Internet

Kody Netflix znikną z Allegro - w regulaminie pojawił się nowy zapis

przeczytasz w 1 min.

Nie będzie już możliwości kupienia na Allegro kodu pozwalającego na korzystanie z serwisów, takich jak Netflix, Showmax czy HBO GO za ułamek ceny. Regulamin platformy został zaktualizowany.

Faktem jest, że abonament, który pozwala oglądać wszystkie ciekawe filmy i seriale na Netflix w wysokiej jakości, trochę kosztuje. Właściciele platformy jednak już i tak nie robią problemów, gdy chce się korzystać z jednego pakietu w kilka osób. Choć łączy się z tym, problem, z jakim nie tylko ten serwis VoD musi walczyć, jest nieco inny – są to klucze sprzedawane na przykład na Allegro, których legalność nierzadko jest wątpliwa. Nadszedł czas zmian.

Netflix, Showmax, HBO GO i inne serwisy z filmami i serialami mają swoje systemy i to właśnie bezpośrednio z nich powinno się korzystać, jeśli chce się dołączyć do grona abonentów. Nie jest jednak tajemnicą, że dzięki kodom z Allegro można to zrobić taniej. A właściwie można było, bo w środę, 18 lipca, w regulaminie Allegro pojawił się nowy zapis, który uniemożliwia sprzedaż tego typu kluczy:

„Przedmiotem Oferty nie mogą być [...] Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie "Kodami"), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl., za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucher'ów, obejmujących Kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro”.

Kilka tygodni temu analitycy SW Research podali, że nawet co dziesiąty użytkownik Netfliksa w Polsce może z niego korzystać w sposób nie do końca uczciwy. Właściciele platformy pewnie się więc ucieszą z wprowadzonej przez Allegro zmiany (choć trudno uwierzyć, by miało to zamknąć sprawę raz na zawsze).

Źródło: Wirtualnemedia, Allegro. Foto: FirmBee/Pixabay (CC0)

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  plebann
  6
  Co dziesiąty?
  Zakładając, że co drugi dzieli "w rodzinie" abonament to pewnie normalnie płacących bez "oszukiwania" nie ma zbyt wielu (procentowo).
  Ale trudno się dziwić - abonament jak za tego typu usługę jest (IMHO) wręcz absurdalnie drogi, jest to tylko podzbiór dostępnej kinematografii cyfrowej, chcąc płacić abo "wszędzie" wyjdzie masakryczna suma (Amazon, Showmax, HBO, Disney).
  Taką kwotę jak woła Netflix ja byłbym skłonny zapłacić za dostęp "do wszystkiego". Ale tego nie ma i nie będzie.
  • avatar
   Xivos
   1
   A KONTA Z GRAMI NA STEAMA CZY NA KONSOLE NADAL SĄ NA ALLEGRO. ŻENADA
   • avatar
    Smuga
    0
    Ludzie lubią mieć wszystko za darmo, i tak zaraz zaczną pluć. Taka domena plebsu. Najlepiej wszystko na lewo, byle by nie zapłacić. Ale to i tak już coś skoro przesiadają się z torrentów na VoD...
    • avatar
     kitamo
     -10
     ten abonament jest tak smiesznie niski ze naprawdę szkoda szukac kilku zl oszczednosci na lewo.
     • avatar
      force
      -16
      Bardzo dobrze, niszczyć cebulactwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • avatar
       silvver
       0
       "Choć łączy się z tym, problem, z jakim nie tylko ten serwis VoD musi walczyć, jest nieco inny – są to klucze sprzedawane na przykład na Allegro, których legalność nierzadko jest wątpliwa."

       Przecież serwis VoD wie z jakiej puli pochodzi dany klucz i jest w stanie określić, że to np. pula przekazana sklepowi XYZ.