Procesory

IDF Pekin 2013: zdjęcie procesora Intel Haswell z grafiką GT3 i dodatkową pamięcią eDRAM

przeczytasz w 1 min.

Procesory Intel Haswell z grafiką GT3 pojawią się w laptopach i komputerach AiO. Całość będą stanowić dwa osobne układy procesor i pamięć eDRAM

Intel Haswell procesor prezentacja IDF 2012

Rok temu pisaliśmy, że procesory Intel Haswell z wydajniejszymi układami graficznymi (GT3) zostaną wyposażone w dodatkową pamięć podręczną L4. Idea ta jest nadal aktualna, a prezentacja gotowej konstrukcji odbyła się podczas targów IDF Pekin 2013.

Topowe układy graficzne zostaną zintegrowane w procesorach bezpośrednio montowanych na płytce drukowanej (w obudowie BGA), które znajdą zastosowanie w wydajniejszych laptopach oraz komputerach All-in-One. Do dyspozycji oddane zostanie tutaj 40 jednostek cieniujących i 4 jednostki teksturujące, a więc 2-krotnie więcej niż w serii GT2.

Sam procesor składa się z dwóch układów, które nie stanowią monolitycznej całości (podobnie jak w przypadku procesora Intel Westmere). W większym z nich znalazły się rdzenie procesora, pamięć podręczna L1 – L3, wszystkie kontrolery oraz układ graficzny, natomiast mniejszy to pamięć podręczna eDRAM dla zintegrowanej grafiki.

Intel Haswell procesor pamięć L4 schemat

Intel Haswell procesor GT3 grafika pamięć eDRAM zdjęcie IDF Pekin 2013

Źródło: VR-Zone

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jeżeli gt3 będzie 1.5 lub 2 razy lepsza od gt2 to ma ona sens... Pewnie na niej da się pograć w 720p na ustawieniach medium a to wielu (jak pokazuje apu od amd) wystarczy. Szkoda tylko, że będzie to układ bga. Ciekawe jakie będzie tdp. Jak by zrobili i5 z gt3 w cenie do 1200zł to nawet pomyślał bym nad zmianą mojego a8.
  • avatar
   Konto usunięte
   -6
   Czytając tego newsa nasuwa mi się jedno pytanie - po co?

   Po co mi w topowej i7 mocna integra, która odpali wszystkie najnowsze gry (o ile drivery pozwolą - a u Intela bywa z tym różnie) na ustawieniach low i 1280x720??

   Jak ktoś lubi grać i ma 1,5k - 2k pln na procesor to dokupi sobie np. GTX 670 czy inne 7950 lub lepiej.

   Ci co nie grają to potrzebują, żeby grafa pulpit wyświetliła + ewentualnie obsłużyła kilka monitorów.

   Zatem po co do topowych procków dawać topowe (i tak słabe) integry??


   • avatar
    wii u troll
    0
    xbox360>ps3>xbox>pc
    • avatar
     fastmarek129
     0
     Wreszcie będzie konkurencja dla silnych apu ze stajni AMD