Komputery

Uruchamia komputer klamką. Zaskakujący pomysł gracza

przeczytasz w 1 min.

Modyfikacje komputerów głównie kojarzą się z wymianą podzespołów, ewentualnie dodaniem świecących milionami barw RGB elementów. Okazuje się jednak, że można pójść o krok dalej i zainstalować na komputerze… klamkę do drzwi.

Wydawać się może, że pecety mają w pewnym stopniu ograniczone możliwości personalizacji. Wszak producenci obudów dwoją się i troją, by dostosować “skrzynię” do gustów użytkowników, a jednocześnie zachować jak największą funkcjonalność. Jak natomiast udowodnił użytkownik kakos1997 na Reddicie, dodatkowego uroku pecetowi można dodać montując na jego obudowie klamkę do drzwi.

Komputer uruchamiany klamką

W jaki sposób użytkownik uruchamianego klamką komputera poradził sobie z montażem tego niecodziennego “przycisku” zasilania? Otóż zadanie okazało się całkiem proste, wymagało jednak kreatywności. Z wyłącznika zasilania oderwano przewody, które następnie umieszczono w klamce w taki sposób, aby przesunięcie jej ku dołowi wywołało kontakt przewodów. Tym sposobem internauta poradził sobie z dostarczeniem prądu przy użyciu klamki.

Komputer z klamką

Przedsięwzięcie spotkało się ze skrajnymi opiniami w komentarzach. Dla wielu taki projekt stanowi zabawne rozwiązanie, a jego pomysłodawca jest chwalony z uwagi na kreatywność. Inni z kolei zauważają wady tego rozwiązania i zwracają uwagę na brak praktyczności. Najczęściej pojawia się argument dotyczący potencjalnego niebezpieczeństwa dzieci lub zwierząt będących w pobliżu (ciągłe poruszanie klamką).

Jak się zatem okazuje, przygotowanie podobnego rozwiązania w warunkach domowych nie powinno sprawiać trudności wśród osób zainteresowanych elektroniką. Pomijając dyskusyjną kwestię użyteczności tego rozwiązania, może ono stanowić ciekawy dodatek dla każdego, kto zechce wyróżnić się swoim unikalnym pecetem.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PerfectDAY
  4
  Stacyjka z samochodu byłaby lepsza.
  • avatar
   digitmaster
   1
   za czasów studenckich wykorzystałem kontaktron żeby komputer stacjonarny startował w momencie wejścia do domu. Biorąc pod uwagę że było to prawie ćwierć wieku temu to myślę, że było to całkiem nowatorskie rozwiązanie.
   • avatar
    piomiq
    1
    Daje pudelkowe newsy.