Bezpieczeństwo

Idealny zestaw dla wirtualnego rodzica

przeczytasz w 2 min.

Firma APA przedstawiła Vision Baby, nowoczesne rozwiązanie stworzone z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa dzieci. Produkt dedykowany jest głównie rodzicom często przebywającym z dala od domu i pozwala na zdalny monitoring losów ich pociech.

„Problem opieki nad dzieckiem dotyka coraz większą część młodych rodzin, gdyż rodzice w pogoni za przysłowiowym „chlebem” zostają często w pracy po godzinach lub spędzają dużo czasu poza domem z powodu nawet kilkudniowych wyjazdów służbowych.

 Warto przeczytać:
 

Większość z nich nie ma możliwości pozostawienia swojej pociechy u cioci lub dziadków i zmuszeni są do szukania niani. Niestety znalezienie dobrej niani nie jest proste i nawet agencje specjalizujące się w rekrutacji i odpowiednim doborze opieki dla dzieci nie są w stanie zagwarantować, że dana osoba będzie dobrze spełniała powierzone jej zadania. Potwierdzają to liczne wypowiedzi na forach internetowych, gdzie rodzice dzielą się swoimi doświadczeniami i opowiadają o nieprofesjonalnym podejściu opiekunek. Są to często historie mrożące krew w żyłach, gdyż okazuje się, że nasze pociechy są nieodpowiednio pilnowane i narażane na wiele niebezpieczeństw. Jak wynika z raportu opublikowanego w 2009 roku, przygotowanego przez „niania.pl”, jeden z największych portali zajmujących się poszukiwaniem opiekunek, pracę w tym zawodzie podejmują najczęściej młode kobiety z przeciętnym, 2-letnim doświadczeniem. Nie jest to dużo z uwagi na fakt, iż spora część z nich sama jeszcze nie ma własnych dzieci i zajęcie to traktuje jako możliwość dorobienia (np. studentki). Tu właśnie z pomocą przychodzi Vision Baby, które pozwala zarówno na zdalne obcowanie z naszym maluszkiem, jak i zapewnia podgląd pracy niani.” - powiedział Wojciech Trojan, Dyrektor Zarządzający.

Vision Baby zapewnia rodzicom pełny monitoring poczynań dziecka oraz otoczenia, w którym przebywa. Istotną cechą jest możliwość manualnego lub automatycznego nagrywania obrazu (w formie filmu lub zdjęć). Dzięki temu i wykrywaniu ruchu pociechy cały system może pełnić rolę zaawansowanej, elektronicznej niani, która uwieczni pierwsze kroki malucha, czy pozwoli sprawdzić co tak naprawdę nabroił. Nagrane materiały są gromadzone chronologicznie na intuicyjnie obsługiwanej „listwie czasu”. Możliwość ciągłego podglądu na żywo poprzez łącze internetowe z praktycznie dowolnego miejsca na świecie docenią osoby często podróżujące, które za pomocą notebooka, a nawet smartfona mają szansę obcować ze swym dzieckiem. Dodatkową funkcją, mogącą zapewnić moc wzruszeń całej rodzinie, jest zapis zdjęć, które można w łatwy sposób posegregować w chronologicznych galeriach.

Vision Baby jest pierwszym produktem z serii Vision Care. Są to intuicyjne w obsłudze rozwiązania wspomagające opiekunów i rodziców, które bazują na części funkcjonalności zaawansowanego systemu sterownia budynkiem Vision BMS. W skład Vision Baby wchodzą kamera USB oraz specjalne oprogramowanie, które do poprawnego działania wymagają komputera PC lub notebooka. Zestaw jest łatwy do skonfigurowania i może zostać wykorzystany w praktycznie dowolnym pomieszczeniu.

„Pomysł na stworzenie Vision Baby powstał przy okazji projektowania kolejnych modułów do naszego flagowego produktu, jakim jest system zarządzania inteligentnym budynkiem Vision BMS. Wstępny projekt zyskał aprobatę wśród naszych pracowników, a nawet znajomych, których sporą część stanowią pracujący rodzice. W chwili obecnej, z uwagi na swą rolę stanowi logiczne uzupełnienie całego systemu i pozwala zwiększyć bezpieczeństwo naszych pociech.” - powiedział Wojciech Trojan.

Producent nie podał jeszcze ceny zestawu.

Źródło: APA

Polecamy artykuły:  
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Pieknie... Inwigilacja od malego... przygotowanie do zycia w panstwie policyjnym?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   opieka
   1. «dbanie o kogoś, o coś»

   Więc jak opieka ma nie być dobrą dla dziecka? Jeśli postępowanie rodzica nie jest dobre dla dziecka to automatycznie przestaje to być opieką czy troską.

   Temat rzeka masz rację i to nie temat na benchmarka ;).
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A gdzie możliwość bezpośredniego załadowania na Facebooka i NK ?
    • avatar
     Gasek
     0
     Mam tą kamerę, skąd mogę pobrać to oprogramowanie?

     A tak w ogóle to z każdą kamerą da się takie coś zrobić;]
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ta rozmowa na temat inwigilacji i tego, że rodzic powinien być przy dziecku to jakaś pomyłka :| bo wiadomą sprawą jest, że nie zawsze rodzic może być z dzieckiem :(

      Jestem mamą rocznego dziecka... jestem przy nim prawie cały czas. Gdy idę do pracy (2x w tygodniu) to pomagają obie babcie także sytuację mam idealną. Gdybym jednak musiała skorzystac z niani to na 100% cały dom byłby obkamerowany ;) jak to ktoś nazwał "inwigilowany"...

      Myślę, że żaden kochający swoje dziecko człowiek nie zostawiłby go z obcą osobą nie mając poglądu na to co się dzieje w domu. Był zresztą kiedyś odcinek "Rozmów w toku" na ten temat. Wypowiadała się tam psycholog dziecięca i taki ogólnie był wniosek z programu, że najlepiej zatrudniając nianię powiedziec, że w domu są kamery. To tak naprawdę jedyny sposób na to żeby wiedziec jaką opiekę ma nasze dziecko pod naszą nieobecnośc. Niania natomiast wie na czym stoi więc nie skrzywdzi naszego dziecka i będzie się nim dobrze opiekowała :) a jak nie to koniec pracy - sprawa jest prosta...

      I to jest dla mnie troska o dziecko. Niania z moim dzieckiem = kamera i nie ma innej opcji...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Od poniedziałku 18 października Vision Baby będzie dostępny w Komputroniku.