Internet

Chat GPT-4. Jak korzystać – prosty poradnik uruchomienia GPT-4

przeczytasz w 2 min.

Chat GPT od tygodni stanowi dla wielu źródło rozrywki, ale też szybkiego dostępu do informacji. Najnowsze wydanie modelu SI GPT-4 ma jeszcze bardziej poprawić funkcjonalność chatbota. Jak z niego skorzystać?

Jak uruchomić Chat GPT-4? Zacznijmy od tego, co jest wyjątkowego w GPT-4, czego nie było w poprzednim wydaniu tego popularnego modelu sztucznej inteligencji, z którego korzysta m.in Bing. Z tego prostego poradnika dowiesz się również, jak dostać się do Chat GPT-4 i jak z niego korzystać. Wszystko to wyjaśnione w kilku prostych krokach.

Czym różni się GPT-4 od poprzedniej wersji?

Najnowsze wydanie modelu GPT-4 wprowadza kilka nowych funkcjonalności. Wśród nich, najważniejszymi z punktu widzenia użytkownika komunikującego się z chatbotem są:

 • przyjmowanie obrazu jako danych wejściowych (w 3.5 możliwe było tylko wprowadzanie tekstu);
 • generowanie odpowiedzi do 25 tys. słów (poprzednia wersja była ograniczona do 8 tys.);
 • precyzyjniejsze odpowiedzi (nawet o 40 proc. więcej poprawnych merytorycznie odpowiedzi w porównaniu z poprzednikiem);
 • prawdopodobieństwo wygenerowania niedozwolonych i niebezpiecznych treści zostało zminimalizowane o 82 proc;
 • GPT-4 nie jest darmowy.

Jak korzystać z Chat GPT-4. Poradnik uruchomienia chatbota

Odświeżony model GPT-4 zadebiutował 14 marca 2023 r. OpenAI wdrożyło go w swoim chatbocie, który do tej pory był oparty o GPT-3.5 Jego zaktualizowana wersja ma wiele usprawnień, a poza tym jest o wiele bardziej bezpieczny dla użytkownika. Producenci mówią też o prawdopodobieństwie uzyskania rzeczowych odpowiedzi nawet o 40 proc. większym w porównaniu z poprzednim modelem. Jak zatem uruchomić GPT-4?

 1. Strona z Chat GPT - adres
 2. Logowanie do Chat GPT. Jak się zalogować?
 3. Weryfikacja dwuetapowa w Chat GPT
 4. Uruchomienie GPT-4

Przejdź na stronę Chat GPT

Podstawowa wersja chatbota od Open AI jest dostępna pod adresem https://chat.openai.com/chat. Po jej uruchomieniu zostanie przeprowadzona weryfikacja, która sprawdzi, czy aby na pewno jesteś człowiekiem. Po tym etapie należy zalogować się na platformę.

Logowanie do Chat GPT – jak to zrobić?

Open AI pozwala korzystać ze swojego chatbota wyłącznie zarejestrowanym użytkownikom. Aby zalogować się w kilka sekund – wystarczy użyć swojego konta Google. Będąc zalogowanym na swoim komputerze lub smartfonie, ten krok również można wykonać w krótkim czasie.

ChatGPT poradnik

Warto jednak pamiętać, że w kolejnym widoku Chat GPT poprosi cię o podanie swoich danych. Jest to potrzebne do tego, aby sztuczna inteligencja wiedziała w jaki sposób się do ciebie zwracać. Teraz wystarczy tylko podać numer telefonu w kolejnym etapie i wprowadzić otrzymany kod SMS. Jeśli ten będzie się zgadzać – Chat GPT jest gotowy do użytku.

Uruchomienie GPT-4

W tym miejscu możesz już korzystać z Chat GPT. O tym, jak rozmawiać ze sztuczną inteligencją Open AI pisaliśmy już w osobnym materiale. W tym miejscu zatem skupimy się na tym, jak uruchomić najnowszy model GPT-4 w Chat GPT.

Aby to zrobić – konieczne jest zaktualizowanie wersji bota do planu Plus. Producent na ten moment nie pozwala korzystać z Chat GPT z użyciem najnowszego modelu SI w podstawowym (darmowym) planie. Podniesienie planu do wersji Ghat GPT Plus kosztuje 20 dolarów amerykańskich miesięcznie i pozwala w pełni wykorzystać możliwości najnowszego wydania GPT.

Chat GPT-4

Zakup planu Chat GPT Plus

Subskrypcja wyższego planu pozwalającego otrzymać dostęp do GPT-4 w OpenAI przebiega w sposób typowy do zakupu usług abonamentowych w Internecie. Po wyborze przycisku “Upgrade to ChatGPT Plus”, strona przekieruje cię do platformy umożliwiającej dokonanie płatności. Wystarczy podać swoje dane oraz wprowadzić niezbędne informacje dot. karty płatniczej.

