Internet

Musk szuka „głupka", który by go zastąpił

przeczytasz w 1 min.

Przejęcie Twittera przez Muska zostało naznaczone kontrowersjami i chaosem. Po ostatnim ciężkim tygodniu miliarder poddał swoje dalsze szefostwo na Twitterze pod publiczne głosowanie. Czy zamierza trzymać się jego wyniku?

Szukam kogoś na tyle głupiego, by się za to zabrał

W ostatnią niedzielę pojawiła się ankieta pytająca użytkowników Twittera, czy Elon Musk powinien zrezygnować z funkcji CEO portalu. Z około 17,5 miliona głosujących użytkowników 57,5% wybrało opcję „tak". Miliarder powiedział, że ma zamiar przestrzegać wyników ankiety, ale nie podał terminu, do którego ma zamiar ustąpić z dyrektorskiego stanowiska. Nie wyznaczył też żadnego następcy, co wydaje się kluczową sprawą, bo ten ktoś musiałby ostro pracować nad odzyskaniem przez platformę zaufania reklamodawców i użytkowników. 

Zrezygnuję z funkcji dyrektora generalnego, gdy tylko znajdę kogoś na tyle głupiego, by podjąć tę pracę! Potem będę po prostu kierował zespołami ds. oprogramowania i serwerów.

Problemy Twittera

 Już sam mijający tydzień byłby niezłym wyzwaniem dla potencjalnego następcy. W ciągu kilku ledwie dni Twitter rozwiązał swoją radę ds. Zaufania i Bezpieczeństwa, zbanował twórcę śledzącego jego samolot profilu @ElonJet i dziennikarzy, którzy komentowali sprawę, a potem bana cofnął i zakazał umieszczania na platformie odnośników odsyłających do konkurencyjnych portali. Sprzątania jest całkiem sporo, a na Elona narzekają też włodarze Tesli. Według nich miliarder, piastujący też funkcję głównego inżyniera Tesli, jest niedostatecznie skupiony i zaniedbuje swoje obowiązki w firmie produkującej elektryczne auta. 

Musk już dawno temu stwierdził, że ma za dużo na głowie i że tak naprawdę nie ma parcia na bycie CEO żadnej firmy, jednak ciężko jest znaleźć osobę, którą z czystym sumieniem mógłby obsadzić na tym stołku, bo: „nikt nie chce pracy, która tak naprawdę mogłaby utrzymać Twittera przy życiu". 

Źródło: reuters 

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  13
  Bądźcie poważnie i nie róbcie Fejmu z Muska bo jemu właśnie o to chodzi, a wy napędzacie się tylko takimi śmietnikowymi informacjami, człowiekowi który sam już nie wie w jaki sposób ma zaistnieć bardziej.
  • avatar
   zenek111
   5
   Przecież twitter miał szefa, po co było go wywalac skoro to taka ciężka i niewdzieczna robota?
   • avatar
    xmexme
    2
    Chętnie wezmę posadkę głupka, za taką kasę poświecę się.
    • avatar
     Janisz
     1
     Najpierw pianie "Musk MUSI odejść!!!!111" a potem - Musk szuka głupka... To weźcie się zdecydujcie...
     • avatar
      gromzjasnegonieba
      1
      Panie redaktorze. Jakie jest panskie IQ ?. Bardzo prymitywny tytul a tresc artykulu slaba.
      Czy panska jadowitosc nie wynika przypadkiem z tego, ze nie czuje sie Pan dobrze w ciele mezczyzny ?.
      • avatar
       Nibynóżka
       -1
       Nowy artykuł o Musku dopiero po 14-tej? Ktoś się w Benchmarku op13..dala.
       • avatar
        -SnR3-
        -1
        No I po ch piszecie 2gi artykul o tym samym? Lubicie swoich czytelnikow irytowac prawda? Mam nadzieje ze po tym przejeciu benchmark.pl niedlugo ktos z glowa wyrzuci polowe tych pozal sie boze redaktorow I zrobi tutaj zdrowy cleanup.
        • avatar
         Warmonger
         -1
         Ale jak to, wczoraj na benchmarku komentatorzy mówili, że ta ankieta to spiseg lewakuf :o
         • avatar
          Adrianwo
          0
          Muska zabić i już!