Akcesoria

Na luzie: Ctrl-Alt-Del - kawowy reset

z dnia
Karolina Grązka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Karolina Grązka
25 komentarzy Dyskutuj z nami

Często zdarza się, że pracujący przez wiele godzin komputer zaczyna działać coraz wolniej i stopniowo odmawia posłuszeństwa. Popularnym rozwiązaniem pozwalającym prześledzić zasobożerne procesy i zamknąć część z nich jest kombinacja Ctrl-Alt-Delete.

Co jednak, jeśli to nie maszyna, a użytkownik nie jest w stanie podołać ogromowi pracy? Wtedy najskuteczniejsza wydaje się solidna porcja kawy. Jak się okazuje, w tym wypadku również można liczyć na wykorzystanie magicznego trio Ctrl-Alt-Del. W wersji stylizowanych kubków, rzecz jasna.

Kubki stylizowane na klawisze Ctrl-Alt-Del

Produkt, który w sklepie Think Geek jest do nabycia za niecałe 12 dolarów, to zestaw trzech naczyń wykonanych z trwałego plastiku. Każde z nich mieści około ćwierć litra płynu. Może być myte w zmywarce i bez problemu pozwoli na wypicie z niego zarówno gorących, jak i schłodzonych napojów. Kubki wyglądają jak wielkie wersje klawiszy Ctrl, Alt i Del. W zestawie jest również specjalna tacka z fakturą stylizowaną na płytkę drukowaną, będącą elementem wszelkich układów elektronicznych.

Mogłoby się zdawać, że to zbędny gadżet. Jednak jeśli ktoś chciałby urządzić np. kawiarnię z sekcją dla informatyków, takie elementy zastawy nadają się idealnie. Kelner przynoszący kawę na konferencję przedstawicieli firm z branży IT mógłby liczyć na przychylne spojrzenia klientów. A i zwykli śmiertelnicy lubujący się w komputerowych akcesoriach za tę dość niską cenę pewnie chętnie wyposażą swoją kuchnie w ten zestaw.

Może pora pomyśleć też o innych naczyniach? Zestaw kieliszków do "kilkustrzałowej" kolejki alkoholu byłby w sam raz. Po pierwszym mózg osiągałby alternatywny stan, drugi doprowadziłby do utraty kontroli, trzeci kasowałby pamięć. Alt-Ctrl-Del w rzeczy samej.
 

Kubki Ctrl-Alt-Del i gorąca kawa
 

Więcej elektronicznych gadżetów:

Źródło: Think Geek

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ale głupi pomysł z takimi kupkami, lepiej kupić zwykłe.
 • avatar
  kosq83
  Kupki to moj synek robi:-) :-P
 • avatar
  Maciej Lewczuk
  Kierownik: nie reklamuj konkurencji...
 • avatar
  Michur
  Reset to będzie dziś wieczorem :)
 • avatar
  Konto usunięte
  "Popularnym rozwiązaniem pozwalającym prześledzić zasobożerne procesy i zamknąć część z nich jest kombinacja Ctrl-Alt-Delete."

  Wolę Ctrl+Shift+Esc - na niektórych Windowsach od razu uruchamia Menadżera zadań (np. XP Pro)
 • avatar
  Takie kwadratowe? ;/
  Wolę pić z tradycyjnych, okrągłych ;)
 • avatar
  wildthink
  "To pijemy "normalnie" czy z kieliszków?"
 • avatar
  Konto usunięte
  Trochę stary news. Z dwa lata temu to widziałem.
 • avatar
  Konto usunięte
  Pomysłowo jak ktoś lubi i zależy mu na design-ie to jak najbardziej.
 • avatar
  CziKilla
  a propos:

  http://www.amazon.com/gp/product/B004TUY4VS/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=deskdeck-20&linkCode=as2&camp=217145&creative=399373&creativeASIN=B004TUY4VS

  :-)