Myszki

Logitech Cube: niesamowita mysz do notebooka

przeczytasz w 2 min.

Nietuzinkowy wygląd urządzenia

Firma Logitech zaprezentowała nowe, bardzo interesujące urządzenie. Cube, bo tak nazywa się ten produkt, to zarówno mysz, jak i prezenter. Niewątpliwą cechą charakterystyczną jest jednak nowoczesny wygląd produktu.

Logitech Cube to nowoczesne urządzenie zapakowane w naprawdę kompaktową (bezproblemowo schowamy je w dłoni, a nawet w kieszeni) i mieszczącą się w powszechnie przyjętych granicach stylu obudowę. W zależności od naszych wymagań w danej chwili, sprzęt ten może pełnić rolę myszy komputerowej albo prezentera multimedialnego.

Logitech Cube widok ogólny

Gdy urządzenie leży, to automatycznie uruchamia się tryb pracy jako myszki. Choć nie znajdziemy nawet zarysów przycisków, używa się jej dokładnie tak samo jak standardowego "gryzonia". Oprogramowanie Logitech Flow Scroll pozwala natomiast na przewijanie wzdłuż górnego panelu, jak zapewnia producent - z porównywalną do tej z dotykowych ekranów nowoczesnych smartfonów płynnością.

Logitech Cube miniaturowa obudowa lifestyle

Jeśli zaś urządzenie zostanie podniesione, tryb pracy zmieni się automatycznie i będziemy mogli użyć Cube jako prezentera multimedialnego. Sterowanie jest dość intuicyjne, dla przykładu: jeśli chcemy przejść do następnego slajdu należy przycisnąć górną część urządzenia, a aby powrócić wystarczy obrócić go w dłoni i kliknąć.

Logitech Cube bez problemu zmieści się w dłoni

Komunikacja z komputerem odbywa się w częstotliwości 2,4 GHz, wystarczy podpiąć miniaturowy odbiornik Logitech Unifying, co dodatkowo zwiększa mobilność urządzenia.

Logitech Cube mysz i prezenter w jednym

"Logitech Cube od razu zwraca uwagę swoim nietuzinkowym designem" – powiedział Brand Manager w firmie Logitech Todd Walker. – "Wyjątkowość tego urządzenia nie kończy się jednak na ciekawym wyglądzie. Logitech Cube ma optymalny zestaw funkcji, dzięki któremu możesz z niego korzystać pracując podczas długiego lotu, czy przygotowując ważną prezentację – ponadto wszystkie te możliwości mieszczą się w eleganckim, małym opakowaniu".

Logitech Cube grafika promocyjna lifestyle

Logitech Cube zostanie zaprezentowany podczas targów CES 2012, a konkretnie w trakcie Innovations Design and Engineering Showcase. Jeszcze w tym miesiącu urządzenie będzie także dostępne w sprzedaży w internetowym sklepie Logitech. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 399 złotych.


Więcej o myszkach:

Źródło: Logitech, SlashGear

produkt roku 2011/12

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Będzie pozew od Apple - okrągły swtich jest niemal identyczny jak iPodach (np. Shuffle), tam służy jako HOLD on/off.
  • avatar
   Spirit
   1
   Ja jednak pozostanę przy standardowym wyglądzie myszki.
   Logitech ma fajne sprzęty i bardzo dobrej jakości, szkoda tylko, że takie drogie.
   • avatar
    tanakov
    0
    Rzeczywiście piękny gadżet... Logitech mocno goni w górę takie mam wrażenie że z masowej produkcji elektroniki przestawiają się na producenta "dopracowanych" i designerskich sprzętów.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     hmm, mam od roku tanią laptopową mysz M215 od Logitecha i na jakość wykonania i użytkowania nie ma co narzekać, precyzja spoko a przez rok ciągłej pracy zaledwie jedno ładowanie baterii to chyba dobry wynik
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A gdzie wskaźnik laserowy, przy prezentacjach to bardzo istotne, bez tego to zwykły gadżet, rozwinięcie myszki a nie pełnowartościowy produkt.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Co to znaczy "prezenter multimedialny"? bo w zasadzie nie wiem do czego ma służyć ten gadżet.
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Jeśli porównywać do tych mini myszek do laptopów, to w kwestii ergonomii nie widzę przeszkód, bo i tak obsługuje się je tylko dwoma palcami :)
        • avatar
         magutowski
         -1
         A czym oprócz gabarytów wyróżnia się ta myszka od innych?
         • avatar
          Konto usunięte
          -2
          Jak przeczytałem tytuł i spojarzałem na to ''coś'' to pomyślałem że Logitech wynalazł nowy gatunek cegły.
          • avatar
           Konto usunięte
           -21
           Mam ta muszkę jest dość niewygodna ale fajnie wygląda