Gry

Infinity Ward: szykują się dalsze zwolnienia?

przeczytasz w 2 min.

Jeden z najbardziej znanych analityków w branży elektronicznej rozrywki przewiduje kolejną falę zwolnień w Infinity Ward.

Wczoraj informowaliśmy o powolnym rozpadzie zespołu odpowiedzialnego za stworzenie serii Modern Warfare. Sprawa stała się na tyle głośna, że zainteresowali się nią branżowi analitycy z Michaelem Patcherem na czele. Zdaniem tego, bodaj najbardziej poważanego eksperta firmy Wedbush Morgan, ostatnie wydarzenia w Infinity Ward odbiły się wyraźnie na wartości akcji koncernu Activision. Kolejne zwolnienia najbardziej wartościowych pracowników studia przynoszącego ogromne zyski zostały zauważone przez akcjonariuszy. Co więcej, według Patchera możliwy jest dalszy exodus pracowników, co pociągnie za sobą kolejny spadek akcji.

- Uważamy, że ostatni mocny spadek kursu akcji Activision wywołany został dalszymi zwolnieniami w Infinity Ward, które nabrały tempa pod koniec zeszłego tygodnia. Przewidujemy, że firmę tę opuści jeszcze 10-20 pracowników w ciągu najbliższych kilku miesięcy - skomentował Patcher.

Oto co zostało z zespołu tworzącego Call of Duty: Modern Warfare 2 

Zdaniem eksperta nie dojdzie jednak do załamania prac w samym Infinity Ward, gdyż w miejsce pracowników, który zdecydowali się odejść Activision zatrudni nowych, utalentowanych twórców. I nawet jeśli zwiększona konkurencja, ze strony choćby nowopowstałego Respawn Entertainment odbije się na sprzedaży przyszłych odsłon serii Modern Warfare, analitycy z Wedbush Morgan spodziewają się, że firmie uda się stworzyć ambitny produkt.

No cóż, Patcher też czasami się mylił.:)

Źródło: VG247.com

 

Zobacz także:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Szczerze mówiąc to cieszę się z tego. Za to co zrobili z Modern Warfare 2 powinni wszyscy podać się do dymisji, a nie czekać na zwolnienia.
  Jak mogli zniszczyć tak kultową serie?!
  Odpowiedź chyba prosta. Kasa, "misiu", kasa...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Przy okazji ich dwóch poprzednich gier pokazali, że nie potrafią już takowych robić...trzeba iść do przodu a nie jechać na skryptach... call of duty niczym doom3... seria upadła boleśnie. Niech ich wszystkich wywalą na zbity pysk.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dajcie spokój! Nie mówcie, że nie lubicie skaczących noży w multi i nieskończonych fal przeciwników w singlu?! Przecież to prawie tak fajne jak tetris!
    • avatar
     Spikeblade
     0
     i rozpada nam się team... koniec COD'a
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Hehe, widze, że chyba wszystkim nie przypadł do gustu Modern Warfare 2. Dla mnie też MW2 to porażka i nie umywa się do CoDa 4 ale też wydaje mi się, że duży w tym udział samego Activision, być może to przez nich MW2 wyszło jak wyszło..Osobiście co mnie najbardziej wkur.. na multi w MW2 to występowanie perka zwiększającego moc broni przy jednoczesnej abscencji perka zwiększającego żywotność - dzięki temu "genialnemu" posunięciu można dostać z pistoletu w stopę i umrzeć na miejscu z 200 metrów :) Dlatego dość szybko olałem MW2 i szczerze to trochę załowałem wydanej na niego kasy..teraz jest już tylko Bad Company 2
      • avatar
       RosTo
       0
       @Maciej Piotrowski
       Analityk, o którym Pan wspomina, to Michael Pachter (nie Patcher).