Ciekawostki

Masz iPhone'a, idź na kawę bez portfela

przeczytasz w 1 min.

Posiadacze iPhonów oraz iPodów touch mogą pobrać aplikację, dzięki której znajdą najbliższą restaurację i wygenerują kody umożliwiające płacenie za kawę czy ciastko.

Pilotażowy program obejmuje jak na razie 1002 lokale sieci Starbucks na terenie Stanów Zjednoczonych. Jeśli się sprawdzi, to prawdopodobnie będzie dalej rozwijany - wszystko zależy od opinii klientów i pracowników kawiarni.

Aplikacja Starbucks, dostępna za darmo w  App Store, umożliwia przeniesienie części funduszy z karty kredytowej na kartę klienta sieci. By złożyć zamówienie, użytkownik powinien wybrać pożądane pozycje z wyświetlonego menu, a następnie umieścić swojego iPhona lub iPoda touch nad czytnikiem kodów, przy stanowisku płatniczym.
 


Czy program trafi również do polskich lokali - nie wiadomo. Natomiast tych, którzy news na temat Starbucksa zaliczyliby na konto primaaprilisowych żartów, odsyłamy do lokali McDonalda, w których możliwość płacenia i składania zamówień bez bezpośredniego kontaktu z pracownikiem sieci wprowadzono już jakiś czas temu.

Źródło: Computerworld

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  "Masz iPhone'a, idź na kawę bez portfela"

  "Pilotażowy program obejmuje jak na razie 1002 lokale sieci Starbucks na terenie Stanów Zjednoczonych."

  ;)
  • avatar
   Garfieldka
   0
   Jak na razie :D
   ...aa poza tym świat staje się dziś taki mały... ;)
   • avatar
    Thorin49
    0
    Już widzę tych "lansiarzy" w Starbucks na Nowym Świecie zamawiających kawę iPhonem lub iPodem xD
    • avatar
     Warmonger
     0
     To żadna nowość, w Warszawie była prowadzona akcja "płać komórką za bilet" Co prawda pomysł upadł, bo aby tego dokonać trzeba było spędzić dwa dni na załatwianiu formalności, ale z pewnością wkrótce komórki ułatwią nam życie.
     • avatar
      Garfieldka
      0
      Hmm to jednak nie da się płacić komórką za przejazd komunikacją miejską w W-wie? Piszą o takiej możliwości we wszystkich tramwajach/autobusach/w metrze i chyba nie mają zamiaru usunąć wzmianki na ten temat :P