Internet

„Kalkulator oszczędności” - innowacyjne narzędzie internetowe od Black Point

przeczytasz w 2 min.

Black Point - wiodący na polskim rynku producent tonerów i tuszy do drukarek - uruchomił innowacyjne narzędzie internetowe. "Kalkulator oszczędności" umożliwia porównanie kosztów drukowania przy użyciu tonerów alternatywnych i materiałów oferowanych przez producentów drukarek. 

Dostępny na stronie www.blackpoint.pl/kalkulator/ "Kalkulator oszczędności" poprzez porównanie cen produktów, ich wydajności i kosztów wydruku jednej strony oblicza oszczędności, jakie na przykładzie produktów Black Pointa daje stosowanie materiałów alternatywnych. - "Cieszę się, że jako pierwsi na rynku możemy przedstawić narzędzie porównujące nie tylko ceny, ale także wydajność produktów. Uważam, że rzetelne informacje są podstawą podejmowania udanych decyzji zakupowych, a klient ma prawo wiedzieć, ile zyskuje, a ile traci" - powiedziała Kamila Yamasaki, Prezes Zarządu Black Point S.A.

Poza materiałami producentów urządzeń w bazie "Kalkulatora oszczędności" dostępnych jest kilkadziesiąt typów tonerów z linii Black Point Plus pasujących do kilkuset popularnych drukarek laserowych. W prosty sposób użytkownik szukający toneru do swojej drukarki ma możliwość sprawdzenia, ile kosztuje go zarówno pojedynczy wydruk, jak i ile może zaoszczędzić w skali kilku miesięcy czy roku, korzystając z oferty tonerów alternatywnych.

Przykładowo za czarny toner HP Q5949A oferowany przez producenta drukarki, który zapewnia zadrukowanie 2500 stron, zapłacić trzeba 247 zł. Natomiast alternatywny toner Black Point, gwarantujący wydajność wydruku 3500 stron, kosztuje 153 zł. Jeśli więc średniej wielkości firma zużywająca rocznie 10 tonerów do tej pory korzystała z materiałów OEM,
a teraz zdecyduje się na zakup tonerów alternatywnych, to na wydrukowanie tej samej ilości stron wyda rocznie niemalże 1400 zł mniej. To oznacza, że wydatki na materiały eksploatacyjne zmniejszą się o ponad połowę.

"Kalkulator oszczędności" bazuje na sugerowanych cenach detalicznych. Jednak możliwe jest wprowadzenie innych cen uzyskanych w sklepach i ponowne przeliczenie kosztów oraz porównanie ilości uzyskiwanych wydruków. Przydatną opcją aplikacji jest możliwość bezpośredniego wydrukowania otrzymanego zestawienia.

Wysoką wydajność i niezawodność tonerów Black Point Plus osiągnięto dzięki odpowiedniej technologii produkcji i wysokiej jakości stosowanych komponentów. Pomiar wydajności odbywa się zgodnie z wytycznymi norm ISO 19752:2004, która jest również stosowana przez producentów drukarek. Jakość produktów Black Point Plus potwierdzają także niezależne jednostki badawcze - Laboratorium Innovationstechnik, CHIP LAB, Laboratorium Politechniki Wrocławskiej oraz amerykański Instytut RIT. Cały asortyment Black Point objęty jest dożywotnią gwarancją, która trwa aż do całkowitego wyczerpania produktu.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Noo, kalkulator oszustw. Jakoś nie uwieże jeśli chodzi o ich podawaną wydajność, kożystałem z różnych zamiennych produktów w firmie, i jeśli chodzi o Tonery, to ich wydajność przy założeniu "większa" = niemalże o połowe mniejsza niż oryginały od HP. Ciekawe jak się mieży tą wydajność wtedy w takiej firmie jak BLACK POINT lub innej firmie produkującej "PODRÓBY!!".
  Nikt nigdy ich wydajności i jakości nieporównywał w warunkach laboratoryjnych a przynajmniej ja takiego testu niewidziałem. A co gorsza w przetargach niemozemy podawać marek wiec wygrywa ten co ma leprze parametry czyli "ZAMIENNIK" bo podawane sa oszukane pojemności !! i klient zostaje z reką w nocniku umowa podpisana i kupuj.... Powinna być jakaś norma bądz procedura testowa, możliwość wykluczenia takich oszustów i podawania prawdziwych wartości !!
  • avatar
   XaRaDaS
   0
   Norma jest i podawanie 5% zadruku strony A4 to jest 1/5 całej strony, bo 25% to cała strona czarna, teraz wystarczy kupić 1 taki toner i zadrukować strony na czarno i wyjdzie wtedy ile faktycznie prawdy jest. U mnie w firmie korzystaliśmy z zamienników, ale jakość ich była tragiczna i toner się wysypywał. Teraz lecimy na oryginałach i nie zamierzamy tego zmieniać :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie raz przekonałem się, że zamienniki są dobre, ale na krótką metę.
    Oryginały do mojej DCP-585cw kosztują poniżej 40 zł za kolor, każdy mam w osobnym pojemniku, pierwsza wymiana cyjanu była po 4 miesiącach używania - reszta barw dopiero się kończy - po co mi więc zamienniki?

    Jakby ktoś chciał poczytać o drukarce, zapraszam do mnie: http://grzegorz.mentax.pl/publikacje/brother-dcp-585cw/