• benchmark.pl
 • e-Sport
 • Wojewoda Śląski podjął decyzję w sprawie IEM w Katowicach - komunikat zaskakuje
Gry komputerowe

Wojewoda Śląski podjął decyzję w sprawie IEM w Katowicach - komunikat zaskakuje

przeczytasz w 1 min.

Stało się! Wojewoda Śląski podjął decyzję o zakazie udziału publiczności w Intel Extreme Masters w Katowicach. Decyzja ma mieć związek z panującą na świecie epidemią koronawirusa.

Tegoroczne finały Intel Extreme Masters ruszają już jutro, a do Katowic zjechali się najlepsi gracze w Counter Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz Quake. Dodatkowo w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zaplanowano targi IEM EXPO. Zgodnie z przewidywaniami, do Katowic miało przyjechać blisko 200 tys. miłośników e-Sportu. No właśnie, miało przyjechać...

Intel Extreme Masters bez udziału publiczności

Początkowo Intel odwołał swój udział w strefie wystawienniczej IEM EXPO, a organizatorzy zdecydowali się wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa dla odwiedzających imprezę. Obawy związane z epidemią koronawirusa rosły, a jeden z Senatorów apelował nawet o odwołanie zawodów. Ostatecznie o zmianach w wydarzeniu mógł zadecydować Wojewoda Śląski na wniosek inspektora sanitarno-epidemiologicznego.

Jak wynika z najnowszego komunikatu Jarosława Wieczorka, mistrzostwa odbędą się bez udziału publiczności. Decyzja najpewniej ma związek z epidemią koronawirusa.

Czy IEM 2020 bez publiczności to dobra decyzja?

Decyzja Wojewody Śląskiego na pewno ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników. Na świecie odnotowujemy coraz więcej przypadków zarażania koronawirusem, a jego dotarcie do Polski jest tylko kwestią czasu. Czy kolejne przypadki zarażenia pojawiłyby się na IEM? Nie wiadomo. Można jednak odnieść wrażenie, że decyzja została podjęta zbyt późno. Dużo uczestników już przyjechała do Katowic, a firmy meldowały gotowość do imprezy.

Myślicie, że to dobre rozwiązanie?

Źródło: Facebook - Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski

Warto zobaczyć również:

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MrAve
  17
  Ale idiotyzm. Teraz? Dzień przed rozgrywkami z udziałem publiczności? Wszyscy są na miejscu, opłacili podróż, noclegi i jakiś urzędas powiedział NIE?

  To niech zakażą odprawiania mszy w niedzielę...
  • avatar
   ADR15
   12
   Ok, lecz za późno takie kroki.
   • avatar
    deseczka
    6
    Z decyzją jak najbardziej się zgadzam, ale zrobienie tego na dzień przed imprezą to już sk@@@, no ale tak turyści częściowo już przyjechali kasę wydadzą, a więc zysk się zgadza, a nikt im nie zarzuci, że epidemię wywołali itp...
    • avatar
     Ciekawski_
     3
     Decyzja słuszna, choć podjęta zbyt późno. A ci co już przyjechali to nigdzie(autobus, hotel itp.) nie będą mieli możliwości zarazić tylu osób, co na tej imprezie(tysiące ludzi pod jednym dachem). Więc jednak lepiej późno niż wcale.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Powinni bezapelacyjnie zamknąć wszystko łącznie z IEM.
      • avatar
       tester3
       1
       nie twierdzę, że odwołanie dzień przed jest dobrą decyzją, niemniej jednak better be safe than sorry.

       Ludzie którzy piszą, że choroba atakuje tylko ludzi starszych (a zatem jest ok) chyba są oderwani od rzeczywistości, bo inaczej jak można pisać takie rzeczy? Jak w ogóle sobie wyobrażacie gdyby większość >50 poważnie zachorowała?

       "większość" która przyjechała to nadal nie są wszyscy, więc (większość < wszyscy), a zatem mniejsze prawdopodobieństwo (chociaż w rzeczywistości nie jest to takie proste)

       grow up
       • avatar
        wiktorrp
        1
        Powinni teraz zażądać zwrotu wydanych pieniędzy na dojazd i zakwaterowanie od tego wojewody
        • avatar
         Argetlam1xx
         1
         Wojewoda niech teraz oddaje wszystkim przyjezdnym kasę za dojazd, noclegi, bilety na IEM itp !!! Ode mnie leci pozew do sądu dla jeb***o wojewody !!! Powinni odwołać imprezę dla publiczności np. tydzień wcześniej, a nie na ostatnią chwilę!! To sie nazywa skurw***o !!!!!!!
         • avatar
          pawluto
          0
          Prawidłowa decyzja w świetle wydarzeń jakie są na świecie.
          • avatar
           Tassador
           0
           Tiaaa , zamknąć biedry , zamknąć lidle , zaspawać drzwi w komunikacji miejskiej , pozamykać szkoły , zakłady ,,, bo przecież nikt tam nie może zagwarantować odpowiedniego bezpieczeństwa. Przecież to jest jakieś wpadanie w paranoje. Jak się masz zarazić to i tak się zarazisz. Jak ktoś ma traumę do przeludnionych miejsc to i tak tam sienie pojawi. Naprawdę narzucanie ludziom takich atrakcji to kretynizm.
           • avatar
            Scrappy Coco
            -1
            I bardzo dobrze kto organizuje imprezy na 200 tysięcy osób jak szaleje wirus w Europie i na świecie przecież to skandal.Co z tego że ktoś by nie wszedł z temperaturą do spodka skoro potem żeby wrócić do hotelu wsiadłby w taxi lub inny środek transportu lub poszedł do baru na piwo i mógłby zarażać kolejne osoby.We Włoszech jeden błąd doprowadził do zakażeń.Ciekawe jak niby chcieli zapewnić bezpieczeństwo przecież nie da się ogarnąć takiej ilości osób.Teraz najważniejsze jest pokonanie wirusa i wynalezienie leku a nie imprezowanie i zarażanie się na wzajem pozatym żyjemy w dobie internetu streamów itp. nikt nie musi ryzykować tylko bezpiecznie oglądać sobie zawody w domu.
            • avatar
             studionti
             -4
             To rozsądna decyzja. Skandalem i bezmyślnością było planowanie tego typu imprezy w obecnej sytuacji.
             • avatar
              wiemar
              -5
              a co to za różnica czy zarazisz się podczas takiej imprezy czy jadąc metrem czy tramwajem. wirus już dawno jest u nas, sprowadzali polaków z chin to teraz codziennie będą wmawiać że nic się nie dzieje. a ten co ma wirusa dopiero za kilka dni się o tym dowie. podobno wirus może przeżyć po za organizmem nawet 2-3tygodnie. ciekawe ile paczek z chin przyjdzie z niespodzianką :)
              • avatar
               Konto usunięte
               -12
               "Wojewoda Śląski podjął decyzję w sprawie IEM w Katowicach - komunikat zaskakuje"

               czy wy musicie ciągle stosować te clickbaity? gorzej od pudelka. usuwam konto i żegnam bo szkoda zdrowia
               • avatar
                Adrianwo
                0
                Komunizm powinien umrzeć!!! To jest najlepszy powód rozprzestrzeniania się koronawirusa - za dużo ludzi wierzy w brutalną politykę Chin!!!
                • avatar
                 Spichris
                 0
                 Przecież ci co mieli przyjechać/przylecieć/przypłynąć, już tam są, bo decyzja zapadła za późno. A skoro już są, to teoretycznie już zarażają. A że na IEM nie wejdą to chodzą i zarażają po mieście...