne się domyślacie, w tej grze nasz protagonista będzie zajmował się eksterminacją wszelakiej maści demonów za pomocą swojej wielkiej, czerwonej pięści.

Cytując Wikipedię, Hellboy to amerykańska seria komiksowa z pogranicza horroru, science-fiction i fantasy, stworzona przez Mike’a Mignola i wydawana od 1993 do 2016 roku. Łącznie ukazało się 67 zeszytów regularnej serii i 6 numerów specjalnych. Sam Hellboy został adaptowany na trzy filmy, grę planszową oraz dwie gry komputerowe (Hellboy: Dogs Of The NightHellboy: The Science of Evil).

Hellboy Web of Wyrd

W przypadku Hellboy: Web of Wyrd mówimy o tytule, który został pierwotnie ogłoszony w grudniu 2022 roku. Gra została stworzona przez deweloperów West of Dead Upstream Arcade i opublikowany przez wydawcę Monster Train Good Shepherd. Do tej pory nie było jasne, jak będzie wyglądać gra, ale właśnie otrzymaliśmy pierwszy zwiastun gry:

Zwiastun przedstawia grę stylizowaną na typowy komiks, analogicznie jak w grze XIII. Choć sama animacja i praca kamery wydaje się dość specyficzna, to istnieje nadzieja, że tytuł ten może zaoferować świetną zabawę i dynamiczną walkę. Głosu głównego bohatera udziela (niestety już zmarły) aktor Lance Reddick, który brzmi równie dobrze, co Ron Perlman w filmowej adaptacji Hellboya.

Lance Reddick

Sama gra nie ma jeszcze daty premiery, ale „wkrótce” pojawi się na konsolach Xbox, PlayStation, Switch oraz na platformie PC. Nie wiemy zbyt wiele o fabule gry ani jej otoczeniu, poza dwiema kwestiami. Zawarta w grze opowieść została opracowana przy współpracy z Mikiem Mignolą, a główny bohater ma przemierzać złowrogi i ciągle zmieniający się Dom Motyli w poszukiwaniu zaginionego agenta B.P.R.D.

Co sądzicie o tej grze? Lubicie Hellboya i jego uniwersum? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

Źródło: Techradar, Wikipedia

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    vacotivus
    0
    Oby wyszło lepiej niż ten remaster XIII. Pierwotna wersja to klasyk.