Przeglądarki WWW

Mozilla szykuje nową wersję przeglądarki Firefox - specjalnie pod Windows 10

przeczytasz w 1 min.

Jedna przeglądarka dla komputerów, laptopów i urządzeń mobilnych.

Firefox pod Windows 10

Kilka dni temu Mozilla pochwaliła się, iż ma w planach stworzenie nowej wersji przeglądarki Firefox. Chodzi tutaj o wydanie, które będzie przygotowane specjalnie pod kątem systemu Windows 10. Czego się po nim spodziewać?

Odpowiedź na to pytanie jest trudna, ponieważ ujawniając swoje zamiary producent nie podzielił się jednocześnie jakimikolwiek szczegółami. Tym bardziej dziwne może być to, że niektórzy z blogerów od razu dodali do całej sprawy swoją ideologię i z miejsca pogrzebali pomysł Mozilli. Dlaczego? Właściwie tylko dlatego, że podobne plany były również przed premierą Windows 8 i ostatecznie skończyły się dla producenta klapą.

Teraz zaczynają pojawiać się jednak informacje, które sugerują, że tym razem wcale tak samo być nie musi. Najbardziej prawdopodobny obrót spraw zakłada bowiem, że będzie to tak naprawdę niemal niezmieniona przeglądarka, tyle tylko, że dostosowana do tak zwanej multiplatformowości. Windows 10 kontrolować ma bowiem nie tylko komputery i laptopy, ale także tablety czy smartfony i tak samo uniwersalny produkt stworzyć chce najprawdopodobniej Mozilla.

Nawet sam interfejs zmieni się bardzo nieznacznie, a to akurat wiemy z racji tego, iż właśnie opublikowanych zostało kilka grafik koncepcyjnych prezentujących nowego Firefoxa.

Firefox Windows 10 interfejs

Miejmy nadzieję, iż tym razem producentowi wszystko się uda. Z ostatnich statystyk wynika, że Firefox cieszy się sporą popularnością i z pewnością pojawi się sporo osób, które będą chciały skorzystać z tej przeglądarki także na nowym systemie.

Źródło: microsoft-news

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  5
  "Tym bardziej dziwne może być to, że niektórzy z blogerów od razu dodali do całej sprawy swoją ideologię i z miejsca pogrzebali pomysł Mozilli."

  Mnie to nie dziwi. Ci wszyscy blogerzy żyją z puszczania fantazji i wypisywania często głupot jakich mało. Tym dziwniejsze, że taką popularność to zdobyło i dobrze, że są jeszcze strony gdzie przekazuje się fakty bez wrażenia z fusów. Tak jest u was i dobrze - zostańcie przy tym.

  Co do samego projektu to kibicuję. Osobiście lubię Liska, chociaż ma on swoje drobne mankamenty.
  • avatar
   darek79r19
   5
   Jak się komuś nie podoba mozilla, to niech używa czegoś innego. Skąd w Polakach taka mowa nienawiści z powodu jednego małego newsa o nowej wersji programu pod win 10 ? Ale wy jesteście poyebani :D
   • avatar
    mjwhite
    3
    a będzie chociaż w wersji 64 bity ?
    • avatar
     Sander Cohen
     2
     Pewnie zmniejsza zapotrzebowanie na ram przy kazdej otwartej karcie z 500 MB do 495 MB, a pozniej -1MB przy kazdej, codziennej aktualizacji. Juz sie nie moge doczekac.
     Kiedys Firefox byl jedyna przegladarka jakiej uzywalem. Teraz o wiele czesciej uzywam Chrome i Internet Explorera, ktore nie sa gorsze.
     • avatar
      Hedrox
      2
      Ewidentnie przestraszyli się Edge. Wiedzą, że ludzie mogą ich porzucić przy wyjściu nowej przeglądarki dedykowanej dla Win10. Ja w każdym razie planowałem taki ruch. No, ale teraz będę miał argument za wstrzymaniem się. Choć Edge na pewno spróbuję (jak i miliony ludzi) więc Mozilla niech się pilnuje.
      • avatar
       karai
       1
       mogli by popracować nad tym by Firefox był mniej zasobożerny, bo jak na razie to jest ciężki i powolny, i z każdą wersją gorzej, a projekty na Chromium jak np Opera lekkie i przyjazne.
       • avatar
        hex3n
        0
        Mam nadzieję że opcja kopiowania linków i ustawień Firefox z Win7 będzie działała na W10 :)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Microsoft szykuje nowa wersje Windows 10 specjlnie dla Firefox ;)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          A to dziwki... Ja tu mysle, zeby wrocic do W7, bo W8 to jakies antyludzkie jaja, a oni chca jeszcze wiecej. Chyba pozegnam sie z Firefoxem.
          • avatar
           pawlopicasso
           -1
           Przydałaby się poprawka do artykułu "Pozostaje trzymać kciuku"
           • avatar
            rTech
            -3
            Mam wrażenie, że ten edge będzie takim sanym niewypałem jak exploler, ale wiadomo trzymam kciuki!
            • avatar
             Faflucy
             -10
             Firefox to szmelc
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Poczekam jeszcze chyba z 10 lat zanim któraś przeglądarka będzie miała chodz 50% możliwości Maxthon'a :/