• benchmark.pl
 • Gry
 • Koniec Hitmana? Na pewno koniec współpracy jego twórców ze Square Enix
Gry

Koniec Hitmana? Na pewno koniec współpracy jego twórców ze Square Enix

przeczytasz w 1 min.

Studio IO Interactive zostało wystawione na sprzedaż przez firmę Square Enix. Jeśli nabywca się nie znajdzie, zostanie rozwiązane.

Zdania na temat ostatniego Hitmana są podzielone, ale fakty są takie, że wyniki jego sprzedaży są niezadowalające dla Square Enix. Do tego stopnia, że firma postanowiła zakończyć współpracę z jego twórcami, należącym do niej studiem IO Interactive.

Firma Square Enix rozpoczęła już rozmowy z potencjalnymi nabywcami, którzy mogą być zainteresowani przejęciem zespołu IO Interactive. Co się stanie, jeśli nie znajdą chętnych? Duńskie studio najprawdopodobniej zostanie wówczas rozwiązane.

Z jednej strony mamy nie do końca zadowalające wyniki sprzedażowe, ale z drugiej – całkiem niezłe oceny, zapowiedź drugiego sezonu Hitmana, pogłoski na temat nowej marki i przenosiny do większego biura. Dlatego też informacja o tym, że IO Interactive stało się mniej ważne dla Square Enix, może być zaskakująca.

Informacja może zaskakiwać jeszcze bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę ostatni raport finansowy Square Enix, z którego jasno wynika, że firma ma się doskonale. Osiągnęła świetne wyniki, na czele z zyskiem operacyjnym wynoszącym 274 mln dolarów. Na pewno więc nie jest to „ostateczność”.

Same strony nie chcą szczegółowo komentować sprawy. Nie wiadomo też, czy wraz z IO Interactive firma Square Enix będzie chciała pozbyć się marki Hitman. Na razie jednak nie można wykluczać opcji, że obecny „serial” jest ostatnim tytułem (przynajmniej w najbliższych latach) z Agentem 47 w roli głównej.

Źródło: Destructoid

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Akatzuky
  2
  Fajny byl Hitman Blood Money ostatnia fajna czesc bo pozniej to juz wallhacki i inne badziewia dla niedorozwojow co 5 metrow nie umia sie skradac
  • avatar
   drcocaina
   1
   Mam tylko pytanie kto ma prawa do Hitmena studio czy wydawca? Bo jeśli Square Enix to sądzę, że odświeżenie składu studia może uratować serię. Seria bardzo przypadła mi do gustu ale powiew świeżości by się przydał.
   • avatar
    Słitaśne selfi z ronsi
    -3
    No coz, gdyby tytul zarabial na siebie, to bylby wspierany dalej. Tak jak GTA na przyklad. To przez to, ze za duzo juz jest tych skradanek na rynku.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Obecnie prawa majątkowe do tytułu ma studio, ale wydawca jest właścicielem studia. Skoro tak, to wydawca może sobie podzielić studio na dwie części, do jednej tańszej wstawia to co chce zatrzymać dla siebie i później prawnicy to sobie wchłoną, a resztę na przykład bez samego hitmana sprzedadzą komuś innemu. na pewno coś wymyślą, wszystko zależy od formy sprzedaży. I tak siłą firmy są ludzie. Jak się nie uda tu, to pójdą gdzie indziej. liczy się doświadczenie. jednak szkoda by hitman przepadł. nie grałem w żadnego, chociaż mnie ciągnęło. ostatni hitman mnie zniechęcił jak został