Karty graficzne

MSI: GTX 460 prawie jak HD 6850

przeczytasz w 2 min.

Prawie... gdyż mimo różnych architektur procesorów graficznych, w obu przypadkach zastosowano identycznie wyglądający układ chłodzenia. Jednak w przeciwieństwie do modelu Radeon HD 6850, kartę GeForce GTX 460 dość mocno podkręcono.

Dla osób zaznajomionych ze sprzętem komputerowym pomylenie Radeona z GeForce to sytuacja nie do wyobrażenia. Ale jeśli jedynym kryterium stosowanym przy porównaniu kart jest wygląd zewnętrzny ... o pomyłkę nietrudno.

 Warto przeczytać:
 

Karta graficzna MSI GTX 460 OC jest propozycją dla osób, które nie gustują w dostępnej już wersji z chłodzeniem Cyclone lub nie chcą wydawać nieco większej kwoty na wersję HAWK (lub HAWK Talon Attack).

W nowym produkcie MSI z serii GTX 460, zegary zostały przyspieszone ze standardowych 675 MHz na rdzeniu, 1350 MHz dla jednostek cieniowania oraz 3600 MHz dla pamięci do odpowiednio - 775 MHz, 1450 MHz oraz 3600 MHz (tak samo jak w przypadku wersji Cyclone). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by dodatkowo podkręcić tę kartę, co w połączeniu z możliwością zmiany napięcia zasilającego rdzeń, może zaowocować wzrostem wydajności nawet o 30 procent. Warto zaznaczyć, że konstrukcja bazuje na tej samej niereferencyjnej płytce PCB, która była wykorzystana w wersji Cyclone. Umieszczono na niej 1 GB pamięci GDDR5 o 256-bitowej szynie dostępu.

 

 

O optymalną temperaturę pracy odpowiada układ chłodzenia, który po raz pierwszy zobaczyliśmy podczas premiery Radeonów z serii HD 6800 - znalazł się on na karcie MSI Radeon HD 6850. Składa się na niego aluminiowy radiator, dwie 8 mm rurki cieplne oraz duży 90 mm średnicy wentylator. Na śledziu producent umieścił dwa wyjścia DVI oraz jedno HDMI. Karta MSI GTX 460 OC jest już dostępna w sprzedaży w cenie 155 euro.
 

Źródło: techpowerup.com
 

Polecamy artykuły:  
Fotogaleria: obudowa jakiej jeszcze nie było
TOP-10: Monitory
G eForce GTX 580 - najszybsza w rodzinie

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  PRAWIE robi wielką różnicę.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   MSI ladnie szaleje z geforcami ;) ale dobrze zawsze cos ciekawego, pare procent szybszego tudziez drozszego ;)
   • avatar
    moriss
    0
    Czego oni jeszcze nie zrobią z tym GTX460. Mogli by się teraz wziąć za HD6870.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     skandal!
     • avatar
      d i l
      0
      Widać teraz ile warte było to całe Cyclone :/
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Identyczne chłodzenie widziałem na HD6850 o tutaj http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1616269
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        dostępnosc swoja drogą a cena swoją w jednym sklepie zauważyłem wzrost cen radków a spadek geforców tylko co po wzroscie jak i tak kupić nie można na pytanie czy sa nie maja a cena dlatego ze podrozało w hurtowniach które i tak nie mają chociaż może święta spadek złotego a na tym spadku ładnie tez ceny winduja przykład core i5 760 w jedne dzien podrozał o 50 zł mimo ze na sklepie maja duzy zapas tego to i tak podniesli a jak sie umocni złotówka znowu to spadek bedzie długi albo wcale w koncu żyjemy w Polsce wieć czemu sie dziwic takim rzeczom
        • avatar
         Patrick.
         0
         GTX460 tu, GTX460 tam.. Za dużo go coś..
         • avatar
          marcin_kg
          0
          Wolisz by wszędzie był Radeon?