• benchmark.pl
 • Bitcoin
 • Prokuratura przechwyciła bitcoiny warte miliony, ale... nie zna do nich hasła
Ciekawostki

Prokuratura przechwyciła bitcoiny warte miliony, ale... nie zna do nich hasła

przeczytasz w 1 min.

Niemiecka prokuratura skonfiskowała bitcoiny warte fortunę, ale... nie ma do nich dostępu, ponieważ nie zna hasła do cyfrowego portfela. Poprzedni właściciel nie zamierza go zdradzić, a policja niewiele może zrobić.

Kryptowaluty cały czas budzą duże zainteresowanie. Jeden na trzech Polaków chce je kupować, a niektórzy nie zawahają się nawet przed nielegalnym wydobywaniem, kiedy grożą surowe konsekwencje.

50 milionów w bitcoinach

Mężczyzna, który został skazany za liczne oszustwa przebywa aktualnie w więzieniu. Odsiaduje wyrok za potajemne instalowanie na innych komputerach oprogramowania do kopania kryptowaluty. W swoim cyfrowym portfelu zgromadził ponad 1700 bitcoinów, które warte są ponad 50 milionów euro.

I to właśnie do nich próbuje dobrać się niemiecka prokuratura. Jednak cyfrowy portfel jest zaszyfrowany i trzeba znać do niego hasło. A tego skazany ujawnić nie zamierza.

„Zapytaliśmy go, ale nic nie powiedział” – stwierdził prokurator. Podejrzewa, że mężczyzna tak naprawdę może nie znać hasła. Zapewnił również, że skazany nie ma dostępu do zgromadzonych pieniędzy. Cena Bitcoina ostatnio znacznie wzrosła i osiągnęła rekordowy poziom. Zatem wartość całego portfela jest znacznie większa niż w czasie, kiedy mężczyzna trafił do więzienia.

Policja wielokrotnie próbowała złamać kod, aby uzyskać dostęp do portfela i znajdujących się w nim bitcoinów, jednak na próżno.

Źródło: Reuters

Warto zobaczyć również:

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  cyna76
  8
  Już widzę jak pseudo inżynierzy z benchmark.pl dla których udostępnianie plików w W10 to problem nie do przejścia , będą sypać swoimi złotymi pomysłami jak dobrać się do tego portfela ...
  • avatar
   Kamil19866
   7
   "Zapewnił również, że skazany nie ma dostępu do zgromadzonych pieniędzy." Nie ma dostępu, bo siedzi w pace, wyjdzie za parę lat odtworzy portfel mając klucz prywatny i będzie milionerem. Ten prokurator to chyba jakieś dziecko skoro wieży że koleś nie zna hasła do portfela z taką ilością kasy, a koleś muiał by być idiotą, żeby się przyznać. Po to był Bitcoin robiony aby takie aparaty kontroli jak policja, banki, państwo nie miało do tego dostępu w żaden sposób. Oczywiście nie popieram tego, że koleś zdobył BTC z przekrętów lub wyłudzeń. Ale śmieszy mnie to jak podawanie są informacje typu policja przechwyciła. Policja nic nie przechwyciła. Z technicznego punktu widzenia koleś ma dalej swoje Bitcoiny.
   • avatar
    HD4870
    3
    Bitcoinów nie można przechwycić, ten je posiada kto zna hasło. Nie ma nic materialnego co można by "skonfiskować". Niemiecka policja chyba ciągle żyje w latach 90...
    • avatar
     Mario2k
     2
     Bitcoin ot takie pseudo cyfrowe złoto , od ponad 10 lat nie chce zdechnąć jak to niektórzy mu życzą ;)
     W 2020 roku został dopuszczony w wielu krajach jako rodzaj inwestycji dla Funduszy Emerytalnych co spowodowało miliardowe inwestycje przez owe instytucje . To już nie ten sam Biotcoin którym był jeszcze 3 lata temu .
     • avatar
      Barszczu
      -1
      Zakładam, że wiedzą jak to zrobił, nie ma wątpliwości co do osoby, samego przestępstwa i takich tam. Klient siedzi. Proste zastosowanie jakiegoś serum (oczywiście wniosek prokuratury, sądowy nakaz, aby obrońcy praw człowieka w tym przestępców nie mieli powodu do narzekania) pozwoli na odzyskanie środków pochodzących z przestępstwa. Albo idąc dalej na błyskawiczne odnalezienie ofiar. Ciekaw jestem, co by zrobił prokurator/sędzia/działacz HR gdyby chodziło o np. ich porwane dziecko? Czekałby na skruchę bandyty? Ten świat jest jednak coraz bardziej dziwny...
      • avatar
       pawluto
       0
       Policja powinna pójść na blefowany układ z oszustem - pół na pół albo zniszczymy jego zbiór bitcoinów...
       Facet nie będzie miał wyjścia i poda hasło...Potem policja ma dostęp i po sprawie...
       • avatar
        Ahura
        0
        suabo
        • avatar
         donad546
         0
         Oszuści zawsze mają dobrą historię, aby opowiedzieć ci, abyś zainwestował w ich platformy, a wynik zawsze okazuje się oszustwem. Straciłem ponad 35 000 $ na rzecz TRADER XP po tym, jak znajomy, którego spotkałem na Facebooku, polecił mi fałszywą stronę inwestycyjną. Ale skontaktowałem się z Lallroyal .org po obejrzeniu ich opinii w Google. Po wielu dochodzeniach przeprowadzonych przez Lallroyal, zarówno moje zainwestowane pieniądze, jak i odsetki zostały odzyskane z powrotem na moje konto bankowe.
         • avatar
          perovphillip
          0
          Powinniśmy przestać obwiniać ofiary i oskarżać je o chciwość; Nie byłem chciwy i jestem całkiem sprytny, ale nadal padłem ofiarą i zostałem uratowany tylko dzięki wiedzy o reversalpro . c0m. Miałem szczęście, ale jest wiele innych ofiar, które zostały całkowicie zniszczone i są bezradne.