Ciekawostki

Dlaczego Mastercard otwiera się na kryptowaluty?

przeczytasz w 2 min.

Znajdujemy się w przededniu „profesjonalizacji” kryptowalut. Gotowość, by się na nie otworzyć, zadeklarowała firma Mastercard, więc mówimy o naprawdę dużym newsie.

Mastercard obsłuży kryptowaluty w swojej sieci 

Po dłuższym czasie studzenia emocji kryptowaluty powróciły i zrobiły to z przytupem. Głównie za sprawą (najbogatszego człowieka na świecie) Elona Muska, którego ruchy przyczyniły się do wzrostu wartości bitcoina czy dogecoina. Niezmiennie widzi się w „elektronicznych pieniądzach” alternatywę dla tradycyjnych walut i są one traktowane coraz poważniej. Trudno byłoby na to znaleźć lepszy dowód niż ostatnia deklaracja firmy Mastercard, że ta zdecyduje się na ich obsługę. 

Podczas gdy część społeczeństwa stanowią zagorzali fani kryptowalut, nie brakuje też skrajnych sceptyków. Fakty są jednak takie, że (czy się je lubi, czy nie) kryptowaluty stają się coraz istotniejszą częścią świata finansów i Mastercard to zauważa. Dlatego właśnie jeszcze w tym roku chce otworzyć swoją sieć na „cyfrowe pieniądze”, przy czym zapowiada, że będzie to robić bardzo rozważnie. Będzie to oznaczać możliwość dokonywania transakcji przy użyciu cyfrowych tokenów. 

„Twoje pieniądze, twój wybór”

Jak tłumaczy Raj Dhamodharan, wiceprezes Mastercard ds. cyfrowych aktywów, produktów blockchainowych i partnerstw: „nasza filozofia w kwestii kryptowalut jest prosta: chodzi o wybór. Nie będziemy zachęcać do korzystania z kryptowalut, ale umożliwimy to klientom, sprzedawcom i przedsiębiorstwom. To twoje pieniądze i twój wybór”.

Nie będzie tak, że dodana zostanie po prostu obsługa wszystkich kryptowalut obecnych w przestrzeni. Nie, każda będzie osobno oceniana pod kątem zgodności i bezpieczeństwa

Kryptowaluty ze wsparciem największych

Mastercard umożliwi oszczędzanie, przechowywanie i przekazywanie pieniędzy na nowe sposoby. Jak deklaruje, ma również nadzieję, że to przyspieszy rozwój koncepcji kryptowalut i jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo ich użytkowników. Na wprowadzeniu „wirtualnych pieniędzy” do sieci skorzystać mają sprzedawcy (którzy będą mogli bez problemu akceptować tę formę płatności) i klienci (którzy nie będą musieli każdorazowo wymieniać pieniędzy krypto na tradycyjne). 

Na nadejście ery kryptowalut przygotowują się również inni globalni gracze z sektora finansowego. Zapowiedzi na ten temat mogliśmy usłyszeć między innymi z obozów firm Visa i PayPal. Jesteśmy więc świadkami dużej zmiany na rynku kryptowalut. Czy według ciebie dobrej?

Źródło: Mastercard

Czytaj dalej o kryptowalutach: 

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cezarr
  6
  Ale głupoty piszecie. Przeciętni komentujący każdy artykuł o kryptowalutach wiedzą więcej niż jakiś tam MasterCard czy inne firmy...
  • avatar
   gehaes
   2
   managerowie $-korpo jak widzą szybki zysk to weszliby nawet w rzekę płynącego kału aby wykosić premie :E a potem niech się dzieje co chce, tak jak dla kredytów subprime, nie mogli nie wiedzieć że subprime to piramida finansowa, ale zgarnęli premie a jak tedolnęło (bo musiało tedolnąć jak w każdej piramidzie) to koszty poniósł podatnik którego państwo "ratowało" $-korpo. podobnie tu, shitcoin to kolejna piramida i krawaty z mastecard nie mogą tego nie wiedzieć.
   • avatar
    eninede
    2
    Czy ktos moglby mi wytlumaczyc tak na "chlopski rozum" gdzie jest sens w tym, by ktos byl w stanie kupić produkt recznie stworzony przez kogos z 8 godzinego dnia pracy za walute, ktora sztucznie wygenerowana byla przez jego komputer w "jakichs tam obliczeniach"? Czy te obliczenia same w sobie maja jakas wartosc ktora jest w jakikolwiek sposob uzyteczna?
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     szkoda. kryptowaluty znowu pójdą w górę, a to zwiększy ilość koparek. czyli żegnajcie wydajne grafiki w rozsądnej cenie do rozrywki.
     • avatar
      Blejd
      -1
      Pytanie tylko czy kopacze będą chcieli powiązać swoje wykopki z mastercard , będzie ich wtedy łatwo namierzyć :)