Kamery

Tak wygląda wideo zarejestrowane przy czułości ISO 4560000

przeczytasz w 1 min.

Pierwsze wideo z kamery Canon ME20F-SH, które pokazuje pełnie jej możliwości

Canon ME20F-SH

Pod koniec lipca Canon ogłosił wszem wobec, że dysponuje działającą kamerą, która rejestruje wideo przy czułości ISO przekraczającej 4 miliony. Słowa słowami, czas na jedno z pierwszych nagrań, które pokazuje jak szumi 2 Mpix matryca pełnoklatkowa przy tak ogromnej czułości.

Film demonstrujący zastosowanie kamery Canon ME20F-SH trwa około 5 minut i zawiera nagrania zarejestrowane przy różnych czułościach i z różnymi obiektywami. Jest jednak moment, gdy kamera zmienia swoją czułość płynnie od ISO 100 do ISO 4 560 000, a my widzimy jak z ciemności wyłania się sceneria parku safari.

Canon wideo przy ISO 4 560 000

Kto jest niecierpliwy i od razu chce zobaczyć afrykańskie zwierzaki nocą w obiektywie kamery Canon, niech przewinie suwak na pozycję 2:30. Film znajduje się na stronie Canon Japan poświęconej wspomnianej kamerze. To pierwszy tego typu przykład, wybaczmy więc pewne niedociągnięcia i solidną mimo wszystko kompresję (niezależnie od artefaktów związanych z wysoką czułością).

Źródło: Canon Japan

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nullmaruzero
  3
  Poprawcie link do filmu :)
  • avatar
   Grzywacz
   3
   czytać ze zrozumieniem, jest w ostatnim akapicie link.
   • avatar
    kitamo
    2
    Robi wrazenie, ale pewnie cena jest taka sama jak wartosc tego ISO :)
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     Witam,

     czy ktoś rozpoznaje utwór w tle ?
     • avatar
      mutissj
      0
      Gdzie ten film...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "Film demonstrujący zastosowanie kamey Canon ME20F-SH trwa około 5 minut i zawiera nagrania zarejestrowane przy różnych czułościach" kamey=>kamery
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Profeska bez łapania na ściemę typu 4K i więcej. Ot kamera FHD. Jak widać w kolorze nie ma co się silić na rejestrację obrazu przy bardzo słabym oświetleniu. Zebry imponują, bo to właściwie nakręcone tylko przy świetle gwiazd.
        Dla filmowców super sprzęt. Będą teraz mogli przy dużo naturalniejszym świetle migawki kręcić. No i w końcu w filmie jak ktoś przyleci nocą, to będą mogli dać nocną migawkę lądującego samolotu.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         ISO nie do ogarnięcia, chociaż od mniej więcej 4:40 zaczyna się fragment, który zrobił na mnie nie mniejsze wrażenie. Czułość ISO 102 000, ogniskowa 800 i piękny obraz pomimo ciemnego obiektywu 5,6!!