Konsole do gier

Microsoft nie widzi różnic w specyfikacji konsol nowej generacji

przeczytasz w 1 min.

Z punktu widzenia specyfikacji, różnice są tutaj podobno marginalne.

Microsoft konsole nowej generacji różnice

Konsole PlayStation 4Xbox One do sprzedaży trafiły jeszcze w zeszłym roku. Dzięki temu mieliśmy okazję zapoznać się z wieloma różnymi porównaniami, ale najciekawiej było zawsze wtedy, gdy głos zabierali sami producenci. Tym razem zdecydował się na to Microsoft, który, co ciekawe, wcale nie próbował udowodnić wyższości swojej konsoli nad konkurentką, przynajmniej w jednej kwestii.

Alan Bowman, wiceprezes do spraw sprzedaży konsoli Xbox One w Australii, został zapytany w ostatnim wywiadzie o specyfikację obydwu platform nowej generacji. Jego zdaniem, trudno wskazać tutaj zdecydowanego faworyta, ponieważ Xbox One i PS4 pod względem mocy obliczeniowych są niemal identyczne.

"Z punktu widzenia samej specyfikacji, to różnice są tutaj naprawdę marginalne. Puryści mogą się z tym twierdzeniem nie zgodzić, ale myślę, że wszystko udowodnią gry. Będziecie mogli zobaczyć najlepsze ekskluzywne gry na konsolę Xbox One, a jeśli spojrzeć na gry wieloplatformowe, to tutaj też będzie ekskluzywna zawartość dla Xbox One."

Jak widać, wypowiedź dotycząca samej specyfikacji była dość stonowana, ale nie zabrakło zaznaczenia, że w kwestii gier to nowy Xbox będzie miał więcej do zaoferowania. Dobrze chociaż, że Alan Bowman pamięta, iż Xbox One dostępny jest na chwilę obecną jedynie w kilkunastu państwach.

"Chcielibyśmy być obecni w większej liczbie państw, to jest nasz cel, ale jednocześnie to też biznes długoterminowy, a my w nadchodzącym roku będziemy stopniowo pojawiać się z nową konsolą na kolejnych rynkach."

Ciekawi jesteśmy, kiedy Xbox One zawita do Polski. Porównanie specyfikacji Xbox One i PlayStation 4 prezentowaliśmy Wam natomiast już wcześniej.

Źródło: vg247, ilovegamereviews

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  alb3rt
  51
  Pewnie, że nie widzą w końcu to ich sprzęt jest słabszy.
  • avatar
   Konto usunięte
   18
   Powinni go wtedy zapytać czy widzi różnice między 720p a 1080p. Bo z tego co wiem, klocek będzie mieć problemy z osiągnięciem fullhd w (niektórych grach). Martwi mnie ten fakt, bo to dopiero początek nowych engine'ów.
   • avatar
    xFruciuux
    13
    Dobree :D
    • avatar
     AndreoKomp
     13
     To trzeba mieć talent do oszukiwania ludzi, żeby w żywe oczy tak kłamać w tak oczywistej i łatwej do sprawdzenia kwestii.
     • avatar
      tomajek
      5
      http://tnij.org/f37lgxq
      • avatar
       Konto usunięte
       4
       jak to powiadają: "Dobra mina do Złej gry"
       • avatar
        eryk1310
        3
        narazie mogą sobie gadac dla mnie liczą sie gry a exy na PS4 wyglądaja o niebo lepiej o tych co na xboxie nic tylko czekac na wiosne i premiery nowych gier :) sam niemam konsoli chciałbym mieć ale nie stać mnie :(
        • avatar
         Konto usunięte
         2
         ps4 ma: 50% mocniejsze gpu, 15% mocniejsze cpu, lepsza pamięć (gddr5>ddr3+edram) i to widać już teraz po grach.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Gry najważniejsze , a sprzęt to inna sprawa.
          • avatar
           Radical
           -6
           Moim zdaniem różnica również jest marginalna tylko cholercia czemu xbox będziew takim razie droższy o 500zł od ps4? Bo dostane kinecta którego nie będę używać? Thanks but no thanks.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Drobnostka. 50% to marginalna roznica.