Ciekawostki

Ty też możesz mieć inteligentny dom i płacić mniej za prąd

przeczytasz w 1 min.

Taką właśnie propozycję ma dla klientów właściciel marki SmartDGM, który wprowadził do polskich sklepów dwa akcesoria typu smart home w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Prawdziwy inteligentny dom to mieszkanie w pełni zautomatyzowane i oddające domownikom pełną kontrolę. Wiąże się to z olbrzymimi inwestycjami, których owoców ostatecznie przeciętny Kowalski i tak nie wykorzysta. Dlatego właśnie lepiej zacząć od czegoś mniejszego i na to właśnie pozwalają nowe akcesoria SmartDGM: inteligentna wtyczka PP-W162 i inteligentna żarówka L-WT9W1.

Inteligentna wtyczka SmartDGM PP-W162 - prosty sposób na oszczędzanie

Podłącz wtyczkę do prądu i domowej sieci Wi-Fi, a następnie zainstaluj aplikację SmartDGM na smartfonie z Androidem lub iPhonie. Po co? Ano po to, by w najprostszy sposób rozpocząć przemianę swojego zwykłego domu w dom inteligentny. Przede wszystkim pojawi się wtedy możliwość zdalnego włączania i wyłączania urządzeń, co jest dobrą opcją dla zapominalskich, jak i tych, którym zależy na komforcie. 

SmartDGM wtyczka

Aplikacja i wtyczka SmartDGM PP-W162 pozwalają także na tworzenie harmonogramów, dzięki którym na przykład wszystkie urządzenia elektryczne w domu będą wyłączać się równo o północny i „budzić się” razem z domownikami albo też reagować na pogodę. Właśnie dlatego, ale też dzięki monitorowaniu zużycia energii w czasie rzeczywistym (co daje szansę na lepsze planowanie użytkowania) akcesorium umożliwia zmniejszenie zapotrzebowania na prąd, a tym samym – obniżenie rachunków.

Inteligentna żarówka SmartDGM L-WT9W1 - pełna kontrola nad światłem

Podobnie, zdalne włączanie i wyłączanie oraz ustalanie harmonogramu możliwe jest w przypadku inteligentnej żarówki SmartDGM L-WT9W1. To jednak nie koniec funkcjonalności tej żarówki, cechującej się emisją światła o natężeniu 800 lumenów i mocy 9 W (co odpowiada tradycyjnej żarówce 60-watowej = kolejny sposób na obniżenie rachunków za prąd).

SmartDGM żarówka

Wspomniana funkcjonalność to przede wszystkim możliwość regulacji jasności świecenia oraz temperatury barwowej: w zakresie od 2700 do 6500 K. W zależności potrzeb można więc uzyskać barwę chłodną lub ciepłą. Warto też zwrócić uwagę na opcję sterowania głosowego za pomocą głośników Google Home i Amazon Echo.

Ile kosztuje inteligentny dom od SmartDGM?

Obydwa akcesoria są już dostępne w sklepach sieci Biedronka. Jeden i drugi produkt kosztuje 39,99 zł, a więc stosunkowo niewiele. Sprawia to, że niemal każdy może sobie pozwolić na takie udogodnienia (i oszczędności).

Źródło: SmartDGM

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  2
  Ale gdzie jest ta "inteligencja", skoro wszystko muszę ustawić ręcznie? Zwykłe głupie urządzenia, tylko z możliwościami zarządzania.
  Inteligentne domy widziałem już ponad 20 lat temu, gdy odpowiednie rozwiązania (horrendalnie drogie wtedy) uczyły się, kiedy najczęściej jest włączana ciepła woda, aby podgrzać ją nieco wcześniej, a nie przez cały dzień.
  • avatar
   Warmonger
   1
   Te regulowane żarówki to ciekawa opcja. Obecnie mam w salonie instalację z sześcioma zwykłymi - miało być klimatycznie i elastycznie, ale w praktyce oświetlenie wali po oczach i nie ma na to rady.
   • avatar
    mcikos
    0
    Ciekawe jak działa ta żarówka bez zasilania :D...jak wyłączę ja włącznikiem na ścianie.