Gadżety

Meta otwiera stacjonarny sklep. Będzie tam można zaznać przedsmaku Metaverse!

przeczytasz w 1 min.

Korporacja Facebook, która niedawno zmieniła nazwę na Meta otwiera swój pierwszy stacjonarny sklep. Można zapoznać się z pełną ofertą produktów technologicznych proponowanych przez firmę i bliżej zapoznać się z wizją Marka Zuckerberga dotyczącą projektu Metaverse.

Meta Store w Kalifornii

9 maja Meta otworzyła podwoje swojego pierwszego sklepu stacjonarnego, umiejscowionego w Kalifornii, na firmowym kampusie w Burlingamie. Jak mówi mianowany szef Meta Store - Martin Gilliard, istotnym dla firmy było to aby sklep znajdował się blisko Reality Labs, które pracują nad nad ich technologiami dotyczącymi wirtualnej rzeczywistości.

W ofercie są dostępne wszystkie do tej pory przez internet produkty z linii Oculus Quest i Meta Portal, jest też możliwość aby sprzedawca pomógł klientowi zamówić okulary Ray-Ban Stories, które są owocem współpracy firm Meta i Ray-Ban. Poza tym będzie możliwość wypróbowania funkcjonalności produktów Mety i zapoznanie się z podstawami tego, co w przyszłości stanie się szumnie zapowiadanym przez Marka Zuckerberga Metaverse.

Niemal 140 m2 przyszłości

Właśnie taka jest powierzchnia Meta Store, co powinno wystarczyć do prezentacji urządzeń VR na specjalnie przygotowanych do tego celu demach. Przewidziano też duży ekran, na którym będzie można podejrzeć widok z gogli użytkowników. Pracownicy sklepu będą zachęcać do zabawy wszelkimi funkcjami, co ponoć dla klientów ma być świetnym przeżyciem dającym wgląd w to jak będzie wyglądał internet przyszłości, a dla kadr firmy ma stanowić pole do nauki i eksperymentów, które podpowiedzą w jaki sposób ulepszyć produkty Mety.

Niestety z Polski do Kalifornii mamy pół świata, jednak niewykluczone, że jeśli Meta Store odniesie w Burlingam sukcesy, to powstaną kolejnetego typu placówki na całym świecie, w tym i Europie. Wtedy z pewnością sprawdzimy co wizjonerzy z branży VR mają nam nowego do zaoferowania.

Źródło: Meta

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  4
  Jak meta to powinni wódkę sprzedawać...
  • avatar
   OpusDei
   0
   Najważniejsze, żeby tam można się było zaszczepić x-dawką, aktualnie modnego preparatu i kupić supermodne tęczowe torbiszcze.
   • avatar
    PrestoEnzo
    0
    A czy można... tam płacić... tak zwanymi... panie dzieju... ZUCKBUCKAMI?
    • avatar
     nevermind
     0
     Niech sobie w sadzą ten sklep i cały ten ich metaverse w ...!
     • avatar
      stalkerpl
      0
      będzie można kupić wirtualne przedmioty za realna gotówkę