Internet

IT Professional: magazyn dla specjalistów IT

przeczytasz w 1 min.

Oferta rodzimych czasopism informatycznych poszerzyła się o kolejną pozycję. Miesięcznik „IT Professional” to tytuł przeznaczony dla specjalistów, zatrudnionych w biznesie lub prowadzących własne firmy w sektorze IT. Jest to kolejna pozycja wydawcy Presscom, mającego w swojej ofercie liczne czasopisma specjalistyczne, w tym dotyczące właśnie informatyki.

Każdy numer magazynu IT Professional, a będą się one pojawiały co miesiąc, będzie liczył niemal 100 stron. Na każdej z nich, czytelnicy znaleźć mają wiele informacji na temat informatycznego biznesu oraz samego IT, w tym porady, wskazówki, analizy, testy i recenzje.

To wszystko podzielone zostanie na 7 stałych działów - Temat numeru, Serwery, Stacje robocze, Bezpieczeństwo, Zarządzanie i prawo IT, Infrastruktura i sieci oraz Technologie mobilne.

Okładka styczniowego numeru IT Professional

Tym, co wyróżniać ma miesięcznik IT Professional od pozostałych czasopism informatycznych na rynku, ma być praktyczne podejście do wszelkich opisywanych tematów oraz ekspercki charakter. Celem magazynu wydawnictwa Presscom jest natomiast, jak sama redakcja mówi: „przekazanie wiedzy niezbędnej w codziennej pracy informatyków, administratorów sieci, administratorów bezpieczeństwa informacji, menedżerów działów i dyrektorów departamentów IT”.

Pierwszy numer, którego premiera odbędzie się już 29 października, zostanie przesłany zupełnie za darmo do 30 tysięcy informatyków. Kolejne, począwszy od styczniowego 2012 będą już natomiast płatne (na przesłanej okładce widnieje cena 29 zł).

Miesięcznik będzie można zdobyć jedynie zamawiając prenumeratę. Magazyn nie będzie bowiem dostępny w kioskach czy innych sklepach prasą.


Więcej o magazynach IT:

Źródło: Presscom

Komentarze

40
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  4
  "zostanie przesłany zupełnie za darmo do 30 tysięcy informatyków" - kto zdecyduje o tym do kogo trafi? Też chciałbym taką za free ;)
  • avatar
   19arek93
   3
   Chętnie bym spróbował, ale to wychodzi 348zł/rok za 100 stron. Widać że celują nieco wyżej jak do uczących się. ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    29 zł to trochę drogo jak na czasopismo.
    • avatar
     Konto usunięte
     -20
     No tania ta gazetka to nie jest.

     ,,Pan Jezus powiedział o sobie, że jest Prawdą. Kto boi się prawdy boi się Pana Jezusa''
     • avatar
      Vyzygota
      0
      Ja już amówiłem.
      • avatar
       ocfan
       0
       Skąd oni to wiedzą do kogo to wysłać? Sam mam zawód tech inf i bym chętnie poczytał za darmo =]
       • avatar
        MarcinPcFg
        0
        A ja dostalem, przeczytalem i szalu nie ma. Gazetka nie wyroznia sie niczym specjalnym od juz istniejacych na rynku, jak Computerworld, Hackin9 czy PC World, a juz na pewno nie cena.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Jezeli bedzie merytoryczny i naprawde przydatny do codziennej pracy to cena jest i tak atrakcyjna. Pierwszy numer juz zamowilem...
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Ja właśnie dostałem egzemplarz bezpłatny, poczytam i zobaczymy ile to jest warte.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Właśnie zamówiłem gazetkę, zobaczymy czy będzie warto zamówić prenumeratę... dla tych, którzy mają wątpliwości typu "skąd oni będą wiedzieć do kogo mają wysłać?" wyjaśniam, że przy składaniu zamówienia należy podać nazwę i adres firmy w której się pracuje oraz zajmowane stanowisko i tam też zostanie gazetka wysłana:)
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Gdzie to zamówić? Dajcie linka
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             mój mail [email protected]
             • avatar
              tjindy
              0
              O dziwo znaleźli mnie w sieci i dzisiaj w skrzynce leżało czasopismo. Pobieżnie przejrzałem stąd nie podejmę się recenzji na szybko. W każdym razie nie przykuło mojej uwagi na tyle żebym przeczytał od deski do deski.. to nie Magazyn Amiga :D
              • avatar
               marcin_kg
               0
               Czasopismo nie utrzyma się, za duża konkurencja w internecie. Z resztą w tej gazetce na pewno nie będzie nic, co nie dałoby rady wyszukać samemu w internecie. Ta gazetka chyba została stworzona bardziej pod pracodawców, którzy zamiast wysyłać pracowników na szkolenia kupią im czasopismo i niech się cieszą :)
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                Każdy zainteresowany może sobie zamówić bezpłatnie ten pierwszy numer. Na stronie it-professional.pl jest formularz zamówienia