Internet

Sztuczna inteligencja została uwolniona. Dzięki, Microsoft

przeczytasz w 1 min.

Microsoft dojrzał wreszcie do tej decyzji. Bing Chat nie jest już dostępny wyłącznie z poziomu przeglądarki Microsoft Edge. Skorzystamy z narzędzia także w programach Google Chrome oraz Apple Safari.

Bing Chat staje się dostępny dla użytkowników Google Chrome oraz Safari. To oznacza, że niemal niezależnie od naszych preferencji dotyczących przeglądarek, będziemy mogli korzystać z tego narzędzia sztucznej inteligencji, przyspieszającego odnajdywanie informacji oraz umożliwiającego prowadzenia naturalnych rozmów z wyszukiwarką internetową. 

Bing Chat w Chrome już dostępny. Są jednak ograniczenia

Warto jednak zauważyć, że Bing Chat na dwóch nowych przeglądarkach będzie miał bardziej restrykcyjny limit słów (2 tys. zamiast 4 tys.), a rozmowy będą resetować się nie po 30, lecz po 5 zapytaniach. Musimy też liczyć się z wyskakującymi komunikatami, zachęcającymi do wybrania przeglądarki Edge. Musimy być także zalogowani na nasze konta Microsoft. 

Narzędzie Bing Chat jest owocem współpracy firm Microsoft i OpenAI, a opiera się na sztucznej inteligencji tej drugiej. Konkretnie na najnowszej wersji: ChatGPT-4. Testy wykazały, że rozwiązanie to bardzo sprawnie radzi sobie z rozumieniem i interpretowaniem zapytań, a także precyzyjnym odnajdywaniem odpowiedzi i automatycznym tworzeniem treści na podstawie podanych informacji. 

To zresztą nie przypadek, że właśnie Bing Chat przyczynił się do odrodzenia wyszukiwarki Microsoftu. Po wprowadzeniu sztucznej inteligencji, Bing zaczął notować rekordowe wyniki popularności. To olbrzymi sukces giganta z Redmond, nawet jeśli wyniki te są dalekie od tych osiąganych przez Google.

Sztuczna inteligencja Microsoftu zyskuje także ciemny motyw

Firma Microsoft przy okazji wprowadza także ciemny motyw, na który wielu użytkowników czekało z niecierpliwością. Przełącznik do ciemnego motywu można znaleźć w menu hamburgerowym, znajdującym się w prawym górnym rogu. Warto jednak pamiętać, że ciemny motyw znajduje się obecnie w fazie testów.

Źródło: The Verge, Engadget

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  11
  "Nie ma wolności mediów bez oglądalności reklam"

  Ehe, jakby te reklamy były sobie z boczku, a nie 5 reklam w treści artykułu, 3 w komentarzach, 2 pod artykułem, 5 obok artykułu i jeszcze całe tło jako jedna wielka klikalna reklama.
  • avatar
   Przem0l
   1
   "Musimy być także zalogowani na nasze konta Microsoft. "
   zawsze to samo. Moze jeszcze podac pesel
   • avatar
    piomiq
    1
    "Bing zaczął notować rekordowe wyniki popularności. "
    Co za bzdura. Do króla wciąż jeszcze bardzo, ale to bardzo daleko.
    • avatar
     MokryN
     0
     Dobrze ze są nowe wyszukiwarki danych takie jak ChatGTP. Inteligencji tam zero, ale agreguje dane dość dobrze. Dobry algorytm i trening.
     • avatar
      MokryN
      0
      Jeszcze dodam, jak ChatGTP na być inteligentny niech rozwiąże zadania logiczne, tu nie ma tworzenia nowych wartości a jedynie przetwarzanie tego co już było. Tzn. biblioteka która dzięki algorytmom sama odkłada książki a pułki z odpowiednia kategorią - na podstawie algorytmów

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login