Aparaty cyfrowe

LG G2 ma aparat cyfrowy ze stabilizacją optyczną - zobacz przykładowe zdjęcia

przeczytasz w 1 min.

LG zgłasza aspiracje do pierwszej ligi smartfonowej fotografii za sprawą 13 Mpix sensora LG G2, który wyposażono w stabilizację optyczną.

Smartfony z logo LG mogą pochwalić się przyzwoitymi aparatami cyfrowymi, co podkreślaliśmy w naszych recenzjach Nexusa 4Swift G. Mimo to zastosowane tam aparaty nie wyróżniają się znacząco na mobilnej foto-arenie. Tym razem może być inaczej. LG G2, czyli następca modelu G, wyposażono w optyczną stabilizację obrazu. Dotychczas takim modułem w smartfonach chwaliła się Nokia.

O samym smartfonie wiemy już bardzo dużo, dlatego odsyłamy do poprzednich newsów. Czy spodziewana cena około 600 euro będzie uzasadniona właśnie stabilizacją optyczną? Wiele zależy od wyników fotograficznych i tego, co pokaże tak zwany tryb fotografowania SuperResolution. Ciekawi jesteśmy również płynności nagrań wideo w formacie 1080/60p z głównej kamery i wideo 1080/30p z kamery przedniej.

Poniżej znajduje się pierwsze porównanie zdjęć z nowego smartfona LG z fotografiami uzyskanymi przez Apple iPhone 5, Samsung Galaxy S4, HTC One i Nokia Lumia 1020. Oryginały zdjęć znajdziecie na serwisie phonearena.

LG G2 porównanie inne aparaty

Wnioski? Zdjęcia z LG G2 wyglądają na poddane mocnej obróbce, co wygładziło obraz i pozbawiło fotografię ziarnistości, ale negatywnie wpłynęło na jakość obrazu. Nokia Lumia 1020, pomijając różnice w balansie bieli (nie wiemy, jakie było światło zastane), prezentuje się w tym zestawieniu chyba najlepiej. Brak dokładniejszych informacji w EXIF zdjęcia dla LG G2 utrudnia wyciąganie daleko idących wniosków. Zresztą w jakiejkolwiek sytuacji nie należy tego porównania traktować jako wiążącego. Do premiery sklepowej aparatu jeszcze trochę pozostało, a w tym czasie deweloperzy oprogramowania mogą zdziałać cuda.

Źródło: LG, phonearena

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Co za debil robi takie porównania w różnej rozdzielczości i to jeszcze takie malutkie zdjęcia. Co ja mam z lupą je oglądać?
  • avatar
   VEN1963
   1
   co was z tym slotem ?? mam 32 GB w swoim i co mi więcej potrzeba ?? wyjaśnijcie mi proszę bo ja jestem nie tutejszy po co wam slot mikroSD ?? Dawniej wkładałem 4 czy 8 GB i wystarczało na wszystko - wracałem z wakacji to zdjęcia zgrywałem i robiłem wolne miejsce, muzyka ?? no zaraz - na 32GB wejdzie 6300 utworów to jakieś 17 dni słuchanie na okrągło :-) filmy - ile można wgrać aby oglądać na tak małym ekranie ??
   Oświećcie mnie bo jak już wspominałem jestem nietutejszy...
   • avatar
    dziobolek
    1
    Ależ sensacja z tą optyczną stabilizacją - HTC One ma, inni mają, to muszą gonić konkurencję ;P
    • avatar
     PrEzi
     -1
     Jak dla mnie to go i tak niestety brak slotu na karte mSD deklasuje.
     • avatar
      jkbrenna
      -7
      aby to ze sobą nośic trzeba będzie męską modę zmienic....po 2 tygodniach zachwyto z Klonem Notu II już go ze sobą nie noszę, do malego androidowego smartphonu wróciłem i jak potrzebuje to go jako hot-spot używam..
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Zdjęcia wyglądają całkiem dobrze. Abstrahując od zdjeć, G2 wypadła całkiem solidnie. 32 giga wystarczy każdemu, fakt robi się zdjęcia trzymam muzykę ale wszystko to nie zajmuje aż tak wiele miejsca. I tak dużo danych obecnie przechowuje się w chmurach, wiec nie ma co panikować.

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login