Oprogramowanie

Luka w zarządzaniu hasłami w Firefox 2.0.0.5

przeczytasz w 0 min.

Wygląda na to, że niedługo po tym jak Mozilla wypuściła uaktualnienie dla Firefoxa, którego zadaniem było załatanie luk bezpieczeństwa wywołanych przez Internet Explorera, firma ta boryka się z kolejnym problemem. Świeżo odkryta, ale raczej nie nowa dziura może być powodem niechcianego przechwytywania hasła.

"... najnowsza wersja Firefoxa, 2.0.0.5, zawiera lukę w zarządzaniu hasłami, która może doprowadzić do przechwycenia hasła użytkownika przez złośliwe strony internetowe. Jeśli korzystacie z JavaScript i pozwalacie Firefoxowi zapamiętywać wasze hasła, jesteście narażeni na atak."


Problem nie dotyczy tylko Firefoxa. Wygląda na to, że Safari cierpi na tę samą przypadłość. Aby wykorzystać lukę w ten właśnie sposób muszą zaistnieć pewne okoliczności. Przede wszystkim musimy mieć do czynienia ze stroną korzystającą z JavaScript, której celem jest wykradzenie nam hasła. Gdy JavaScript jest wyłączona, luki nie da się wykorzystać do niecnych celów.

Można zobaczyć demo, w którym da się sprawdzić, czy jest się narażonym na luki w programie. Wygląda na to, że niektórzy kwestionują, czy „luka” jest rzeczywiście taką jak ją opisują i czy w ogóle wymaga naprawy, szczególnie, że niektóre strony mogły wykraść hasła z lub bez pomocy wbudowanego menadżera haseł.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login