Ciekawostki

Co się dzieje z Komputronik? Czy klienci mogą się czuć bezpiecznie?

przeczytasz w 2 min.

Od wczoraj napływają niepokojące wieści na temat Grupy Komputronik, właściciela jednej z najpopularniejszych sieci sklepów z elektroniką. Zarząd zapewnia jednak, że klienci, jak i partnerzy, mogą się czuć bezpiecznie.

Co się dzieje z Komputronik? Ma zapłacić 39 mln zł zaległych podatków

Leszczyński oddział poznańskiego Urzędu Celno-Skarbowego wydał decyzję, zgodnie z którą Komputronik S.A. ma zapłacić około 39 milionów złotych zaległych podatków z okresu od marca do maja 2014 roku. Plus odsetki. Jest to wynik prowadzonej od pięciu lat kontroli skarbowej.

Decyzja nie jest prawomocna i Komputronik S.A. może się od niej odwołać, co zresztą zamierza zrobić. Zarząd Spółki twierdzi bowiem, że jest absolutnie niewinny i prowadzi w pełni uczciwą działalność. Takiego samego zdania – jak zapewnia – są niezależni doradcy podatkowi poproszeni o opinię. Decyzję UCS-u nazywa zaś „szokującą”, a także „rażąco bezpodstawną i zawierającą wiele błędów formalnych i proceduralnych”.

Zarząd Spółki Komputronik złożył wniosek o sanację

Postępowanie sanacyjne to nie upadłość. To proces, który jest szansą dla firmy działającej w skrajnie niekorzystnych warunkach gospodarczych. Zarząd zapewnia, że sanacja (i związane z nią działania reorganizacyjne) ma prowadzić do uzdrowienia Komputronik S.A i Komputronik Biznes sp. z o.o. Obie spółki poważnie ucierpiały w wyniku prowadzonej przez Urząd Celno-Skarbowy sprawy. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu:

Już na początku 2019 roku firmy ubezpieczeniowe istotnie zmniejszyły limity, rozpoznając wysokie ryzyko następstw decyzji urzędników skarbowych. (…) Obniżona dostępność limitów kupieckich, przeciągające się przez przeszło 5 lat kontrole podatkowe powodujące ograniczenie w dostępności zwiększonego finansowania, wpłynęły na obniżenie obrotów i mniej satysfakcjonujące niż planowano wyniki.

Wniosek został złożony 2 marca 2020 roku w celu ochrony interesów Spółki, jej pracowników, współpracowników i partnerów. 

Komputronik uspokaja – klienci i partnerzy mogą się czuć bezpiecznie

Zarząd Spółki Komputronik jest pewny, że uda się uchylić decyzję leszczyńskiego oddziału poznańskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zapewnia też, że podejmowane w tej sprawie kroki nie będą miały żadnego wpływu ani na sprzedaż, ani na prawa konsumentów. Zarówno obsługa sprzedażowa, jak i posprzedażowa będzie się odbywać na dotychczasowych zasadach

Pomimo przejściowych utrudnień Grupy Komputronik i złożeniu przez nią wniosku o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, klienci indywidualni i biznesowi w dalszym ciągu bez przeszkód mogą korzystać z oferty Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes sp. z o.o.

To powyżej to fragment jednego z oficjalnych komunikatów Grupy Komputronik. Z ich pełną treścią można zapoznać się tutajtutaj.

Aktualizacja 13:40

Pozytywna decyzja Sądu dla Komputronik

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto Wydział Gospodarczy zgodził się na przeprowadzenie sanacji spółek Grupy Komputronik. Ta decyzja pozwoli na normalne funkcjonowanie Komputronika i prowadzenie sprzedaży na dotychczasowych zasadach.

Źródło: Komputronik

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kkastr
  17
  Czy w Urzędzie nie rozumieją, że jeśli wykoszą polskie firmy, to jedynym istotnym, długoterminowym skutkiem będzie zajęcie ich miejsca przez firmy zagraniczne, które wyprowadzą zyski daleko stąd i do których już żaden Urząd nie będzie miał tak łatwego dojścia?
  • avatar
   mariusz_k
   13
   Skądś te 2 mld na TVP trzeba wziąć...
   • avatar
    Kenjiro
    8
    Pamiętajcie drodzy wyborcy. Gdy przyjdzie do wyborów, wybierzcie osoby, które nie planują rozdawać i przejadać waszych pieniędzy za pomocą dociskania wszystkich pracowników i firm.
    Wybory prezydenckie już niedługo, pokażcie że to nie kiełbasa wyborcza się liczy, a już dokonane fakty i odsuńcie od koryta obecny chlewik.
    • avatar
     Eryk333
     6
     Ceny mają bardzo zawyżone to fakt ale to nie znaczy żeby ich gnębić to Polska marka dbajmy o Polskie firmy.
     • avatar
      rlego
      5
      szukanie kasy na bombelki i 14 emeryturę
      • avatar
       Konto usunięte
       4
       No to widzę że nasza nowa najwspanialsza komunistyczna dojna zmiana reanimuje projekt 'Uwalić Optimusa', tym razem trafiło na Komputronik.

       A teraz się dziwimy, że duże zagraniczne sieci handlowe nie lokują biznesu w PL, nie odprowadzają tu podatków, lecz jedynie zakładają w PL przedstawicielstwo będące firmą wydmuszką.

