Procesory

Intel: urządzenia z układami Broadwell gotowe na Boże Narodzenie

przeczytasz w 1 min.

Przedstawiciel producenta gwarantuje dostępność urządzeń z nową generacją procesorów jeszcze na święta.

Intel Broadwell prezentacja IDF 2013

Niedawno na rynku detalicznym zadebiutowały procesory Intel Haswell Refresh, które tak naprawdę są lekko udoskonalonymi modelami z rodziny Haswell. Kiedy zatem powinniśmy się spodziewać kolejnej generacji o nazwie kodowej Broadwell?

Premiera 5-tej generacji układów Intel Core była już kilkukrotnie przesuwana, a według najnowszych doniesień została ona zaplanowana na koniec bieżącego roku. Niedawno nowe światło na sprawę rzucił Brian Krzanich, a więc sam CEO koncernu Intel, który zdradził serwisowi Reuters, że urządzenia z nową generacją procesorów będą dostępne już na święta Bożego Narodzenia.

„Mogę zagwarantować na święta, ale nie na ich drugą połowę” - powiedział Brian Krzanich. „Okres powrotu do szkół jest bardzo napięty. W przypadku powrotu do szkoły urządzenia trzeba mieć gotowe już w lipcu lub sierpniu, a to byłoby zbyt trudne.”

Zgodnie ze strategią producenta, nowa generacja procesorów nadal będzie bazować na mikroarchitekturze Haswell, lecz zostanie już wykonana w 14-nanometrowym procesie produkcyjnym. Bardziej powinniśmy się zatem spodziewać niższego poboru mocy, aniżeli znacznie wyższej wydajności. Warto również wspomnieć, że na początku planowana jest premiera wersji mobilnych, natomiast na desktopowe odpowiedniki przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku.

Źródło: Reuters, PCPerspective (foto)

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danio1611
  7
  Się okaże.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Ciekawe co komu po niskim poborze mocy skoro przez to baterie w laptopach będą miały mniejszą pojemność, tak żeby zrobić na złość klientowi i zamiast kilku godzin dłużej będą pracować co najwyżej godzinę dłużej
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    To w takim razie ja się pytam kiedy skylake z ddr4. Przydały by się "czwórki" do renderingu
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Bardziej powinniśmy się zatem spodziewać niższego poboru mocy, aniżeli znacznie wyższej wydajności."

     Autor chyba zbyt długo nie rozmyslał nad tym elementem. Shrink SB do Ivy przyniósł w mobilnym high-endzie 20% wyższą wydajność, a w segmenecie serwerowym znaczne podbicie taktów i więcej rdzeni w tej samej cenie i TDP.

     Oczywiście wydajność rdzenia wychodzi niewiele poza korzyści z wyższego zegara, ale sumaryczna wydajność procesora wzrasta bardzo znacznie.