• benchmark.pl
 • Gry
 • Mroczny i klimatyczny – oto pierwszy zwiastun gry Ja, Inkwizytor!
Gry

Mroczny i klimatyczny – oto pierwszy zwiastun gry Ja, Inkwizytor!

przeczytasz w 1 min.

Polskie studio The Dust właśnie udostępniło pierwszy zwiastun swojej nadchodzącej produkcji, która w całości będzie bazować na cyklu autorstwa Jacka Piekary – Ja, Inkwizytor.

Pierwszy raz mogliśmy usłyszeć o grze, jeszcze w 2019 roku, kiedy to studio zoorganizowało zamknięty pokaz dla prasy. Od tamtego momentu minęło jednak sporo czasu, a pierwotnie zwiastun mieliśmy otrzymać jeszcze w 2020 roku. Na szczęście nie będziemy musieli już dłużej czekać, bowiem właśnie otrzymaliśmy pierwszy, krótki teaser, który idealnie oddaje klimat całego cyklu. 

Zobacz pierwszy teaser gry I, the Inquisitor:

Kiedy premiera gry Ja, Inkwizytor?

Niestety, na ten moment nie znamy za wiele szczegółów na temat produkcji. Wiemy, że gra będzie kładła nacisk na dialogi, a walka w dużej mierze będzie polegać na naszej zręczności. Akcja gry rozgrywa się w mieście Koenigstein oraz mrocznym Nieświecie. Wcielamy się w postać Mordimera Madderdina – Inkwizytora, który za wszelką cenę stara się dotrzeć do prawdy. Dokładna data premiery wciąż nie jest znana, choć studio podtrzymuje, że prace nad grą zakończą się najwcześniej w 2022 roku. Warto jedna zaznaczyć, że jest to najbardziej optymistyczny scenariusz. 

Gra zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation i Xbox. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na więcej informacji. 

Czytaliście cykl Inkwizytorski? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach, czy zwiastun oddaje klimat serii!

Źródło: The Dust, Inf. własna

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  3
  Nie czytałem, ale póki co sam filmik jest zbyt krótki, aby przekonać mnie do lektury lub gry w przyszłości. Za mało danych kapitanie :)
  • avatar
   Dexterr
   3
   Książki o Inkwizytorze są super.. ale gra żeby to miało sens musiała być coś ala Wiedźmin.
   • avatar
    fitgame
    2
    Czekam na tę grę z niecierpliwością. Saga Ja, Inkwizytor jest jedną z moich ulubionych. Także ekstra. :)
    • avatar
     Kenjiro
     -1
     Niezbyt dobrze to wygląda, kiepskie animacje, słabe oświetlenie. Mimo wszystko, trzymam kciuki, oby studio wypuściło grę w dużo lepszym stanie.
     • avatar
      Ciekawski_
      -13
      Sala tortur w zwiastunie wskazuje na to, że to kolejny produkt propagandy antykatolickiej. Ciekawe ilu z czytelników wie, że wielu protestantów którzy zgrzeszyli, dobrowolnie oddawali się w ręce inkwizycji, bo wiedzieli, że tam czeka ich zdecydowanie łagodniejsza kara niż u protestantów? Są na to niepodważalne dowody historyczne.
      Natomiast większość książek, filmów i gier pokazuje inkwizycję jako szczegulnie krwawą instytucję, co z historycznego punktu widzenia jest zwyczajną bzdurą i zakłamaniem.
      • avatar
       xxx.514
       0
       Przyzwoicie jak na wczesną alfę, ciekaw jestem jak im to wyjdzie. Książki są świetne, oby gra była przynajmniej dobra.