       Cały czas trąbią jaka to kasta, a to sędziowska, a to nauczycielska, a to górnicza, a to lekarska. Niech się sobie przyjrzą. Niech Pinokiowi w końcu przestanie nos rosnąć.

       Uwalają firmy z dużym udziałem rodzimego kapitału, a potem z orężem w ręku się odgrażają jak to będą walczyć o kapitał z kapitalistycznym zagranicznym najeźdźcą. To jest po prostu żenujące.

       no niestety, mamy Optimus+ . Szkoda że zawczasu jak to wszystko się zaczęło, nie wyprowadzili kapitału na zachód, zostawiając w PL wydmuszkę, bo w tych warunkach tylko tak daje się funkcjonować. Skarbówka boi się jedynie bardzo dużych firm, które mają wystarczającą armię prawników, która jest w stanie skatować konkretnego urzędnika sędziowską pałą, więc nikt się nie odważy. podobnie jest ze ściągalnością podatków ze świata przestępczego, bo urzędasy doskonale wiedzą że dostaną śrutem i po zawodach, bo ołowiu też się boją.

       Nie twierdzę że komputronik jest super cud miód firmą, ale twierdzę że krwiożerczy aparatat władzy skutecznie niszczy nas samych. wielu z nas na starcie rezygnuje z założenia działalności gospodarczej, bo to bardzo często po prostu nie ma sensu. a młodzi zdolni zwiewają na zachód aż się za nimi kurzy.

       dojna zmiana, i ........ długopis który wszystko podpisuje. tak jest niestety od lat.
       swego czasu nawet Gazeta Wyborcza (ich trzeba ostro weryfikować), podała na podstawie wiarygodnych źródeł, że działalność różnych organów skarbowych powoduje likwidację 100tys miejsc pracy rocznie. To chyba o czymś świadczy. A obecnie banki bardzo ograniczyły kredytowanie przedsiębiorców, z uwagi na bardzo złe otoczenie urzędniczo prawne w Polsce. czy to kogoś dziwi? bo mnie od dawna nie.

       aha, jeszcze przymusowo nam po raz kolejny 'przekształcają' kapitał emerytalny po to, aby jak najwięcej z nas wydoić. oczywiście konsekwentnie nie reformują systemu zdrowotnego, abyśmy nie byli ustawą zmuszeni do państwowego NFZ i ZUS w ogromnej ilości przypadków, które to instytucje w wysoce nieefektywny sposób zarządzają naszą kasą przeznaczoną na ochronę zdrowia. nawet nie zdajecie sobie sprawy ile tej ka
       • avatar
        jacekwr
        3
        Sqrv... Komputronik, trzymamy za Was kciuki!
        • avatar
         KarolP
         3
         Osobiście nie wierzę w niewinność Komputronika.
         Pogadajcie z jakimś kolegą ze skarbówki, który przepracowal w kontroli podatkowej kilka lat to dowiecie się ciekawych rzeczy. Praktycznie każda znana firma handlująca elektroniką w swoim czasie była świadomie zamieszania w karuzele podatkowe. Oczywiście te oszustwa zostały tak wymyślone by przestępca mógł udawać nieświadomą niczego ofiarę.
         Takie ofiary jakoś nigdy nie publikują treści wyników kontroli. A wystarczy tylko zanonimizowac wrażliwe dane i wszystko byłoby jasne.
         • avatar
          Ciekawski_
          -1
          Akurat tego sklepu nie było by mi żal. Ale nie jestem fanem fiskusa w obecnym wydaniu.
          @kkastr
          Ale przecież im właśnie o to chodzi. My nie mamy Polskiego rządu, co najmniej od 1939r. Wszystkie kolejne przedstawicielstwa obcych rządów na Poskę, dbają tylko i wyłącznie o interesy firm zagranicznych. Wykoszenie Polskich firm to ich cel. Słyszałeś kiedykolwiek o problemach z fiskusem, dużej zagranicznej firmy?
          • avatar
           Konto usunięte
           -2
           A co się ma dziać?. Tak się dzieje gdy dasz idiocie trochę zbyt dużo władzy. PiS socjal komuniści gdyby ktoś jeszcze nie załapała.
           • avatar
            Użytkownik101
            -3
            I tak usuniecie komentarz, ale co tam
            • avatar
             allkorro
             -7
             Jedna uwaga odnośnie nazewnictwa ;
             Komputronik to był kiedyś sklep komputerowy ;
             I już dawno się skończył a teraz jest outletem metalowo ogrodniczym z cenami z kosmosu .
             Obieraczka

             https://www.komputronik.pl/category/15955/obieraczki.html

             Łopata i widły

             https://m.ceneo.pl/Lopaty_szpadle_i_widly;945-0v.htm

             I chyba wszystko w temacie ?
             • avatar
              SuperTurboUser
              0
              Bardzo dobrze - trzeba zaprowadzić porządek i nie wolno dopuszczać do januszostwa, do jakiego dopuściła obecna totalna opozycja, która skutecznie rozwalała państwo w latach 2007-2015.
              • avatar
               szymcio30
               0
               Oczywiście Komputronik jest niewinny, a Plus jest instytucją charytatywną dla której wyroki i kary UOKiK są napastowaniem polityczno finansowym.