Ciekawostki

Huawei już nie ma „bana” - prezydent Trump cofa zakaz

przeczytasz w 1 min.

To się nazywa zwrot akcji! Firma Huawei została (częściowo) wykreślona z „czarnej listy handlowej” przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Donald Trump ogłosił, że znosi zakaz sprzedawania czy dostarczania komponentów firmie Huawei przez amerykańskich producentów. Innymi słowy: Intel, Qualcomm czy Google będą mogły bez żadnych problemów czy konsekwencji współpracować z chińskim gigantem z sektora elektroniki użytkowej.

Podczas konferencji G20 w japońskiej Osace prezydenci Stanów Zjednoczonych i Chin, a więc Donald Trump i Xi Jinping, spotkali się ze sobą. Ogłosili, że nie będzie podniesienia ceł, a stosunki „wracają na właściwe tory”. To, co nas interesuje najbardziej, to fakt, że odwołany został także „ban” na współpracę z Huawei. Na razie jednak obecność chińskiego producenta na „czarnej liście handlowej USA” jest niejasna.

Najważniejszy fakt jest jednak taki, że spora część problemów firmy Huawei została właśnie rozwiązana. Producent będzie miał dostęp do części oferowanych przez amerykańskie przedsiębiorstwa (które – według Trumpa – zbyt mocno ucierpiałyby na utrzymaniu zakazu).

Przyszłość dystrybucji sprzętu Huawei na rynku amerykańskim to kolejna niewiadoma. Na razie Trump tajemniczo stwierdził tylko, że dopuszczone do sprzedaży będą „urządzenia niezagrażające bezpieczeństwu narodowemu”. Sprawa jest więc w toku, ale wszystko to pozwala firmie Huawei, jej fanom i jej partnerom patrzeć do przodu z optymizmem.

Źródło: Bloomberg, Independent. Foto: Huawei

Warto zobaczyć również:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mobil12
  3
  Poskakały Trampy i się okazało, że Stany "– według Trumpa – zbyt mocno ucierpiałyby na utrzymaniu zakazu" .... ot i cała filozofia popisów wielkiego brata, który już taki wielki nie jest, bo potrzebuje surowców i taniej siły roboczej ...
  Dla snujących teorie spiskowe, jak to USA pokazało Chinom miejsce w szeregu polecam temat metali ziem rzadkich i ich zastosowanie ...
  • avatar
   zeniu
   2
   Od początku podejrzewałem że ban dla Huawei jest tylko elementem nacisku na Chiny i jak Trump dostanie co chce to bana cofnie. Tym niemniej ten ban był również istotny z innego powodu - pokazał Chinom miejsce w szeregu. Dotąd łudzili się że są supermocarstwem, a ten ban udowodnił że bez amerykańskiego hardware i software nie istnieją.
   • avatar
    miedzianek
    2
    To już nie szpiegują?
    • avatar
     Mirek19831804
     0
     A może ten pingpong zrobił dobrze rączką trumanowi jest git
     • avatar
      xxx.514
      0
      Jest jedno małe ale - zarówno telefony jak i inny sprzęt sieciowy produkowane przez Huawei mogą zostać użyte do zagrożenia bezpieczeństwu narodowemu. Ale to nie koniec! To dotyczy także wszystkich innych producentów. Także ten, trochę poprężyli muskuły, i znowu spokój na paręnaście miesięcy.
      • avatar
       Geriavit
       -2
       Wszyscy tutaj wygrali, USA, ChRL i użytkownicy.
       • avatar
        rasiaknorris1
        0
        Patrzeć do przodu :) patrzeć w przyszłość z optymizmem :)