Drukarki i skanery

HP przedstawia nową rodzinę drukarek LaserJet Pro

przeczytasz w 2 min.

HP wprowadza na rynek jedne z najbardziej korzystnych cenowo drukarek laserowych w historii, obsługujących również urządzenia mobilne.

Firma HP zaprezentowała sześć nowych drukarek z serii LaserJet Pro. Nowe modele to najbardziej wydajne urządzenia w swojej klasie, wyróżniające się jeszcze wyższą szybkością druku – w sam raz z myślą o użytkownikach domowych, a także małych i średnich przedsiębiorstwach.

Nowe drukarki zaprojektowano z myślą o ludziach funkcjonujących we współczesnym świecie szybkiego tempa pracy i technologii mobilnych. Z tego względu zostały wyposażone w funkcję łatwego drukowania ze smartfonów, tabletów i laptopów za pomocą Wi-Fi Direct bez konieczności uzyskania dostępu do firmowej sieci.

Zaprezentowane modele przyniosą też oszczędności w zużyciu energii elektrycznej - wszystko dzięki technologii HP Auto-On/Auto Off, która odpowiada za automatyczne włączania i wyłączenia urządzenia.

HP LaserJet Pro M102w
HP LaserJet Pro M102w

Modele HP LaserJet Pro M12 i HP LaserJet Pro MFP M26 to najtańsze drukarki producenta w swojej klasie – zostały one zaprojektowane z myślą o osobach prywatnych oraz małych zespołach do trzech użytkowników drukujących od 100 do 1000 stron miesięcznie. Specyfikacja przewiduje szybkość druku do 18 stron na minutę. Ceny urządzeń zaczynają się od 349 złotych.

HP LaserJet Pro M203dw
HP LaserJet Pro M203dw

Drukarki z serii HP LaserJet Pro M100, jedno- i wielofunkcyjne, zostały zaprojektowane z myślą o małych zespołach do pięciu użytkowników drukujących od 150 do 1500 stron miesięcznie. Modele te charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną i oferują szybkość druku do 22 stron na minutę. Pierwsze modele już są dostępne w sklepach – HP LaserJet Pro M102w został wyceniony na 499 złotych, a w przypadku wielofunkcyjnej serii HP LaserJet Pro MFP M130 ceny zaczynają się od 599 złotych.

HP LaserJet Pro MFP M227fdw
HP LaserJet Pro MFP M227fdw

Seria HP LaserJet Pro M200 stanowi idealne rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw, dla których jednym z najważniejszych czynników jest wydajność – mówimy więc o obciążeniu do 2500 stron miesięcznie. Modele te charakteryzują się szybkością druku 28 stron na minutę, a pierwsza strona jest dostępna już po 7 sekundach od wysłania polecenia. Co więcej, automatyczny druk dwustronny jest dostępny w standardzie we wszystkich modelach. Drukarka HP LaserJet Pro M203dw została wyceniona na 899 złotych, a HP LaserJet Pro MFP M227fdw na 1449 złotych (obydwie już są dostępne na naszym rynku).

Źródło: HP

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Jeżeli drukarka jest bardzo tania to tonery do niej będą bardzo drogie i z zabezpieczeniem przed zamiennikami - HP nie rozdaje drukarek charytatywnie, musi sobie to odbić.
  • avatar
   Fiona
   4
   W czasach HP LaserJet 5L czyli przełom wieków to była firma... Drukarki z tamtych czasów (HP) działają do dzisiaj...

   Dziś żebym komuś poleciła zakup HP to ten ktoś musiałby mnie najpierw astronomicznie wręcz wkurzyć...

   Ale nie wiem czy nawet wtedy byłabym taka wredna...
   • avatar
    Aloyz
    1
    Ja przy okazji takich artykułów chętnie dowiedziałbym się ile kosztują tonery do każdej z tych drukarek.
    Jakiś czas temu szukałem czegoś 3w1 do biura i trafiłem na jakiś model HP, do którego toner (na jakieś 3-4 tys stron) kosztował około 500 złotych. No ja wiem, że trzeba zarabiać, ale to jest zwykłe skórozdzierstwo.
    Ostatecznie kupiłem jakąś używkę w cenie tego tonera, do której chiński wkład (7-8 tys stron) kosztuje 130 złotych.

    Poza tym po ostatnich niusach o tym, że HP blokuje zamienniki w plujkach trudno byłoby zdecydować się na zakup czegoś od nich.
    • avatar
     Kenjiro
     0
     Firma HP jest już dla mnie spalona i każdemu będę odradzać sprzęt tej firmy. Niestety, ale ich postępowanie w kwestii drukarek będą się też przekładać na inne ich produkty, w końcu zarząd przyklepał już ten pomysł, kwestią czasu jest, kiedy pojawi się dla np. laptopów (tylko oryginalne akumulatory czy pamięci).

     Ciekawy jestem za to jakie będzie zachowanie HPE (Enterprise), które produkuje i sprzedaje zupełnie odmienne rozwiązania - czy również podążą ścieżką szybkiego zarobku. Jeśli tak się stanie, to z działu sprzętu Enterprise godnym polecenia zostanie już chyba tylko Dell... (IBM już dawno zszedł na psy, niestety).
     • avatar
      HomeAudio
      0
      HP? To oni jeszcze są na rynku drukarek?! Kpina....
      • avatar
       mrocznysedes
       0
       Ciekawe czy przy okazji prezentacji nowej serii zmienili też tonery tak żeby żaden stary sprawdzony zamiennik nie pasował do nowej drukarki? W końcu ile to już razy HP taki numer odwaliło? ;-)