Chat GPT-4

Po akceptacji płatności na twoim koncie pojawi się możliwość wyboru modelu sztucznej inteligencji (GPT 3.5 lub GPT 4). Kiedy już wybierzesz tę drugą opcję, Chat GPT będzie też dla ciebie dostępny nawet, kiedy strona jest przeciążona, odpowiedzi będą generowane jeszcze szybciej, a także otrzymasz priorytetowy dostęp do nowych funkcjonalności (którą m.in. jest GPT-4).

Komentarze

40
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  11
  " Teraz wystarczy tylko podać numer telefonu w kolejnym etapie i wprowadzić otrzymany kod SMS."
  I to wystarczy by powiedzieć NIE!
  • avatar
   KENJI512
   11
   "prawdopodobieństwo wygenerowania niedozwolonych i niebezpiecznych treści zostało zminimalizowane o 82 proc;"

   Cenzura została zwiększona o 82%
   • avatar
    michael85
    11
    Testowałem poprzednią wersję zadając "kontrowersyjne" pytania. Mogę powiedzieć tylko że po prostu żal. WIem że narzędzie jest potężne ale zatajanie albo wmawianie że rasa nie ma wpływu na ilość popełnianych przestępstw jest niezgodne z prawdą i faktami podawanymi choćby przez FBI na oficjalnych stronach.
    • avatar
     Gorodecki
     9
     Redaktorze kochany! GRAMATYKA:
     "Chat GPT od tygodni stanowi temat dla wielu źródło rozrywki, ale też szybkiego dostępu do informacji"
     Czyta to ktoś przed publikacją?
     • avatar
      Veritatis
      5
      Czyli ta cała pseudo inteligencja to jedynie skok na kasę. LOL.
      • avatar
       RogWeb
       5
       prawdopodobieństwo wygenerowania niedozwolonych i niebezpiecznych treści zostało zminimalizowane o 82 proc;. Czytaj nałożyliśmy na niego jeszcze więcej cenzury ....
       • avatar
        Mario2k
        4
        Już go lewaki zmodernizowały na swoją modłę ,będziecie mieć sztuczną inteligencję zarządzaną z Brukseli :) albo Waszyngtonu :)
        • avatar
         Marek1981
         4
         ChatGPT - to produkt, który ma zamknąć usta pracownikom, kolejna optymalizacja zysków.
         • avatar
          Monolit
          4
          Nie dałbym za to... coś złamanego grosza
          • avatar
           pawluto
           2
           Ale bzdety - Po co to komu ?
           • avatar
            taki jeden
            2
            Cały ten chat wykastrowany pięknie. Ktoś tu napisał, że z uwagi na poprawność polityczną nie opowie żartu o pejsatych. To ja mu napisałem, że sam mu napiszę." Nie, nie wyrażam zgody na słuchanie żartów o jakiejkolwiek grupie etnicznej..." On nawet nie wie jaki jest stan powietrza w moim mieście. Chyba przereklamowany jest.
            I jeszcze ten abonament, no to już jest przegięcie. Żeby chociaż za te pieniądze rozwiązać mu język.
            • avatar
             antytalent
             1
             Mam jeszcze płacić za czytanie lewackiej propagandy? To jest tuba propagandowa do siania dezinformacji i indoktrynacji światopoglądowej. Po to zostało to stworzone.
             • avatar
              antytalent
              1
              Ten bot to tuba lewackiej propagandy. Dyskusja z nim nie ma sensu. Wystarczy poczytać kto jest właścicielami firmy Open AI i programował tego bota. 80% to koszerni. Wszystko ustawione tak by prezentowało jeden słuszny nurt propagandowy.
              • avatar
               vacotivus
               0
               https://www.youtube.com/watch?v=N4sDzidCudQ

               Ta wersja może zastąpić junior developerów bez znacznej wiedzy w konkretnych projektach.
               • avatar
                taki jeden
                0
                Jakie jest najmniej awaryjne auto w Europie?
                "Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakie jest najmniej awaryjne auto w Europie, ponieważ awaryjność zależy od wielu czynników, takich jak mar..."
                PORAŻKA!!!!!!
                Na co to komu?
                Dopytałem to niech wywnioskuje po rozmowach z netu. Dalej się wykręca. Na ciul takie coś?
                • avatar
                 infinityhost
                 0
                 Perfekcyjne narzędzie. Zdejmuje ze mnie połowę roboty. Wszystko co robię teraz będzie lepsze i szybsze. Co tu dużo mówić - teraz jest nas 2. Trochę OpenAI i reszta wyrównali szanse jakie na profesjonalne działanie mają rzemieślnicy pokojowi i korporacje