Laptopy

MSI: karty graficzne GeForce GTX 900M dla laptopów GT72

przeczytasz w 1 min.

Klient może sam wymienić kartę graficzną w laptopie, lecz ewentualnych uszkodzeń nie obejmuje gwarancja producenta.

MSI GT72 - zestaw modernizacyjny z kartą graficzną MXM

MSI GT72 to jeden z najwydajniejszych laptopów do grania – początkowo był on dostępny tylko z kartami graficznymi GeForce GTX 800M, lecz później pojawiły się również wersje z jeszcze wydajniejszymi kartami GeForce GTX 900M. Niedawno producent wydał też zestawy modernizacyjne z nowymi kartami, które stosunkowo niskim kosztem pozwolą zwiększyć wydajność starszych konstrukcji.

Karta graficzna w laptopie GT72 jest montowana w złączu MXM, dzięki czemu można ją łatwo wymienić - do wyboru oddano zestawy z kartą GeForce GTX 970M (6 GB pamięci GDDR5 192-bit) i GTX 980M (8 GB pamięci GDDR5 256-bit).

Jakiego wzrostu wydajności można się spodziewać? Wymieniając kartę GeForce GTX 880M na GeForce GTX 970M będzie to około 15-20%, natomiast na GeForce GTX 980M już 50-60%. O ile w pierwszym przypadku wzrost osiągów nie jest tak imponujący, to w drugim dodatkowe fpsy na pewno będą odczuwalne.

Oprócz tego w zestawie znajduje się nowy system chłodzenia (dostosowany do nowej karty), wszelkie wymagane akcesoria montażowe oraz instrukcja obsługi. Warto jednak pamiętać, że wszelkie uszkodzenia związane z wymianą karty będą podstawą do odrzucenia gwarancji – mniej doświadczeni mogą więc tutaj skorzystać z serwisu u autoryzowanych sprzedawców MSI Gaming Center.

Zestawy modernizacyjne dla laptopów MSI GT72 będą dostępne tylko w niektórych krajach, a ich cena to odpowiednio: 569 euro za kartę GeForce GTX 970M i 899 euro za kartę GeForce GTX 980M. Poniżej możecie jeszcze zobaczyć filmik instruktażowy wymiany karty graficznej.

Źródło: MSI, ComputerBase

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  elcok_pl
  9
  Świetne rozwiązanie ! O ile wymiana procesora ma mniejszy sens, to już wymiana karty graficznej to świetny pomysł dla tych, którzy nie chcą kupować nowego laptopa, a brakuje im mocy w najnowszych grach (gdzie szybkość działania zależy w głównej mierze od wydajności karty graficznej, a nie procesora)
  • avatar
   lazar47
   5
   Szkoda tylko, że ilość laptopów z wymienną grafiką można policzyć na przysłowiowych palcach jednej ręki.
   • avatar
    naqerpl
    2
    "...które stosunkowo niskim kosztem........569 euro za kartę GeForce GTX 970M i 899 euro za kartę GeForce GTX 980M..."
    HOHO :D
    • avatar
     PrEzi
     1
     Te 6/8 GB to w jednym kawałku czy podzielone i z wolniejszym dostepem, mniejszym cache'em i ucietymi ROP ?
     • avatar
      Dudi4Fr
      1
      Ale z cenami to sobie zaszaleli...
      899 euro za kartę GeForce GTX 980M...........

      Czyli żeby wymienić grafe w lapie za 2000€ trzeba dołożyć prawie pół jego ceny...
      • avatar
       actchris
       0
       http://forum.notebookreview.com/threads/the-official-msi-gt60-70-970m-980m-upgrade-thread.765058/

       Rozwiązanie dla GT60/70
       • avatar
        Balrogos
        0
        Niby laptop dla graczy a ma zielony laminat jestem zdumiony :)
        • avatar
         _Crypt_
         0
         Dokładnie tak! Rownież powieram takie inicjatywy ze strony producentów. Cena - no cóż, umówny się - jest średnia (nie za drogo, ale nie za tanio również). Dodatkowe 50% "mocy" dla karty graficznej to pokaźny skok do przodu, w dodatku można sobie ten upgrade zrobić samemu w domu. Jako posiadacz już leciwego G75VX to z miłą chęcią bym taki zestawik przygarną do swojego lapka, nawet w tej cenie za 980M. Może da to do myślenia również innym producentom (w tym i mojemu) i coś w temacie zrobią, wychodząc na przeciw klientom. Tak czy tak - bardzo fajna inicjatywa, brawo MSI.
         • avatar
          vdrpl
          0
          Drogo coś sobie policzyli. Mam Clevo P170SM-A z GTX 970M. GTX 970M z chłodzeniem i wszystkim kosztuje 2300 zł, a 980 3300 zł, więc jest sporo taniej niż w przypadku MSI...