Aparaty cyfrowe

LG G2 ma aparat cyfrowy ze stabilizacją optyczną - zobacz przykładowe zdjęcia

Karol Żebruń | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

LG zgłasza aspiracje do pierwszej ligi smartfonowej fotografii za sprawą 13 Mpix sensora LG G2, który wyposażono w stabilizację optyczną.

Smartfony z logo LG mogą pochwalić się przyzwoitymi aparatami cyfrowymi, co podkreślaliśmy w naszych recenzjach Nexusa 4Swift G. Mimo to zastosowane tam aparaty nie wyróżniają się znacząco na mobilnej foto-arenie. Tym razem może być inaczej. LG G2, czyli następca modelu G, wyposażono w optyczną stabilizację obrazu. Dotychczas takim modułem w smartfonach chwaliła się Nokia.

O samym smartfonie wiemy już bardzo dużo, dlatego odsyłamy do poprzednich newsów. Czy spodziewana cena około 600 euro będzie uzasadniona właśnie stabilizacją optyczną? Wiele zależy od wyników fotograficznych i tego, co pokaże tak zwany tryb fotografowania SuperResolution. Ciekawi jesteśmy również płynności nagrań wideo w formacie 1080/60p z głównej kamery i wideo 1080/30p z kamery przedniej.

Poniżej znajduje się pierwsze porównanie zdjęć z nowego smartfona LG z fotografiami uzyskanymi przez Apple iPhone 5, Samsung Galaxy S4, HTC One i Nokia Lumia 1020. Oryginały zdjęć znajdziecie na serwisie phonearena.

LG G2 porównanie inne aparaty

Wnioski? Zdjęcia z LG G2 wyglądają na poddane mocnej obróbce, co wygładziło obraz i pozbawiło fotografię ziarnistości, ale negatywnie wpłynęło na jakość obrazu. Nokia Lumia 1020, pomijając różnice w balansie bieli (nie wiemy, jakie było światło zastane), prezentuje się w tym zestawieniu chyba najlepiej. Brak dokładniejszych informacji w EXIF zdjęcia dla LG G2 utrudnia wyciąganie daleko idących wniosków. Zresztą w jakiejkolwiek sytuacji nie należy tego porównania traktować jako wiążącego. Do premiery sklepowej aparatu jeszcze trochę pozostało, a w tym czasie deweloperzy oprogramowania mogą zdziałać cuda.

Źródło: LG, phonearena

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Co za debil robi takie porównania w różnej rozdzielczości i to jeszcze takie malutkie zdjęcia. Co ja mam z lupą je oglądać?
  2
 • avatar
  VEN1963
  co was z tym slotem ?? mam 32 GB w swoim i co mi więcej potrzeba ?? wyjaśnijcie mi proszę bo ja jestem nie tutejszy po co wam slot mikroSD ?? Dawniej wkładałem 4 czy 8 GB i wystarczało na wszystko - wracałem z wakacji to zdjęcia zgrywałem i robiłem wolne miejsce, muzyka ?? no zaraz - na 32GB wejdzie 6300 utworów to jakieś 17 dni słuchanie na okrągło :-) filmy - ile można wgrać aby oglądać na tak małym ekranie ??
  Oświećcie mnie bo jak już wspominałem jestem nietutejszy...
  1
 • avatar
  dziobolek
  Ależ sensacja z tą optyczną stabilizacją - HTC One ma, inni mają, to muszą gonić konkurencję ;P
  1
 • avatar
  PrEzi
  Jak dla mnie to go i tak niestety brak slotu na karte mSD deklasuje.
  -1
 • avatar
  jkbrenna
  aby to ze sobą nośic trzeba będzie męską modę zmienic....po 2 tygodniach zachwyto z Klonem Notu II już go ze sobą nie noszę, do malego androidowego smartphonu wróciłem i jak potrzebuje to go jako hot-spot używam..
  -7
 • avatar
  Konto usunięte
  Zdjęcia wyglądają całkiem dobrze. Abstrahując od zdjeć, G2 wypadła całkiem solidnie. 32 giga wystarczy każdemu, fakt robi się zdjęcia trzymam muzykę ale wszystko to nie zajmuje aż tak wiele miejsca. I tak dużo danych obecnie przechowuje się w chmurach, wiec nie ma co panikować.