Smartfony

iPhone Xs i iPhone Xs Max to pierwsze smartfony Apple z 4 GB RAM

przeczytasz w 1 min.

iPhone Xs i iPhone Xs Max mogą pochwalić się nie tylko procesorem A12 Bionic wykonanym w 7nm procesie technologicznym, ale również dużymi zasobami pamięci RAM.

Echa premiery nowych iPhone'ów jeszcze nie milkną. Wprawdzie powiedziano o nich sporo, ale pewne kwestie wyjaśniane są dopiero teraz.

iPhone Xs i iPhone Xs Max ile pamięci RAM

Prezentując nowe smartfony Apple swoim zwyczajem nie poruszyło kwestii pamięci RAM. Wprawdzie nie odgrywa ona tu aż tak wielkiego znaczenia jak w przypadku smartfonów z Google Android, ale mimo wszystko jest istotna.

Pierwsze pomiary wydajności i zapisy z programów testujących potwierdzają, iż iPhone XsiPhone Xs Max to pierwsze smartfony Apple z 4 GB RAM na pokładzie. Łatwo domyślić się, że przy sześciordzeniowym procesorze A12 Bionic wykonanym w 7nm procesie technologicznym i systemie iOS 12 przekłada się to na ogromne moce obliczeniowe.

iPhone Xs Max pamięć RAM

iPhone XR ile pamięci RAM

A jak wygląda to w przypadku nieco tańszego iPhone'a XR? Wprawdzie zastosowano tutaj ten sam procesor, ale wydajność będzie odrobinę niższa, ponieważ otrzymał on do pomocy 3 GB RAM.

Oczywiście nie należy obawiać się o komfort pracy, w praktyce różnice nie będą mocno odczuwalne i również iPhone XR bez problemu poradzi sobie z rozbudowanymi aplikacjami i grami.

iPhone XR pamięć RAM

Przypominamy, iż ujawniono już polskie ceny nowych iPhone'ów.

Źródło: LetsGoDigital, apple

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  6
  Wow 4 giga w iphonie toż to pierwszy na świecie smartfon z taką ilością pamięci. Ciekawe kiedy w telefonach na androidzie tyle będzie ramu... a nie czekajcie:D
  • avatar
   DragonRed
   4
   Jeżeli to prawda to w multi zadaniowości mamy regres dla procesora.Przecież ten wynik jest śmiesznie niski.CPU zyskało tyle ile dała tylko zmiana litografii i nic więcej więc wniosek taki , że wszystko poszło w dodatkowy układ AI oraz samo GPU.
   Miałem nadzieję , że w teście GB na multi wątkowość nowy A12 uzyska wynik na poziomie 13tysięcy punktów a tutaj mamy tragedię.
   Apple powinien być teraz pewny , że Huawei ich po prostu zje swoim nowym Kirin 980.
   • avatar
    levusek1992
    0
    To jak walną 8 gb ramu, to cena podskoczy do 10 tys złotych. O jednym terabajcie aż boje się myśleć (Swoją drogą na co to komu)
    • avatar
     Aranda
     -2
     1000zł za iPhona? Nie dziękuję. Postoję. Wolę inne telefony. Widocznie już się nie sprzedają skoro takie obniżki.