Laptopy

MSI CR 650 - notebook z AMD Fusion

przeczytasz w 1 min.

MSI zapowiedziało rozszerzenie serii notebooków Classic o model CR650, który - co jest w tym przypadku najbardziej interesujące - zbudowano w oparciu platformę AMD Fusion. 

APU (Accelerated Processing Unit) to układy, w których na jednym kawałku krzemu zintegrowano zarówno procesor centralny (CPU) jak i graficzny (GPU). Wchodzą one w skład platformy AMD Fusion, która w wersji wykorzystującej ultracienkie konstrukcje - przeznaczonej głównie dla notebooków - tworzy platformę AMD Brazos.

 Warto przeczytać:
 

AMD: wielkie plany na 2012 rok

W jej skład wchodzą dwie jednostki APU. Są to Zacate - o współczynniku TDP na poziomie 18 W oraz Ontario dla którego TDP zostało określone na poziomie 9 W. Ta druga platforma wykorzystywana będzie jednak jedynie w mniejszych urządzeniach, które ochrzczono już mianem „netbooków HD”. W nowym laptopie MSI zastosowano układ AMD Zacate.

Dysponuje on procesorem graficznym, który w pełni wspiera technologię DirectX 11 oraz dwurdzeniowy procesorem (CPU) - wykorzystującym architekturę Bobcat - który pracuje z maksymalną częstotliwością 1,6 GHz.

Ujawnione do tej pory informacje na temat notebooka:

 • matryca: 15,6 cala z natywną rozdzielczością 1366 x 768 pikseli
 • CPU: dwurdzeniowy AMD E-350 (1,6GHz)
 • GPU: Radeon HD 6310 (80 procesorów strumieniowych)
 • wbudowana kamera internetowa
 • technologia ECO Engine
 • dźwięk SRS Premium Sound
 • wyjście HDMI


Wielką zaletą nowego notebooka MSI na pewno będzie długa praca na baterii dzięki zastosowaniu tak energooszczędnej technologii. Premiera laptopa została wstępnie ustalona na początek 2011 roku, jest więc prawie pewne, że MSI CR650 zostanie zaprezentowany na najbliższych targach CES.
 

Źródło: TCM
 

Polecamy artykuły:  
Kingston vs GoodRAM - O/C pamięci na AMD AM3
Dla każdego coś dobrego - test sześciu kombajnów
Cyborg Rat 7 - myszka jak robot

 

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  radier
  0
  co to jest "początek pierwszego roku" ? :P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jakoś sceptycznie podchodzę do Fusion. Nie podoba mi się fakt, że będą znowu nabijać sobie kasę bo zrobią jakiegoś quada i dadzą do tego model z gównianą grafiką i bardzo dobrą grafiką ale kilkaset złotych droższą.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Na to właśnie czekałem. Oby były dostępne na linux'a rozsądne sterowniki do tego. Niestety konkurencja postawiła na dziwne konstrukcje z 2 kartami graficznymi z jakimiś hack'ami co zdyskwalifikowało te produkty w moim wyborze netbooka, ponieważ nie dostarczyli żadnych sterowników i stwierdzili, że nie wydadzą.
    Więc jeśli AMD nie zawali sprawy to netbook z procesorem AMD będzie na mojej liście zakupów. LoL
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jakie matryce stosują obecnie lapkach? Dlaczego AMOLED nie wszedł jeszcze pod strzechy?
     • avatar
      Fourth Illusion
      0
      czyli na CES bedzie sporo takich nowosci :D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Witamy

       po wielu poszukiwaniach posiadamy pełen zestaw sterowników laptopa MSI CR650 pod windows XP 32 bity, posiadamy pełną płytę sterowników pod windows xp w tym (sprawdzone działające drivery sami na nich pracujemy pod XP i laptop mimo że dydykowany pod windows 7 działa bez problemu pod XP stabilnie i ze wszystkimi opcjami)

       - karta graficzna
       - karta muzyczna
       - karta wi-fi !!
       - kart sieciowa
       - touchpad !!
       - inne sterowniki w tym również kamera itd CAŁY ZESTAW !!!!!!!!!!!! w kika minut uruchomisz tego laptopa pod XP Windows

       praktycznie przez tydzień szukaliśmy i pracowaliśmy aby ten laptop ruszył pod XP udało się wyszukać wszystko i wszystkie sterowniki są kompatybilne laptop nasz działa bez problemu pod windowsem XP stabilnie ze wszystkimi opcjami pod windows 7

       Jeżeli chcesz uruchomić tego laptopa pod windows XP pisz do nas po sterowinki na e-mail [email protected] otrzymasz cała płytę z driverami laptopa MSI CR650-419XPL AMD E-240 4GB 320GB HD6310 DVD-RW pod windows XP !!!!

       [email protected]